Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 32.14% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 60.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 7.14% |
NASAUD · Bistrița-Năsăud · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 28 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 28 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 28 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 32.14% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 60.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 7.14% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 10.71% | |
| A2 | 15 | 53.57% | |
| B1 | 6 | 21.43% | |
| B2 | 4 | 14.29% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 10.71% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.57% | |
| Utilizator incepator | 11 | 39.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 46.43% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 32.14% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 26 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.85% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 7.69% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 38.46% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 44.44% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 32.14% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 60.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 7.14% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 10.71% | |
| A2 | 15 | 53.57% | |
| B1 | 6 | 21.43% | |
| B2 | 4 | 14.29% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 10.71% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.57% | |
| Utilizator incepator | 11 | 39.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 46.43% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 32.14% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 26 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.85% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 7.69% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 38.46% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 44.44% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |