Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 29 | 85.29% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 8.82% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 5.88% |
SLOBOZIA · Ialomița · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 34 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 34 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 34 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 34 rezultate · 34 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 29 | 85.29% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 8.82% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 5.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 31 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 25.81% | |
| A2 | 12 | 38.71% | |
| B1 | 11 | 35.48% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 34 rezultate · 33 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 21 | 63.64% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 36.36% |
E a) — Limba și literatura română · 34 rezultate · 34 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 8.82% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 20.59% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 41.18% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 17.65% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 23.53% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 17.65% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 17.65% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 29.41% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 23.53% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.23% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.90% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 9.68% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 25.81% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.81% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 12.90% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 9.68% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 33.33% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 33.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 94.12% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 13.33% | |
| A2 | 8 | 53.33% | |
| B1 | 5 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 9 | 52.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 47.06% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 17.65% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 47.06% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 17.65% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 17.65% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 29.41% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 23.53% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 17.65% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 35.29% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 76.47% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 11.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 11.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 37.50% | |
| A2 | 4 | 25.00% | |
| B1 | 6 | 37.50% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 12 | 75.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 23.53% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 35.29% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 17.65% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 23.53% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 33.33% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 33.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |