Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 13.64% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 86.36% |
BUCURESTI SECTORUL 4 · București · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 22 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 22 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 22 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 13.64% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 86.36% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 18.75% | |
| B2 | 13 | 81.25% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.00% | |
| Utilizator incepator | 6 | 30.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 55.00% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 22.73% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.55% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 27.27% | |
| 10 | 1 | 4.55% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 80.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 6.25% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 43.75% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 13.64% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 86.36% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 18.75% | |
| B2 | 13 | 81.25% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.00% | |
| Utilizator incepator | 6 | 30.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 55.00% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 22.73% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.55% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 27.27% | |
| 10 | 1 | 4.55% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 80.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 6.25% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 43.75% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |