Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 140 rezultate · 140 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 140 | 100.00% |
BUCURESTI SECTORUL 1 · București · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 140 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 140 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 140 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 140 rezultate · 140 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 140 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 139 rezultate · 56 niveluri raportate · Stări: 83 (Neraportat: 83)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 56 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 140 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 120 (Neraportat: 120)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.00% | |
| Utilizator incepator | 5 | 25.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 65.00% |
E a) — Limba și literatura română · 140 rezultate · 139 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.44% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 8.63% | |
| 7,00–7,99 | 26 | 18.71% | |
| 8,00–8,99 | 57 | 41.01% | |
| 9,00–9,99 | 42 | 30.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 10.17% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 16.95% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 22.03% | |
| 9,00–9,99 | 28 | 47.46% | |
| 10 | 2 | 3.39% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 58 rezultate · 57 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.75% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.51% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 14.04% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 17.54% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 38.60% | |
| 10 | 2 | 3.51% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.04% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 34.78% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 34.78% | |
| 10 | 1 | 4.35% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.12% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 28.12% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 9.38% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 3.12% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 83.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 41.67% | |
| 10 | 1 | 8.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.41% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 55.56% | |
| 10 | 5 | 18.52% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 24 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 37.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.12% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.38% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 50.00% | |
| 10 | 2 | 6.25% |
A — Comunicare orală în limba română · 58 rezultate · 58 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 58 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 58 rezultate · 15 niveluri raportate · Stări: 43 (Neraportat: 43)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 15 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 58 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 57 (Neraportat: 57)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 1 | 100.00% |
E a) — Limba și literatura română · 58 rezultate · 57 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.51% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 12.28% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 42.11% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 21.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 58 rezultate · 57 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.75% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.51% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 14.04% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 17.54% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 38.60% | |
| 10 | 2 | 3.51% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.56% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 44.44% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 22.22% | |
| 10 | 1 | 11.11% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 24 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 37.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 23 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 15 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 15 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 22 (Neraportat: 22)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator nivel mediu | 1 | 100.00% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 43.48% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 17.39% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.04% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 34.78% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 34.78% | |
| 10 | 1 | 4.35% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 57.14% | |
| 10 | 1 | 7.14% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 83.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 59 rezultate · 59 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 59 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 59 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 33 (Neraportat: 33)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 26 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 59 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 41 (Neraportat: 41)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.56% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.56% | |
| Utilizator incepator | 4 | 22.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 66.67% |
E a) — Limba și literatura română · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 1.69% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 15.25% | |
| 8,00–8,99 | 23 | 38.98% | |
| 9,00–9,99 | 26 | 44.07% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 10.17% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 16.95% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 22.03% | |
| 9,00–9,99 | 28 | 47.46% | |
| 10 | 2 | 3.39% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.41% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 18.52% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 55.56% | |
| 10 | 5 | 18.52% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.12% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.38% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 50.00% | |
| 10 | 2 | 6.25% |