Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 32.35% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 44.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 23.53% |
CAMPULUNG · Argeș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 34 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 34 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 34 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 32.35% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 44.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 23.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 23.08% | |
| A2 | 12 | 46.15% | |
| B1 | 5 | 19.23% | |
| B2 | 3 | 11.54% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 5.88% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.94% | |
| Utilizator incepator | 23 | 67.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 23.53% |
E a) — Limba și literatura română · 34 rezultate · 33 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 6.06% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.03% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.12% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 30.30% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 15.15% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.06% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 34 rezultate · 33 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 6.06% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 21.21% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 24.24% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.06% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.06% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 30 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 10.00% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 32.35% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 44.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 23.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 23.08% | |
| A2 | 12 | 46.15% | |
| B1 | 5 | 19.23% | |
| B2 | 3 | 11.54% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 5.88% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.94% | |
| Utilizator incepator | 23 | 67.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 23.53% |
E a) — Limba și literatura română · 34 rezultate · 33 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 6.06% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.03% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.12% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 30.30% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 15.15% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.06% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 34 rezultate · 33 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 6.06% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 21.21% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 24.24% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.06% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.06% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 30 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 10.00% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |