Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 69 rezultate · 69 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 28.99% | |
| Utilizator experimentat | 46 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 4.35% |
URZICENI · Ialomița · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 69 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 69 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 69 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 69 rezultate · 69 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 28.99% | |
| Utilizator experimentat | 46 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 4.35% |
C — Competențe într-o limbă străină · 53 rezultate · 52 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 7.69% | |
| A2 | 21 | 40.38% | |
| B1 | 11 | 21.15% | |
| B2 | 16 | 30.77% |
C — Competențe într-o limbă străină · 16 rezultate · 16 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 14 | 87.50% | |
| B1 | 2 | 12.50% |
D — Competențe digitale · 69 rezultate · 68 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 58 | 85.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 14.71% |
E a) — Limba și literatura română · 69 rezultate · 67 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.49% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.49% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 7.46% | |
| 4,00–4,99 | 15 | 22.39% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 29.85% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 20.90% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 11.94% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 2.99% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.49% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 69 rezultate · 66 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 6 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 9 | 13.64% | |
| 3,00–3,99 | 13 | 19.70% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 22.73% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 19.70% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 1.52% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 45 rezultate · 44 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 8 | 18.18% | |
| 2,00–2,99 | 11 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 11.36% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 13.64% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 13.64% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 2.27% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.27% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 22 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.55% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 36.36% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.64% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.09% | |
| 10 | 1 | 4.55% |
A — Comunicare orală în limba română · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 4 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 25.00% | |
| A2 | 1 | 25.00% | |
| B1 | 2 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 4 | 100.00% |
E a) — Limba și literatura română · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 75.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 75.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 25.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 50.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 80.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 9 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 66.67% | |
| B1 | 2 | 22.22% | |
| B2 | 1 | 11.11% |
D — Competențe digitale · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 9 | 90.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 10.00% |
E a) — Limba și literatura română · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 10.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 10.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 69.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 8.70% | |
| A2 | 8 | 34.78% | |
| B1 | 4 | 17.39% | |
| B2 | 9 | 39.13% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 16 | 69.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 30.43% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 22 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 27.27% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 27.27% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.55% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 21 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 23.81% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 23.81% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 22 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.55% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 36.36% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.64% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.09% | |
| 10 | 1 | 4.55% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 38.89% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 44.44% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 33.33% | |
| B1 | 2 | 33.33% | |
| B2 | 2 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 12 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 17 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 16 | 94.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.88% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.88% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 23.53% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 35.29% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 29.41% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 11.76% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 17.65% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 29.41% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 23.53% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 71.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 10.00% | |
| A2 | 4 | 40.00% | |
| B1 | 1 | 10.00% | |
| B2 | 4 | 40.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 50.00% | |
| B1 | 2 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 13 | 92.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 7.14% |
E a) — Limba și literatura română · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 35.71% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 5 | 35.71% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 7.69% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 30.77% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 15.38% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |