Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 38.89% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 11.11% |
VASLUI · Vaslui · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 54 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 54 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 54 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 38.89% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 11.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 17 | 31.48% | |
| A2 | 13 | 24.07% | |
| B1 | 11 | 20.37% | |
| B2 | 13 | 24.07% |
D — Competențe digitale · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 12.96% | |
| Utilizator incepator | 25 | 46.30% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 40.74% |
E a) — Limba și literatura română · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.85% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 14.81% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 27.78% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 27.78% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 20.37% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 7.41% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 14.81% | |
| 5,00–5,99 | 22 | 40.74% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 12.96% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 5.56% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 44.44% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 6.67% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.44% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.44% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 15.56% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 24.44% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 2.22% |
A — Comunicare orală în limba română · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 38.89% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 11.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 17 | 31.48% | |
| A2 | 13 | 24.07% | |
| B1 | 11 | 20.37% | |
| B2 | 13 | 24.07% |
D — Competențe digitale · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 12.96% | |
| Utilizator incepator | 25 | 46.30% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 40.74% |
E a) — Limba și literatura română · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.85% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 14.81% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 27.78% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 27.78% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 20.37% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 7.41% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 14.81% | |
| 5,00–5,99 | 22 | 40.74% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 12.96% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 5.56% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 44.44% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 6.67% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.44% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.44% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 15.56% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 24.44% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 2.22% |