Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 102 rezultate · 102 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 32 | 31.37% | |
| Utilizator experimentat | 57 | 55.88% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 12.75% |
SANNICOLAU MARE · Timiș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 102 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 102 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 102 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 102 rezultate · 102 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 32 | 31.37% | |
| Utilizator experimentat | 57 | 55.88% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 12.75% |
C — Competențe într-o limbă străină · 100 rezultate · 99 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 9 | 9.09% | |
| A2 | 20 | 20.20% | |
| B1 | 29 | 29.29% | |
| B2 | 41 | 41.41% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 102 rezultate · 102 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 13.73% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 9.80% | |
| Utilizator incepator | 43 | 42.16% | |
| Utilizator nivel mediu | 35 | 34.31% |
E a) — Limba și literatura română · 102 rezultate · 101 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.98% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 4.95% | |
| 5,00–5,99 | 19 | 18.81% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 23.76% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 20.79% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 18.81% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 10.89% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 29.63% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.41% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.93% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 25.00% | |
| 10 | 3 | 12.50% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 51 rezultate · 49 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 4.08% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 12.24% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 8.16% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 10.20% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 36.73% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 18.37% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 4.08% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.08% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 56 rezultate · 54 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 18.52% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 18.52% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 24.07% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 18.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 16 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 18.75% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 31.25% | |
| 10 | 2 | 12.50% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 83.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 38.10% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 22.22% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 55.56% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 22.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 12.00% | |
| A2 | 5 | 20.00% | |
| B1 | 4 | 16.00% | |
| B2 | 13 | 52.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator incepator | 13 | 48.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 48.15% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.81% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 29.63% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.41% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.93% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 83.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 38.10% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 75.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 8.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.35% | |
| B1 | 5 | 21.74% | |
| B2 | 17 | 73.91% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 41.67% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 29.17% | |
| Utilizator incepator | 2 | 8.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 20.83% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 29.17% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 25.00% | |
| 10 | 3 | 12.50% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 57.14% | |
| 10 | 1 | 14.29% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 43.14% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 47.06% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 9.80% |
C — Competențe într-o limbă străină · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 11.76% | |
| A2 | 14 | 27.45% | |
| B1 | 20 | 39.22% | |
| B2 | 11 | 21.57% |
D — Competențe digitale · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 5.88% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 5.88% | |
| Utilizator incepator | 28 | 54.90% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 51 rezultate · 50 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 28.00% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 18.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 6.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 6.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 51 rezultate · 49 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 4.08% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 12.24% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 8.16% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 10.20% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 36.73% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 18.37% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 4.08% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.08% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 39 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.13% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 20.51% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 12.82% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 20.51% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 20.51% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 12.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 9 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 11.11% | |
| 10 | 1 | 11.11% |