Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 35.48% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 58.06% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.45% |
VADU CRISULUI · Bihor · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 31 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 31 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 31 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 35.48% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 58.06% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 30 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 23.33% | |
| B1 | 5 | 16.67% | |
| B2 | 18 | 60.00% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 16.13% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 29.03% | |
| Utilizator incepator | 4 | 12.90% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 41.94% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 19.35% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 29.03% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.45% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 25.81% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 16.13% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 1 | 4.76% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 10.00% | |
| 10 | 1 | 10.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.45% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 16.13% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 32.26% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 22.58% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 19.35% | |
| 10 | 1 | 3.23% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 38.10% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 57.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 19.05% | |
| B1 | 4 | 19.05% | |
| B2 | 13 | 61.90% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 19.05% | |
| Utilizator incepator | 3 | 14.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 52.38% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 1 | 4.76% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 38.10% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 23.81% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.52% | |
| 10 | 1 | 4.76% |
A — Comunicare orală în limba română · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 10.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 9 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 33.33% | |
| B1 | 1 | 11.11% | |
| B2 | 5 | 55.56% |
D — Competențe digitale · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 50.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 10.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 20.00% |
E a) — Limba și literatura română · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 30.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 10.00% | |
| 10 | 1 | 10.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |