Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 57 rezultate · 57 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 40.35% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 49.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 10.53% |
MIHAILESTI · Giurgiu · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 57 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 57 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 57 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 57 rezultate · 57 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 40.35% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 49.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 10.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 50 rezultate · 50 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 8.00% | |
| A2 | 12 | 24.00% | |
| B1 | 15 | 30.00% | |
| B2 | 19 | 38.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 57 rezultate · 56 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 10.71% | |
| Utilizator incepator | 30 | 53.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 35.71% |
E a) — Limba și literatura română · 57 rezultate · 55 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 3.64% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.82% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 16.36% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 41.82% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 12.73% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 3.64% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 57 rezultate · 55 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 11 | 20.00% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 10.91% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.45% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 10.91% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 14.55% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 10.91% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 7.27% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 57 rezultate · 56 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.79% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.79% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 10.71% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.36% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 19.64% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 17.86% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 19.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 57 rezultate · 57 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 40.35% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 49.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 10.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 50 rezultate · 50 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 8.00% | |
| A2 | 12 | 24.00% | |
| B1 | 15 | 30.00% | |
| B2 | 19 | 38.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 57 rezultate · 56 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 10.71% | |
| Utilizator incepator | 30 | 53.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 35.71% |
E a) — Limba și literatura română · 57 rezultate · 55 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 3.64% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.82% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 16.36% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 41.82% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 12.73% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 3.64% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 57 rezultate · 55 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 11 | 20.00% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 10.91% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.45% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 10.91% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 14.55% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 10.91% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 7.27% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 57 rezultate · 56 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.79% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.79% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 10.71% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.36% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 19.64% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 17.86% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 19.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |