Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 118 rezultate · 118 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 17.80% | |
| Utilizator experimentat | 97 | 82.20% |
GALATI · Galați · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 118 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 118 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 118 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 118 rezultate · 118 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 17.80% | |
| Utilizator experimentat | 97 | 82.20% |
C — Competențe într-o limbă străină · 118 rezultate · 103 niveluri raportate · Stări: 15 (Neraportat: 15)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 1.94% | |
| A2 | 17 | 16.50% | |
| B1 | 17 | 16.50% | |
| B2 | 67 | 65.05% |
D — Competențe digitale · 118 rezultate · 85 niveluri raportate · Stări: 33 (Neraportat: 33)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 44 | 51.76% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 24.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 23.53% |
E a) — Limba și literatura română · 118 rezultate · 118 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 5.93% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 15.25% | |
| 7,00–7,99 | 41 | 34.75% | |
| 8,00–8,99 | 33 | 27.97% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 16.10% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 60.00% | |
| 10 | 2 | 6.67% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 64 rezultate · 64 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 7.81% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 35.94% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 10.94% | |
| 10 | 1 | 1.56% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 48 rezultate · 48 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 39.58% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 22.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.94% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.94% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 35.29% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 17.65% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.93% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 66.67% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
A — Comunicare orală în limba română · 64 rezultate · 64 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 20.31% | |
| Utilizator experimentat | 51 | 79.69% |
C — Competențe într-o limbă străină · 64 rezultate · 54 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 7.41% | |
| B1 | 8 | 14.81% | |
| B2 | 42 | 77.78% |
D — Competențe digitale · 64 rezultate · 42 niveluri raportate · Stări: 22 (Neraportat: 22)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 45.24% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 40.48% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 14.29% |
E a) — Limba și literatura română · 64 rezultate · 64 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 7.81% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 35.94% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 23.44% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 14.06% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 64 rezultate · 64 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 7.81% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 35.94% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 10.94% | |
| 10 | 1 | 1.56% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.94% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.94% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 35.29% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 17.65% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.83% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 79.17% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.55% | |
| A2 | 5 | 22.73% | |
| B1 | 6 | 27.27% | |
| B2 | 10 | 45.45% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 10.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 41.67% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 29.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 10.00% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 90.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.70% | |
| A2 | 8 | 29.63% | |
| B1 | 3 | 11.11% | |
| B2 | 15 | 55.56% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 65.22% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 8.70% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 26.09% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 46.67% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 60.00% | |
| 10 | 2 | 6.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.93% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 66.67% | |
| 10 | 1 | 3.70% |