Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 42.50% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 35.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 22.50% |
GATAIA · Timiș · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 40 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 40 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 40 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 42.50% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 35.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 22.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 16 | 40.00% | |
| A2 | 10 | 25.00% | |
| B1 | 5 | 12.50% | |
| B2 | 9 | 22.50% |
D — Competențe digitale · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 27 | 67.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 32.50% |
E a) — Limba și literatura română · 40 rezultate · 40 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.50% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.50% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 32.50% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 17.50% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.70% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.70% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 39.13% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.35% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 17.65% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 29.41% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 23.53% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 35.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.70% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 13.04% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 34.78% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 13.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 43.48% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 39.13% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 17.39% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 34.78% | |
| A2 | 5 | 21.74% | |
| B1 | 4 | 17.39% | |
| B2 | 6 | 26.09% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 15 | 65.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 34.78% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 17.39% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 30.43% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.04% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.70% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.70% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 39.13% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.35% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.70% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 13.04% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 34.78% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 13.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 41.18% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 29.41% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 29.41% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 47.06% | |
| A2 | 5 | 29.41% | |
| B1 | 1 | 5.88% | |
| B2 | 3 | 17.65% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 12 | 70.59% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 29.41% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 35.29% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 17.65% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 29.41% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 23.53% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 35.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |