Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 83 rezultate · 83 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 30.12% | |
| Utilizator experimentat | 34 | 40.96% | |
| Utilizator nivel mediu | 24 | 28.92% |
IASI · Iași · 2025 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 83 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 83 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 83 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 83 rezultate · 83 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 30.12% | |
| Utilizator experimentat | 34 | 40.96% | |
| Utilizator nivel mediu | 24 | 28.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 82 rezultate · 80 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 19 | 23.75% | |
| B1 | 25 | 31.25% | |
| B2 | 36 | 45.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 83 rezultate · 83 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 1.20% | |
| Utilizator incepator | 64 | 77.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 21.69% |
E a) — Limba și literatura română · 83 rezultate · 83 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.20% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.41% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 7.23% | |
| 5,00–5,99 | 35 | 42.17% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 28.92% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 12.05% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 3.61% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 83 rezultate · 83 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 4.82% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 6.02% | |
| 5,00–5,99 | 27 | 32.53% | |
| 6,00–6,99 | 21 | 25.30% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 15.66% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 10.84% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 4.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.47% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 14.71% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 22.06% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 27.94% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 10.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 46.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 26.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 83 rezultate · 83 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 30.12% | |
| Utilizator experimentat | 34 | 40.96% | |
| Utilizator nivel mediu | 24 | 28.92% |
C — Competențe într-o limbă străină · 82 rezultate · 80 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 19 | 23.75% | |
| B1 | 25 | 31.25% | |
| B2 | 36 | 45.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 83 rezultate · 83 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 1.20% | |
| Utilizator incepator | 64 | 77.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 21.69% |
E a) — Limba și literatura română · 83 rezultate · 83 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.20% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.41% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 7.23% | |
| 5,00–5,99 | 35 | 42.17% | |
| 6,00–6,99 | 24 | 28.92% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 12.05% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 3.61% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 83 rezultate · 83 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 4.82% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 6.02% | |
| 5,00–5,99 | 27 | 32.53% | |
| 6,00–6,99 | 21 | 25.30% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 15.66% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 10.84% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 4.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.47% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 14.71% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 22.06% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 27.94% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 10.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 46.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 26.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |