Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 47 rezultate · 47 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 27.66% | |
| Utilizator experimentat | 34 | 72.34% |
BISTRITA · Bistrița-Năsăud · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 47 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 47 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 47 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 47 rezultate · 47 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 27.66% | |
| Utilizator experimentat | 34 | 72.34% |
C — Competențe într-o limbă străină · 47 rezultate · 47 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 4.26% | |
| B1 | 13 | 27.66% | |
| B2 | 32 | 68.09% |
D — Competențe digitale · 47 rezultate · 41 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 4.88% | |
| Utilizator incepator | 11 | 26.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 28 | 68.29% |
E a) — Limba și literatura română · 47 rezultate · 47 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 14.89% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 31.91% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 29.79% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 21.28% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.13% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 47 rezultate · 47 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 14.89% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 21.28% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 25.53% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 23.40% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 12.77% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.13% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 40 rezultate · 40 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.50% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 15.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 22.50% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 15.00% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 27.50% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 47 rezultate · 47 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 27.66% | |
| Utilizator experimentat | 34 | 72.34% |
C — Competențe într-o limbă străină · 47 rezultate · 47 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 4.26% | |
| B1 | 13 | 27.66% | |
| B2 | 32 | 68.09% |
D — Competențe digitale · 47 rezultate · 41 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 4.88% | |
| Utilizator incepator | 11 | 26.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 28 | 68.29% |
E a) — Limba și literatura română · 47 rezultate · 47 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 14.89% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 31.91% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 29.79% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 21.28% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.13% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 47 rezultate · 47 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 14.89% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 21.28% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 25.53% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 23.40% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 12.77% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.13% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 40 rezultate · 40 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.50% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 15.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 22.50% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 15.00% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 27.50% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |