1313 rezultate
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL DE ARTA "CARMEN SYLVA", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
100,00% promovabilitate
1/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,00 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE KRETZULESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
2/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,08 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
100,00% promovabilitate
3/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,16 — media min.
6,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "CANTEMIR VODA"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
4/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,41 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "CONSTANTIN CARABELLA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
100,00% promovabilitate
5/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,36 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
100,00% promovabilitate
6/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,90 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "DINICU GOLESCU" CAMPULUNG
CAMPULUNG
100,00% promovabilitate
7/1313 — poziție în selecție
5/5 — reușiți
6,06 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
8/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
9,80 — media min.
9,80 — media max.
1 (100,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
100,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
9/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,15 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RADAUTI
RADAUTI
100,00% promovabilitate
10/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,96 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
11/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,18 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"
BUCURESTI SECTORUL 6
100,00% promovabilitate
12/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
8,93 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "I.L.CARAGIALE"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
13/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,10 — media min.
8,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ION CREANGA"
BUCURESTI SECTORUL 4
100,00% promovabilitate
14/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
7,10 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "IOSIF VULCAN" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
15/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,35 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "LUCIAN BLAGA" SEBES
SEBES
100,00% promovabilitate
16/1313 — poziție în selecție
4/4 — reușiți
6,15 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MARTON ARON" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
100,00% promovabilitate
17/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
8,27 — media min.
8,27 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MATEI BASARAB"
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
18/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,03 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BOTOSANI
BOTOSANI
100,00% promovabilitate
19/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,51 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
20/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,06 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
100,00% promovabilitate
21/1313 — poziție în selecție
5/5 — reușiți
6,73 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NICHITA STANESCU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
100,00% promovabilitate
22/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,91 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE GRIGORESCU", MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
100,00% promovabilitate
23/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
7,30 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "OCTAVIAN GOGA" SIBIU
SIBIU
100,00% promovabilitate
24/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,56 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "SAMUEL VON BRUKENTHAL" SIBIU
SIBIU
100,00% promovabilitate
25/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
8,38 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "SILVANIA" ZALAU
ZALAU
100,00% promovabilitate
26/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,35 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TARGU JIU
TARGU JIU
100,00% promovabilitate
27/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,13 — media min.
6,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN LALESCU" RESITA
RESITA
100,00% promovabilitate
28/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,08 — media min.
6,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" TARGU MURES
TARGU MURES
100,00% promovabilitate
29/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,01 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI" BACAU
BACAU
100,00% promovabilitate
30/1313 — poziție în selecție
5/5 — reușiți
6,28 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "VASILE LUCACIU" BAIA MARE
BAIA MARE
100,00% promovabilitate
31/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
7,28 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL 'ANDREI MURESANU' BRASOV
BRASOV
100,00% promovabilitate
32/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,80 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL BANATEAN TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
33/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,15 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "MATEI BASARAB", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
100,00% promovabilitate
34/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,75 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
35/1313 — poziție în selecție
7/7 — reușiți
6,30 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "ANDREI SAGUNA" SIBIU
SIBIU
100,00% promovabilitate
36/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,05 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "CARMEN SYLVA" TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
37/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,88 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "CAROL I" CAMPULUNG
CAMPULUNG
100,00% promovabilitate
38/1313 — poziție în selecție
5/5 — reușiți
6,03 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO" TARGOVISTE
TARGOVISTE
100,00% promovabilitate
39/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,23 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "GHEORGHE ASACHI", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
100,00% promovabilitate
40/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,11 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA" DEVA
DEVA
100,00% promovabilitate
41/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,13 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL ’MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTA
CONSTANTA
100,00% promovabilitate
42/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,30 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "DR.PALLO IMRE" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
100,00% promovabilitate
43/1313 — poziție în selecție
4/4 — reușiți
6,06 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "VICTOR GIULEANU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
100,00% promovabilitate
44/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,35 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL GERMAN SEBES
SEBES
100,00% promovabilitate
45/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,00 — media min.
6,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL PEDAGOGIC "ANASTASIA POPESCU"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
46/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,05 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL ROMANO-CATOLIC TIRGU MURES
TARGU MURES
100,00% promovabilitate
47/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
8,22 — media min.
8,22 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TOMSA VODA" SOLCA
SOLCA
100,00% promovabilitate
48/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,15 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC RACHITOASA
RACHITOASA
100,00% promovabilitate
49/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,08 — media min.
6,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE
BIVOLARIA
100,00% promovabilitate
50/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,46 — media min.
7,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC STOINA
STOINA
100,00% promovabilitate
51/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,40 — media min.
6,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’CARSIUM’ HARSOVA
HARSOVA
100,00% promovabilitate
52/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,21 — media min.
6,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’I.C.BRATIANU’ NICOLAE BALCESCU
NICOLAE BALCESCU
100,00% promovabilitate
53/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,55 — media min.
6,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL "BETEL" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
54/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,31 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC REFORMAT CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
55/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,90 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA"
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
56/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,26 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
57/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,06 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ANASTASIE BASOTA" POMARLA
POMARLA
100,00% promovabilitate
58/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,16 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "AUREL LAZAR" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
59/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,01 — media min.
6,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DAVID VONIGA" GIROC
GIROC
100,00% promovabilitate
60/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,11 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DR. LIND" CAMPENITA
CAMPENITA
100,00% promovabilitate
61/1313 — poziție în selecție
4/4 — reușiți
6,28 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DR. MIOARA MINCU"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
62/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,75 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
100,00% promovabilitate
63/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,21 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GHEORGHE MARINESCU" TARGU MURES
TARGU MURES
100,00% promovabilitate
64/1313 — poziție în selecție
4/4 — reușiți
6,08 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GRIGORE MOISIL" TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
65/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,01 — media min.
7,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "LITTLE LONDON" VOLUNTARI
VOLUNTARI
100,00% promovabilitate
66/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,08 — media min.
6,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAIL KOGALNICEANU", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
100,00% promovabilitate
67/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,91 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIKES KELEMEN" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
100,00% promovabilitate
68/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,47 — media min.
7,47 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" INTORSURA BUZAULUI
INTORSURA BUZAULUI
100,00% promovabilitate
69/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,11 — media min.
6,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN", PASCANI
PASCANI
100,00% promovabilitate
70/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
7,41 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SFANTU NICOLAE" GHEORGHENI
GHEORGHENI
100,00% promovabilitate
71/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,26 — media min.
6,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SFINTII TREI IERARHI"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
72/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
8,66 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"
BUCURESTI SECTORUL 5
100,00% promovabilitate
73/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,53 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TUDOR ARGHEZI" CRAIOVA
CRAIOVA
100,00% promovabilitate
74/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
8,00 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "WILLIAM SHAKESPEARE" TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
75/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,81 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEORETIC CENTRUL DE STUDII "STEFAN CEL MARE SI SFANT" - BOTOSANI
BOTOSANI
100,00% promovabilitate
76/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,25 — media min.
6,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC CRESTIN "PRO DEO" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
77/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,26 — media min.
6,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEORETIC DE INFORMATICA "GRIGORE MOISIL", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
78/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,20 — media min.
6,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEORETIC GERMAN "JOHANN ETTINGER" SATU MARE
SATU MARE
100,00% promovabilitate
79/1313 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,08 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL VOCATIONAL DE MUZICA 'TUDOR CIORTEA' BRASOV
BRASOV
100,00% promovabilitate
80/1313 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,18 — media min.
9,30 — media max.
1 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL VOCATIONAL REFORMAT TARGU MURES
TARGU MURES
100,00% promovabilitate
81/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
6,10 — media min.
6,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX
BUCURESTI SECTORUL 4
100,00% promovabilitate
82/1313 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,31 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. IOAN GURA DE AUR", MUNICIPIUL HUSI
HUSI
100,00% promovabilitate
83/1313 — poziție în selecție
4/4 — reușiți
6,41 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN"
DROBETA-TURNU SEVERIN
90,00% promovabilitate
84/1313 — poziție în selecție
9/10 — reușiți
6,26 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "KOLCSEY FERENC" SATU MARE
SATU MARE
87,50% promovabilitate
85/1313 — poziție în selecție
7/8 — reușiți
6,21 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "OCTAV ONICESCU"
BUCURESTI SECTORUL 4
87,50% promovabilitate
86/1313 — poziție în selecție
14/16 — reușiți
6,20 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU" HUNEDOARA
HUNEDOARA
87,50% promovabilitate
87/1313 — poziție în selecție
7/8 — reușiți
6,08 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL "MIHAI EMINESCU" BACAU
BACAU
85,71% promovabilitate
88/1313 — poziție în selecție
6/7 — reușiți
6,13 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIRCEA CEL BATRAN", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
85,71% promovabilitate
89/1313 — poziție în selecție
6/7 — reușiți
6,38 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NICU GANE" FALTICENI
FALTICENI
85,71% promovabilitate
90/1313 — poziție în selecție
6/7 — reușiți
6,01 — media min.
9,73 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "DUMITRU PANAITESCU PERPESSICIUS"
BRAILA
85,71% promovabilitate
91/1313 — poziție în selecție
6/7 — reușiți
6,10 — media min.
8,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC ADMINISTRATIV, IASI
IASI
83,33% promovabilitate
92/1313 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,08 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "SAMUIL VULCAN" BEIUS
BEIUS
83,33% promovabilitate
93/1313 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,16 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL "HERCULES" BAILE HERCULANE
BAILE HERCULANE
83,33% promovabilitate
94/1313 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,35 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HOREA CLOSCA SI CRISAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
83,33% promovabilitate
95/1313 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,46 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"
BUCURESTI SECTORUL 1
83,33% promovabilitate
96/1313 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,08 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC BILINGV "MARK TWAIN INTERNATIONAL SCHOOL" VOLUNTARI
VOLUNTARI
83,33% promovabilitate
97/1313 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,15 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEORETIC NEGRESTI OAS
NEGRESTI-OAS
81,82% promovabilitate
98/1313 — poziție în selecție
9/11 — reușiți
6,03 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX LICEAL 'DUMITRU STANILOAE' BRASOV
BRASOV
81,82% promovabilitate
99/1313 — poziție în selecție
9/11 — reușiți
6,01 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL DE STIINTE ALE NATURII 'EMIL RACOVITA' BRASOV
BRASOV
80,00% promovabilitate
100/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,11 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
80,00% promovabilitate
101/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,05 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "CUZA VODA", MUNICIPIUL HUSI
HUSI
80,00% promovabilitate
102/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,15 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "DOAMNA STANCA" SATU MARE
SATU MARE
80,00% promovabilitate
103/1313 — poziție în selecție
8/10 — reușiți
6,16 — media min.
7,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU", IASI
IASI
80,00% promovabilitate
104/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,38 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
75,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "SCOALA CENTRALA"
BUCURESTI SECTORUL 2
80,00% promovabilitate
105/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,16 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL 'JOHANNES HONTERUS' BRASOV
BRASOV
80,00% promovabilitate
106/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,21 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE ARTE ’REGINA MARIA’ CONSTANTA
CONSTANTA
80,00% promovabilitate
107/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,05 — media min.
6,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL "VOLTAIRE" CRAIOVA
CRAIOVA
80,00% promovabilitate
108/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,08 — media min.
6,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"
BUCURESTI SECTORUL 1
80,00% promovabilitate
109/1313 — poziție în selecție
8/10 — reușiți
6,13 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE" ORADEA
ORADEA
80,00% promovabilitate
110/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,20 — media min.
7,47 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", IASI
IASI
80,00% promovabilitate
111/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,18 — media min.
8,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "BOGDAN VODA", HALAUCESTI
HALAUCESTI
80,00% promovabilitate
112/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,03 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "EUGEN PORA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
80,00% promovabilitate
113/1313 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,25 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "MIRCEA SCARLAT" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
78,57% promovabilitate
114/1313 — poziție în selecție
11/14 — reușiți
6,20 — media min.
7,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ANDREI MURESANU" BISTRITA
BISTRITA
77,78% promovabilitate
115/1313 — poziție în selecție
7/9 — reușiți
6,10 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "BARBU STIRBEI" CALARASI
CALARASI
77,78% promovabilitate
116/1313 — poziție în selecție
7/9 — reușiți
6,10 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL ’MIHAI EMINESCU’ CONSTANTA
CONSTANTA
77,78% promovabilitate
117/1313 — poziție în selecție
7/9 — reușiți
6,18 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TATA OANCEA" BOCSA
BOCSA
77,78% promovabilitate
118/1313 — poziție în selecție
7/9 — reușiți
6,03 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"
BUCURESTI SECTORUL 5
76,92% promovabilitate
119/1313 — poziție în selecție
10/13 — reușiți
6,03 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GRIGORE TOCILESCU", ORASUL MIZIL
MIZIL
76,92% promovabilitate
120/1313 — poziție în selecție
10/13 — reușiți
6,06 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "GEORGE BARITIU" SIBIU
SIBIU
75,00% promovabilitate
121/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,56 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
75,00% promovabilitate
122/1313 — poziție în selecție
6/8 — reușiți
6,00 — media min.
6,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI" BAIA MARE
BAIA MARE
75,00% promovabilitate
123/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,35 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" SLOBOZIA
SLOBOZIA
75,00% promovabilitate
124/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,51 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE IORGA"
BRAILA
75,00% promovabilitate
125/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,30 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "OCTAVIAN GOGA" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
75,00% promovabilitate
126/1313 — poziție în selecție
6/8 — reușiți
6,00 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TULCEA
TULCEA
75,00% promovabilitate
127/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,31 — media min.
7,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "TUDOR VLADIMIRESCU" TARGU JIU
TARGU JIU
75,00% promovabilitate
128/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,10 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "VASILE GOLDIS" ARAD
ARAD
75,00% promovabilitate
129/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,18 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL 'DOAMNA STANCA' FAGARAS
FAGARAS
75,00% promovabilitate
130/1313 — poziție în selecție
12/16 — reușiți
6,06 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL 'RADU NEGRU' FAGARAS
FAGARAS
75,00% promovabilitate
131/1313 — poziție în selecție
6/8 — reușiți
6,13 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
75,00% promovabilitate
132/1313 — poziție în selecție
6/8 — reușiți
6,01 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "SPIRU HARET" FOCSANI
FOCSANI
75,00% promovabilitate
133/1313 — poziție în selecție
6/8 — reușiți
6,28 — media min.
7,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL "DON ORIONE" ORADEA
ORADEA
75,00% promovabilitate
134/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,21 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL "MATHIAS HAMMER" ANINA
ANINA
75,00% promovabilitate
135/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,00 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "BALASA DOAMNA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
75,00% promovabilitate
136/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,26 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "REGINA MARIA" ALBA IULIA
ALBA IULIA
75,00% promovabilitate
137/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,15 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU", COMUNA TUDOR VLADIMIRESCU
TUDOR VLADIMIRESCU
75,00% promovabilitate
138/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,08 — media min.
6,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE JUNCU" MINIS
MINIS
75,00% promovabilitate
139/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,08 — media min.
6,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL PENTRU DEFICIENTI DE AUZ CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
75,00% promovabilitate
140/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,01 — media min.
6,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU" BACAU
BACAU
75,00% promovabilitate
141/1313 — poziție în selecție
9/12 — reușiți
6,25 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA" ORADEA
ORADEA
75,00% promovabilitate
142/1313 — poziție în selecție
6/8 — reușiți
6,05 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
75,00% promovabilitate
143/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,50 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"
BUCURESTI SECTORUL 1
75,00% promovabilitate
144/1313 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
6,10 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NEAGOE BASARAB" OLTENITA
OLTENITA
73,68% promovabilitate
145/1313 — poziție în selecție
14/19 — reușiți
6,00 — media min.
7,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
64,29% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL "STEFAN DIACONESCU" POTCOAVA
POTCOAVA
72,73% promovabilitate
146/1313 — poziție în selecție
8/11 — reușiți
6,16 — media min.
7,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "CORNELIU BABA" BISTRITA
BISTRITA
72,73% promovabilitate
147/1313 — poziție în selecție
8/11 — reușiți
6,08 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" ORADEA
ORADEA
71,43% promovabilitate
148/1313 — poziție în selecție
5/7 — reușiți
6,03 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL "STEFAN CEL MARE", SAT CODAESTI
CODAESTI
71,43% promovabilitate
149/1313 — poziție în selecție
5/7 — reușiți
6,10 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "MARGARETA STERIAN" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
71,43% promovabilitate
150/1313 — poziție în selecție
10/14 — reușiți
6,00 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"
BUCURESTI SECTORUL 6
71,43% promovabilitate
151/1313 — poziție în selecție
5/7 — reușiți
6,00 — media min.
6,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ADAM MULLER GUTTENBRUNN" ARAD
ARAD
71,43% promovabilitate
152/1313 — poziție în selecție
10/14 — reușiți
6,00 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "AUREL VLAICU", ORASUL BREAZA
BREAZA DE SUS
71,43% promovabilitate
153/1313 — poziție în selecție
5/7 — reușiți
6,38 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAI VITEAZUL" CARACAL
CARACAL
71,43% promovabilitate
154/1313 — poziție în selecție
5/7 — reușiți
6,25 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "VIRGIL MADGEARU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
71,43% promovabilitate
155/1313 — poziție în selecție
10/14 — reușiți
6,05 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEORETIC TEIUS
TEIUS
71,43% promovabilitate
156/1313 — poziție în selecție
5/7 — reușiți
6,05 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "C.D. LOGA" CARANSEBES
CARANSEBES
70,00% promovabilitate
157/1313 — poziție în selecție
7/10 — reușiți
6,10 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE", ORASUL TARGU-NEAMT
TARGU NEAMT
70,00% promovabilitate
158/1313 — poziție în selecție
7/10 — reușiți
6,11 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "GEORGE APOSTU" BACAU
BACAU
70,00% promovabilitate
159/1313 — poziție în selecție
7/10 — reușiți
6,00 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL SANITAR "ANTIM IVIREANU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
70,00% promovabilitate
160/1313 — poziție în selecție
7/10 — reușiți
6,08 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DUMITRU TAUTAN" FLORESTI
FLORESTI
70,00% promovabilitate
161/1313 — poziție în selecție
7/10 — reușiți
6,11 — media min.
7,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GRIGORE ANTIPA" BOTOSANI
BOTOSANI
70,00% promovabilitate
162/1313 — poziție în selecție
7/10 — reușiți
6,35 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION BARBU" PITESTI
PITESTI
70,00% promovabilitate
163/1313 — poziție în selecție
7/10 — reușiți
6,13 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION CANTACUZINO" PITESTI
PITESTI
70,00% promovabilitate
164/1313 — poziție în selecție
7/10 — reușiți
6,15 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "MARIA TEIULEANU" PITESTI
PITESTI
69,23% promovabilitate
165/1313 — poziție în selecție
9/13 — reușiți
6,00 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA"
BUCURESTI SECTORUL 2
69,23% promovabilitate
166/1313 — poziție în selecție
9/13 — reușiți
6,01 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE", HARLAU
HARLAU
68,75% promovabilitate
167/1313 — poziție în selecție
11/16 — reușiți
6,11 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
68,75% promovabilitate
168/1313 — poziție în selecție
11/16 — reușiți
6,00 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"
BUCURESTI SECTORUL 4
68,42% promovabilitate
169/1313 — poziție în selecție
13/19 — reușiți
6,03 — media min.
9,65 — media max.
2 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU" TARGU JIU
TARGU JIU
66,67% promovabilitate
170/1313 — poziție în selecție
6/9 — reușiți
6,01 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU PAPIU ILARIAN" TARGU MURES
TARGU MURES
66,67% promovabilitate
171/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,46 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU VLAHUTA" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
66,67% promovabilitate
172/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,35 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ANDREI MURESANU" DEJ
DEJ
66,67% promovabilitate
173/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,75 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "AUREL VLAICU"
BUCURESTI SECTORUL 1
66,67% promovabilitate
174/1313 — poziție în selecție
10/15 — reușiți
6,10 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "AUREL VLAICU" ORASTIE
ORASTIE
66,67% promovabilitate
175/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,41 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"
BUCURESTI SECTORUL 6
66,67% promovabilitate
176/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,11 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA" CRAIOVA
CRAIOVA
66,67% promovabilitate
177/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,66 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"
BUCURESTI SECTORUL 4
66,67% promovabilitate
178/1313 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,16 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" BECLEAN
BECLEAN
66,67% promovabilitate
179/1313 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,25 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "RADU GRECEANU" SLATINA
SLATINA
66,67% promovabilitate
180/1313 — poziție în selecție
8/12 — reușiți
6,01 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "TITU MAIORESCU" AIUD
AIUD
66,67% promovabilitate
181/1313 — poziție în selecție
8/12 — reușiți
6,11 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" FOCSANI
FOCSANI
66,67% promovabilitate
182/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,18 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"
BUCURESTI SECTORUL 2
66,67% promovabilitate
183/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,91 — media min.
7,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "SPIRU HARET" SUCEAVA
SUCEAVA
66,67% promovabilitate
184/1313 — poziție în selecție
6/9 — reușiți
6,06 — media min.
7,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL DE ARTA "IOAN SIMA" ZALAU
ZALAU
66,67% promovabilitate
185/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,46 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROSAN" PARTESTII DE JOS
PARTESTII DE JOS
66,67% promovabilitate
186/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,26 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC 'AUREL VIJOLI' FAGARAS
FAGARAS
66,67% promovabilitate
187/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,16 — media min.
6,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TODIRENI
TODIRENI
66,67% promovabilitate
188/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,43 — media min.
7,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC REFORMAT SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
66,67% promovabilitate
189/1313 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,31 — media min.
7,62 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "GERHARDINUM" TIMISOARA
TIMISOARA
66,67% promovabilitate
190/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,08 — media min.
6,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU PAPIU ILARIAN" DEJ
DEJ
66,67% promovabilitate
191/1313 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,11 — media min.
6,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "BARTOK BELA" TIMISOARA
TIMISOARA
66,67% promovabilitate
192/1313 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,22 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DR. I.C. PARHON", SAT BISTRITA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
BISTRITA
66,67% promovabilitate
193/1313 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,13 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" FELDRU
FELDRU
66,67% promovabilitate
194/1313 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,23 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" SIBIU
SIBIU
66,67% promovabilitate
195/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,15 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PETRU CERCEL" TARGOVISTE
TARGOVISTE
66,67% promovabilitate
196/1313 — poziție în selecție
20/30 — reușiți
6,10 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
95,00% — 6,00–6,99
5,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA CONSTANTA
CONSTANTA
66,67% promovabilitate
197/1313 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,18 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC WALDORF
BUCURESTI SECTORUL 2
66,67% promovabilitate
198/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
7,01 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’DECEBAL’ CONSTANTA
CONSTANTA
66,67% promovabilitate
199/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,31 — media min.
6,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’TRAIAN’ CONSTANTA
CONSTANTA
66,67% promovabilitate
200/1313 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
6,16 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF NICOLAE", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
66,67% promovabilitate
201/1313 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,28 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC DE ARHITECTURA SI LUCRARI PUBLICE "IOAN N. SOCOLESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
65,52% promovabilitate
202/1313 — poziție în selecție
19/29 — reușiți
6,01 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
78,95% — 6,00–6,99
15,79% — 7,00–7,99
5,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC UNITARIAN "BERDE MOZES" CRISTURU SECUIESC
CRISTURU SECUIESC
65,00% promovabilitate
203/1313 — poziție în selecție
13/20 — reușiți
6,12 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,92% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL ARAD
ARAD
64,71% promovabilitate
204/1313 — poziție în selecție
11/17 — reușiți
6,10 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DECEBAL"
BUCURESTI SECTORUL 3
64,71% promovabilitate
205/1313 — poziție în selecție
11/17 — reușiți
6,26 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU GHICA" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
64,29% promovabilitate
206/1313 — poziție în selecție
9/14 — reușiți
6,01 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN DODA" CARANSEBES
CARANSEBES
63,64% promovabilitate
207/1313 — poziție în selecție
7/11 — reușiți
6,28 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL "DIMITRIE PACIUREA"
BUCURESTI SECTORUL 1
63,64% promovabilitate
208/1313 — poziție în selecție
14/22 — reușiți
6,00 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
7,14% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL INTERNATIONAL "AGORA" ORADEA
ORADEA
63,64% promovabilitate
209/1313 — poziție în selecție
7/11 — reușiți
6,28 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL PEDAGOGIC "MATEI BASARAB" SLOBOZIA
SLOBOZIA
63,64% promovabilitate
210/1313 — poziție în selecție
14/22 — reușiți
6,00 — media min.
8,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
64,29% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "IULIA ZAMFIRESCU" MIOVENI
MIOVENI
63,64% promovabilitate
211/1313 — poziție în selecție
7/11 — reușiți
6,00 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "VASILE ALECSANDRI", COMUNA SABAOANI
SABAOANI
63,64% promovabilitate
212/1313 — poziție în selecție
7/11 — reușiți
6,01 — media min.
6,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEORETIC DE INFORMATICA "ALEXANDRU MARGHILOMAN" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
63,64% promovabilitate
213/1313 — poziție în selecție
7/11 — reușiți
6,03 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN CEL MARE" BACAU
BACAU
63,16% promovabilitate
214/1313 — poziție în selecție
12/19 — reușiți
6,03 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ORTODOX 'SF. CONSTANTIN BRANCOVEANU' FAGARAS
FAGARAS
63,16% promovabilitate
215/1313 — poziție în selecție
12/19 — reușiți
6,00 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
62,50% promovabilitate
216/1313 — poziție în selecție
5/8 — reușiți
6,03 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE TITULESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
62,50% promovabilitate
217/1313 — poziție în selecție
5/8 — reușiți
6,05 — media min.
6,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE TITULESCU" PUCIOASA
PUCIOASA
62,50% promovabilitate
218/1313 — poziție în selecție
5/8 — reușiți
6,03 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC DE COMUNICATII "AUGUSTIN MAIOR" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
62,50% promovabilitate
219/1313 — poziție în selecție
5/8 — reușiți
6,13 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
62,50% promovabilitate
220/1313 — poziție în selecție
15/24 — reușiți
6,00 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA
TIMISOARA
62,50% promovabilitate
221/1313 — poziție în selecție
10/16 — reușiți
6,01 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT ERZSEBET" LUNCA DE SUS
LUNCA DE SUS
62,50% promovabilitate
222/1313 — poziție în selecție
5/8 — reușiți
6,12 — media min.
7,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "AXENTE SEVER" MEDIAS
MEDIAS
62,50% promovabilitate
223/1313 — poziție în selecție
5/8 — reușiți
6,36 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU" DABULENI
DABULENI
62,50% promovabilitate
224/1313 — poziție în selecție
10/16 — reușiți
6,01 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "OCTAVIAN GOGA" HUEDIN
HUEDIN
62,50% promovabilitate
225/1313 — poziție în selecție
5/8 — reușiți
6,18 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SALAMON ERNO" GHEORGHENI
GHEORGHENI
62,50% promovabilitate
226/1313 — poziție în selecție
5/8 — reușiți
6,21 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "VICTORIA"
BUCURESTI SECTORUL 3
62,22% promovabilitate
227/1313 — poziție în selecție
28/45 — reușiți
6,00 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
82,14% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
10,71% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE
BAIA MARE
61,54% promovabilitate
228/1313 — poziție în selecție
8/13 — reușiți
6,06 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL SADOVEANU", PASCANI
PASCANI
61,54% promovabilitate
229/1313 — poziție în selecție
8/13 — reușiți
6,05 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIRCEA ELIADE" SIGHISOARA
SIGHISOARA
61,54% promovabilitate
230/1313 — poziție în selecție
8/13 — reușiți
6,11 — media min.
7,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "IOAN JEBELEAN" SANNICOLAU MARE
SANNICOLAU MARE
61,54% promovabilitate
231/1313 — poziție în selecție
16/26 — reușiți
6,00 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,75% — 6,00–6,99
6,25% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA"
BRAILA
60,00% promovabilitate
232/1313 — poziție în selecție
12/20 — reușiți
6,01 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "REGELE MIHAI I" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
60,00% promovabilitate
233/1313 — poziție în selecție
12/20 — reușiți
6,06 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
60,00% promovabilitate
234/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,41 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL KOGALNICEANU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
60,00% promovabilitate
235/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,70 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "TUDOR VLADIMIRESCU"
BUCURESTI SECTORUL 6
60,00% promovabilitate
236/1313 — poziție în selecție
6/10 — reușiți
6,33 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL 'UNIREA' BRASOV
BRASOV
60,00% promovabilitate
237/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,35 — media min.
9,20 — media max.
1 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL "DR. LAZAR CHIRILA" BAIA DE ARIES
BAIA DE ARIES
60,00% promovabilitate
238/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,48 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BRASOV
BRASOV
60,00% promovabilitate
239/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,35 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL NATIONAL DE INFORMATICA ARAD
ARAD
60,00% promovabilitate
240/1313 — poziție în selecție
6/10 — reușiți
6,08 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CAROL I", COMUNA VALEA DOFTANEI
TESILA
60,00% promovabilitate
241/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,56 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PAUL BUJOR", ORAS BERESTI
BERESTI
60,00% promovabilitate
242/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,30 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SF. MUCENIC SAVA" COMUNA BERCA
BERCA
60,00% promovabilitate
243/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,16 — media min.
6,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SPIRU HARET" TARGOVISTE
TARGOVISTE
60,00% promovabilitate
244/1313 — poziție în selecție
6/10 — reușiți
6,01 — media min.
6,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL "REGINA ELISABETA"
BUCURESTI SECTORUL 2
60,00% promovabilitate
245/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,20 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "AVRAM IANCU" BRAD
BRAD
60,00% promovabilitate
246/1313 — poziție în selecție
6/10 — reușiți
6,01 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "BRANCOVEANU VODA", ORASUL URLATI
URLATI
60,00% promovabilitate
247/1313 — poziție în selecție
9/15 — reușiți
6,03 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION BARBU"
BUCURESTI SECTORUL 5
60,00% promovabilitate
248/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,56 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAIL SADOVEANU"
BUCURESTI SECTORUL 2
60,00% promovabilitate
249/1313 — poziție în selecție
6/10 — reușiți
6,13 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "NIKOLAUS LENAU" TIMISOARA
TIMISOARA
60,00% promovabilitate
250/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,07 — media min.
6,72 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SAMUIL MICU" SARMASU
SARMASU
60,00% promovabilitate
251/1313 — poziție în selecție
6/10 — reușiți
6,18 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’IOAN COTOVU’ HARSOVA
HARSOVA
60,00% promovabilitate
252/1313 — poziție în selecție
6/10 — reușiți
6,08 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ’SFANTUL CUVIOS DIONISIE EXIGUUL’ CONSTANTA
CONSTANTA
60,00% promovabilitate
253/1313 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,11 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "PETRU MAIOR"
BUCURESTI SECTORUL 6
59,26% promovabilitate
254/1313 — poziție în selecție
16/27 — reușiți
6,03 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,25% — 6,00–6,99
6,25% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL ECONOMIC 'ANDREI BARSEANU' BRASOV
BRASOV
59,09% promovabilitate
255/1313 — poziție în selecție
13/22 — reușiți
6,15 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,92% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "RALUCA RIPAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
58,82% promovabilitate
256/1313 — poziție în selecție
10/17 — reușiți
6,01 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL "PREDA BUZESCU", ORAS BERBESTI
BERBESTI
58,82% promovabilitate
257/1313 — poziție în selecție
10/17 — reușiți
6,10 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC 'TRANSILVANIA' BRASOV
BRASOV
58,33% promovabilitate
258/1313 — poziție în selecție
7/12 — reușiți
6,05 — media min.
8,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "DINU LIPATTI" PITESTI
PITESTI
58,33% promovabilitate
259/1313 — poziție în selecție
7/12 — reușiți
6,21 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC "EPISCOP MELCHISEDEC", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
58,33% promovabilitate
260/1313 — poziție în selecție
7/12 — reușiți
6,11 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"
BUCURESTI SECTORUL 6
57,89% promovabilitate
261/1313 — poziție în selecție
11/19 — reușiți
6,30 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE AGRICULTURA SI ECONOMIE, MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
57,89% promovabilitate
262/1313 — poziție în selecție
33/57 — reușiți
6,00 — media min.
7,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,94% — 6,00–6,99
6,06% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL DE ARTE ORADEA
ORADEA
57,89% promovabilitate
263/1313 — poziție în selecție
11/19 — reușiți
6,08 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL DE ARTE PLASTICE TIMISOARA
TIMISOARA
57,69% promovabilitate
264/1313 — poziție în selecție
15/26 — reușiți
6,01 — media min.
7,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,67% — 6,00–6,99
13,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL DE STIINTE 'GRIGORE ANTIPA' BRASOV
BRASOV
57,14% promovabilitate
265/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,06 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
57,14% promovabilitate
266/1313 — poziție în selecție
16/28 — reușiți
6,03 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,75% — 6,00–6,99
6,25% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL" ONESTI
ONESTI
57,14% promovabilitate
267/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,33 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "IANCU DE HUNEDOARA" HUNEDOARA
HUNEDOARA
57,14% promovabilitate
268/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,06 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC NR.1 VADU CRISULUI
VADU CRISULUI
57,14% promovabilitate
269/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,21 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "AVRAM IANCU" ZALAU
ZALAU
57,14% promovabilitate
270/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,45 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 POPESTI
POPESTI
57,14% promovabilitate
271/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,11 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "SFINTII IMPARATI CONSTANTIN SI ELENA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
57,14% promovabilitate
272/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,16 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DUNAREA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
57,14% promovabilitate
273/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,35 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "FILADELFIA" SUCEAVA
SUCEAVA
57,14% promovabilitate
274/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,31 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GELU VOIEVOD" GILAU
GILAU
57,14% promovabilitate
275/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,06 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "KEMENY ZSIGMOND" GHERLA
GHERLA
57,14% promovabilitate
276/1313 — poziție în selecție
4/7 — reușiți
6,08 — media min.
7,07 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL AGRICOL SI DE INDUSTRIE ALIMENTARA "VASILE ADAMACHI", IASI
IASI
56,67% promovabilitate
277/1313 — poziție în selecție
17/30 — reușiți
6,01 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ANDREI BARSEANU" TARNAVENI
TARNAVENI
56,25% promovabilitate
278/1313 — poziție în selecție
9/16 — reușiți
6,08 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", IASI
IASI
55,88% promovabilitate
279/1313 — poziție în selecție
19/34 — reușiți
6,06 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,63% — 6,00–6,99
47,37% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2COLEGIUL "PETRU MAIOR" REGHIN
REGHIN
55,56% promovabilitate
280/1313 — poziție în selecție
15/27 — reușiți
6,00 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
73,33% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ION MINULESCU" SLATINA
SLATINA
55,56% promovabilitate
281/1313 — poziție în selecție
5/9 — reușiți
6,65 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ANA ASLAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
55,56% promovabilitate
282/1313 — poziție în selecție
5/9 — reușiți
6,18 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL REFORMAT SATU MARE
SATU MARE
55,56% promovabilitate
283/1313 — poziție în selecție
10/18 — reușiți
6,06 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "FERDINAND I" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
55,56% promovabilitate
284/1313 — poziție în selecție
10/18 — reușiți
6,01 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" CRAIOVA
CRAIOVA
55,56% promovabilitate
285/1313 — poziție în selecție
5/9 — reușiți
6,08 — media min.
8,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "O.C.TASLAUANU" TOPLITA
TOPLITA
55,56% promovabilitate
286/1313 — poziție în selecție
10/18 — reușiți
6,05 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION HELIADE RADULESCU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
54,72% promovabilitate
287/1313 — poziție în selecție
29/53 — reușiți
6,03 — media min.
8,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
65,52% — 6,00–6,99
31,03% — 7,00–7,99
3,45% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
54,55% promovabilitate
288/1313 — poziție în selecție
6/11 — reușiți
6,15 — media min.
7,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL BANATEAN OTELU ROSU
OTELU ROSU
54,55% promovabilitate
289/1313 — poziție în selecție
6/11 — reușiți
6,00 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU"
BUCURESTI SECTORUL 1
54,55% promovabilitate
290/1313 — poziție în selecție
12/22 — reușiți
6,03 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "IUSTIN PATRIARHUL" CAMPULUNG
CAMPULUNG
54,55% promovabilitate
291/1313 — poziție în selecție
6/11 — reușiți
6,11 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "HENRI COANDA" TIMISOARA
TIMISOARA
53,85% promovabilitate
292/1313 — poziție în selecție
7/13 — reușiți
6,08 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GEORGE CALINESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
53,85% promovabilitate
293/1313 — poziție în selecție
7/13 — reușiți
6,28 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE
BAIA MARE
53,85% promovabilitate
294/1313 — poziție în selecție
14/26 — reușiți
6,01 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "OCTAV ONICESCU" BOTOSANI
BOTOSANI
53,33% promovabilitate
295/1313 — poziție în selecție
16/30 — reușiți
6,00 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,25% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’DRAGOMIR HURMUZESCU’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
53,33% promovabilitate
296/1313 — poziție în selecție
16/30 — reușiți
6,05 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TUDOR ARGHEZI" TARGU CARBUNESTI
TARGU CARBUNESTI
53,33% promovabilitate
297/1313 — poziție în selecție
8/15 — reușiți
6,01 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC 'IOAN PASCU' CODLEA
CODLEA
52,94% promovabilitate
298/1313 — poziție în selecție
9/17 — reușiți
6,06 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL "SPIRU HARET", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
52,63% promovabilitate
299/1313 — poziție în selecție
20/38 — reușiți
6,00 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
5,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
52,63% promovabilitate
300/1313 — poziție în selecție
20/38 — reușiți
6,00 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2COLEGIUL "STEFAN ODOBLEJA" CRAIOVA
CRAIOVA
52,38% promovabilitate
301/1313 — poziție în selecție
22/42 — reușiți
6,03 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,36% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
4,55% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL PEDAGOGIC "IOAN POPESCU", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
52,00% promovabilitate
302/1313 — poziție în selecție
13/25 — reușiți
6,01 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,62% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE IORGA", ORAS NEGRESTI
NEGRESTI
51,61% promovabilitate
303/1313 — poziție în selecție
16/31 — reușiți
6,03 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "BENJAMIN FRANKLIN"
BUCURESTI SECTORUL 3
51,61% promovabilitate
304/1313 — poziție în selecție
16/31 — reușiți
6,10 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
6,25% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA ’ALBATROS’ CONSTANTA
CONSTANTA
50,00% promovabilitate
305/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,36 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "A.D.XENOPOL"
BUCURESTI SECTORUL 2
50,00% promovabilitate
306/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,23 — media min.
7,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "DIONISIE POP MARTIAN" ALBA IULIA
ALBA IULIA
50,00% promovabilitate
307/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,31 — media min.
6,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
50,00% promovabilitate
308/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,68 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU ODOBESCU" PITESTI
PITESTI
50,00% promovabilitate
309/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,06 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "AVRAM IANCU" CAMPENI
CAMPENI
50,00% promovabilitate
310/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,40 — media min.
6,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "DECEBAL" DEVA
DEVA
50,00% promovabilitate
311/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,46 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
50,00% promovabilitate
312/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,28 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GH. ROSCA CODREANU", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
50,00% promovabilitate
313/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,28 — media min.
6,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"
BUCURESTI SECTORUL 5
50,00% promovabilitate
314/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
8,40 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
50,00% promovabilitate
315/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
7,11 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE TITEICA"
DROBETA-TURNU SEVERIN
50,00% promovabilitate
316/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,96 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GIB MIHAESCU", MUNICIPIUL DRAGASANI
DRAGASANI
50,00% promovabilitate
317/1313 — poziție în selecție
11/22 — reușiți
6,06 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "IENACHITA VACARESCU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
50,00% promovabilitate
318/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,28 — media min.
6,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIALE", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
50,00% promovabilitate
319/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,35 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"
BUCURESTI SECTORUL 1
50,00% promovabilitate
320/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,20 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
50,00% promovabilitate
321/1313 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,03 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" PETROSANI
PETROSANI
50,00% promovabilitate
322/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,08 — media min.
6,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MOISE NICOARA" ARAD
ARAD
50,00% promovabilitate
323/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
7,93 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE BALCESCU"
BRAILA
50,00% promovabilitate
324/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,00 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ONISIFOR GHIBU" ORADEA
ORADEA
50,00% promovabilitate
325/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,60 — media min.
6,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "SIMION BARNUTIU" SIMLEU SILVANIEI
SIMLEU SILVANIEI
50,00% promovabilitate
326/1313 — poziție în selecție
8/16 — reușiți
6,01 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
50,00% promovabilitate
327/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
8,38 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "SZÉKELY MIKÓ" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
50,00% promovabilitate
328/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,38 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"
BUCURESTI SECTORUL 2
50,00% promovabilitate
329/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,56 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ZINCA GOLESCU" PITESTI
PITESTI
50,00% promovabilitate
330/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
7,53 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE ARTA TARGU MURES
TARGU MURES
50,00% promovabilitate
331/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,51 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "CARMEN SYLVA" PETROSANI
PETROSANI
50,00% promovabilitate
332/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,01 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL MILITAR "MIHAI VITEAZUL" ALBA IULIA
ALBA IULIA
50,00% promovabilitate
333/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,28 — media min.
6,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "VASILE LUPU", IASI
IASI
50,00% promovabilitate
334/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,26 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "APULUM" ALBA IULIA
ALBA IULIA
50,00% promovabilitate
335/1313 — poziție în selecție
5/10 — reușiți
6,20 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "BATTHYANY IGNAC" GHEORGHENI
GHEORGHENI
50,00% promovabilitate
336/1313 — poziție în selecție
15/30 — reușiți
6,08 — media min.
7,07 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,33% — 6,00–6,99
6,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC 'MIRCEA CRISTEA' BRASOV
BRASOV
50,00% promovabilitate
337/1313 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,26 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
50,00% promovabilitate
338/1313 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,00 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL TEHNOLOGIC "SPIRU HARET", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
50,00% promovabilitate
339/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,15 — media min.
6,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COMPLEXUL SCOLAR "CRONOS"
BUCURESTI SECTORUL 6
50,00% promovabilitate
340/1313 — poziție în selecție
18/36 — reușiți
6,00 — media min.
7,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL DE ARTA "GHEORGHE TATTARESCU" FOCSANI
FOCSANI
50,00% promovabilitate
341/1313 — poziție în selecție
7/14 — reușiți
6,15 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL DE ARTA "STEFAN LUCHIAN" BOTOSANI
BOTOSANI
50,00% promovabilitate
342/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,23 — media min.
6,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL DE ARTA SIBIU
SIBIU
50,00% promovabilitate
343/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,15 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "AUREL POPP" SATU MARE
SATU MARE
50,00% promovabilitate
344/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,23 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "DIMITRIE CUCLIN", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
50,00% promovabilitate
345/1313 — poziție în selecție
5/10 — reușiți
6,00 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "HARICLEA DARCLEE"
BRAILA
50,00% promovabilitate
346/1313 — poziție în selecție
7/14 — reușiți
6,28 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "I.ST.PAULIAN"
DROBETA-TURNU SEVERIN
50,00% promovabilitate
347/1313 — poziție în selecție
5/10 — reușiți
6,23 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "SIGISMUND TODUTA" DEVA
DEVA
50,00% promovabilitate
348/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,45 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
BISTRITA
50,00% promovabilitate
349/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,05 — media min.
6,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL DE TRANSPORTURI AUTO
DROBETA-TURNU SEVERIN
50,00% promovabilitate
350/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,31 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL ORTODOX "EPISCOP ROMAN CIOROGARIU" ORADEA
ORADEA
50,00% promovabilitate
351/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,08 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL SPECIAL PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
50,00% promovabilitate
352/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,11 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" PANCIU
PANCIU
50,00% promovabilitate
353/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,08 — media min.
7,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
50,00% promovabilitate
354/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,26 — media min.
6,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GHENUTA COMAN", ORAS MURGENI
MURGENI
50,00% promovabilitate
355/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,45 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VIRNAV LITEANU" LITENI
LITENI
50,00% promovabilitate
356/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,31 — media min.
6,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "JACQUES M. ELIAS" SASCUT
SASCUT
50,00% promovabilitate
357/1313 — poziție în selecție
7/14 — reușiți
6,15 — media min.
6,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIA MARIA GEGO" DOBRESTI
DOBRESTI
50,00% promovabilitate
358/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,51 — media min.
6,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MAX AUSNIT" CARANSEBES
CARANSEBES
50,00% promovabilitate
359/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,01 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" BALS
BALS
50,00% promovabilitate
360/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,15 — media min.
6,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL IOAN DE LA SALLE", SAT PILDESTI, COMUNA CORDUN
PILDESTI
50,00% promovabilitate
361/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,86 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "UDREA BALEANU" BALENI
BALENI-ROMANI
50,00% promovabilitate
362/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,75 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE SAV", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
50,00% promovabilitate
363/1313 — poziție în selecție
16/32 — reușiți
6,01 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR FRUNZA" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
50,00% promovabilitate
364/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,16 — media min.
6,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC 'VICTOR JINGA' SACELE
SACELE
50,00% promovabilitate
365/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,13 — media min.
6,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ADMINISTRATIV SI DE SERVICII "VICTOR SLAVESCU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
50,00% promovabilitate
366/1313 — poziție în selecție
8/16 — reușiți
6,03 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC BAIA DE FIER
BAIA DE FIER
50,00% promovabilitate
367/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,08 — media min.
6,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC BISTRITA
BISTRITA
50,00% promovabilitate
368/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,08 — media min.
6,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC COTUSCA
COTUSCA
50,00% promovabilitate
369/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,10 — media min.
6,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTROTEHNICA SI TELECOMUNICATII CONSTANTA
CONSTANTA
50,00% promovabilitate
370/1313 — poziție în selecție
10/20 — reușiți
6,00 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC FAGET
FAGET
50,00% promovabilitate
371/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,46 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC IANCU JIANU
IANCU JIANU
50,00% promovabilitate
372/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,31 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC 'DR. NICOLAE RUCAREANU' BRASOV
BRASOV
50,00% promovabilitate
373/1313 — poziție în selecție
8/16 — reușiți
6,10 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TARNA MARE
TARNA MARE
50,00% promovabilitate
374/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,11 — media min.
6,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TELCIU
TELCIU
50,00% promovabilitate
375/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,01 — media min.
6,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’CONCORD’ CONSTANTA
CONSTANTA
50,00% promovabilitate
376/1313 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,05 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’DOBROGEA’ CASTELU
CASTELU
50,00% promovabilitate
377/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,18 — media min.
6,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC, VLADENI
VLADENI
50,00% promovabilitate
378/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,28 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC "FERICITUL IEREMIA" ONESTI
ONESTI
50,00% promovabilitate
379/1313 — poziție în selecție
5/10 — reușiți
6,00 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST "MARANATHA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
50,00% promovabilitate
380/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,10 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTUL ANTIM IVIREANUL" TIMISOARA
TIMISOARA
50,00% promovabilitate
381/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,21 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL "EMANUEL"
BUCURESTI SECTORUL 4
50,00% promovabilitate
382/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,23 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL LOGOS TIMISOARA
TIMISOARA
50,00% promovabilitate
383/1313 — poziție în selecție
5/10 — reușiți
6,11 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "GROF MAJLATH GUSZTAV KAROLY" ALBA IULIA
ALBA IULIA
50,00% promovabilitate
384/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,17 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "HAM JANOS" SATU MARE
SATU MARE
50,00% promovabilitate
385/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,71 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "BATHORY ISTVAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
50,00% promovabilitate
386/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,45 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "BOLYAI FARKAS" TARGU MURES
TARGU MURES
50,00% promovabilitate
387/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,15 — media min.
6,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN NOICA" SIBIU
SIBIU
50,00% promovabilitate
388/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,13 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DUILIU ZAMFIRESCU" ODOBESTI
ODOBESTI
50,00% promovabilitate
389/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,26 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
50,00% promovabilitate
390/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,65 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GENERAL DRAGALINA" ORAVITA
ORAVITA
50,00% promovabilitate
391/1313 — poziție în selecție
7/14 — reușiți
6,06 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HORVATH JANOS" MARGHITA
MARGHITA
50,00% promovabilitate
392/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,52 — media min.
7,42 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "INDEPENDENTA" CALAFAT
CALAFAT
50,00% promovabilitate
393/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
7,08 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "IOAN BUTEANU" SOMCUTA MARE
SOMCUTA MARE
50,00% promovabilitate
394/1313 — poziție în selecție
8/16 — reușiți
6,01 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION CREANGA" TULCEA
TULCEA
50,00% promovabilitate
395/1313 — poziție în selecție
8/16 — reușiți
6,11 — media min.
6,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "JEAN LOUIS CALDERON" TIMISOARA
TIMISOARA
50,00% promovabilitate
396/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,63 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "LEOWEY KLARA" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
50,00% promovabilitate
397/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,66 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "LIVIU REBREANU" TURDA
TURDA
50,00% promovabilitate
398/1313 — poziție în selecție
7/14 — reușiți
6,01 — media min.
6,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
50,00% promovabilitate
399/1313 — poziție în selecție
19/38 — reușiți
6,05 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
94,74% — 6,00–6,99
5,26% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN", IASI
IASI
50,00% promovabilitate
400/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,23 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "NEMETH LASZLO" BAIA MARE
BAIA MARE
50,00% promovabilitate
401/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,27 — media min.
6,32 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"
BUCURESTI SECTORUL 1
50,00% promovabilitate
402/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
7,01 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PAVEL DAN" CAMPIA TURZII
CAMPIA TURZII
50,00% promovabilitate
403/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,23 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TUDOR VIANU" GIURGIU
GIURGIU
50,00% promovabilitate
404/1313 — poziție în selecție
16/32 — reușiți
6,00 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,75% — 6,00–6,99
6,25% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TUDOR VLADIMIRESCU" DRAGANESTI-OLT
DRAGANESTI-OLT
50,00% promovabilitate
405/1313 — poziție în selecție
10/20 — reușiți
6,13 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"
BUCURESTI SECTORUL 1
50,00% promovabilitate
406/1313 — poziție în selecție
16/32 — reușiți
6,06 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC BUZIAS
BUZIAS
50,00% promovabilitate
407/1313 — poziție în selecție
5/10 — reușiți
6,05 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI
BUCURESTI SECTORUL 3
50,00% promovabilitate
408/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,23 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC NOVACI
NOVACI
50,00% promovabilitate
409/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,03 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEORETIC SANITAR BISTRITA
BISTRITA
50,00% promovabilitate
410/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,10 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEORETIC WALDORF, IASI
IASI
50,00% promovabilitate
411/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,31 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’GEORGE EMIL PALADE’ CONSTANTA
CONSTANTA
50,00% promovabilitate
412/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,00 — media min.
6,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL WALDORF TIMISOARA
TIMISOARA
50,00% promovabilitate
413/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,26 — media min.
6,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SFANTA FILOFTEIA" BRANESTI
BRANESTI
50,00% promovabilitate
414/1313 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,25 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "CHESARIE EPISCOPUL" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
50,00% promovabilitate
415/1313 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,63 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. ANDREI", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
50,00% promovabilitate
416/1313 — poziție în selecție
4/8 — reușiți
6,31 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. IOAN GURA DE AUR" TARGOVISTE
TARGOVISTE
50,00% promovabilitate
417/1313 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,06 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF.IOAN GURA DE AUR" SLOBOZIA
SLOBOZIA
50,00% promovabilitate
418/1313 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,38 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TRAIAN"
BUCURESTI SECTORUL 2
48,48% promovabilitate
419/1313 — poziție în selecție
16/33 — reușiți
6,13 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,75% — 6,00–6,99
6,25% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SFANTA MARIA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
48,28% promovabilitate
420/1313 — poziție în selecție
14/29 — reușiți
6,00 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
92,86% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL "MIHAIL CANTACUZINO", ORASUL SINAIA
SINAIA
47,83% promovabilitate
421/1313 — poziție în selecție
11/23 — reușiți
6,01 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "HERMES"
BUCURESTI SECTORUL 2
47,37% promovabilitate
422/1313 — poziție în selecție
9/19 — reușiți
6,26 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
47,37% promovabilitate
423/1313 — poziție în selecție
27/57 — reușiți
6,01 — media min.
8,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
7,41% — 7,00–7,99
3,70% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL "ALEXANDRU CEL BUN" BOTOSANI
BOTOSANI
47,37% promovabilitate
424/1313 — poziție în selecție
9/19 — reușiți
6,23 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV CAMPULUNG
CAMPULUNG
47,37% promovabilitate
425/1313 — poziție în selecție
9/19 — reușiți
6,03 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC MANGALIA
MANGALIA
47,06% promovabilitate
426/1313 — poziție în selecție
8/17 — reușiți
6,01 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "PLUGOR SÁNDOR" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
47,06% promovabilitate
427/1313 — poziție în selecție
8/17 — reușiți
6,02 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAI VELICIU" CHISINEU CRIS
CHISINEU-CRIS
47,06% promovabilitate
428/1313 — poziție în selecție
8/17 — reușiți
6,01 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VENCZEL JOZSEF" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
46,88% promovabilitate
429/1313 — poziție în selecție
15/32 — reușiți
6,02 — media min.
6,92 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "OCTAVIAN GOGA" MARGHITA
MARGHITA
46,67% promovabilitate
430/1313 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,00 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "IONEL PERLEA" SLOBOZIA
SLOBOZIA
46,67% promovabilitate
431/1313 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,05 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "INDEPENDENTA" SIBIU
SIBIU
46,67% promovabilitate
432/1313 — poziție în selecție
14/30 — reușiți
6,05 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
92,86% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TRANSILVANIA" BAIA MARE
BAIA MARE
46,67% promovabilitate
433/1313 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,05 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "REGELE FERDINAND I " TIMISOARA
TIMISOARA
46,67% promovabilitate
434/1313 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,06 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ANA IPATESCU" GHERLA
GHERLA
46,67% promovabilitate
435/1313 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,05 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ATLAS"
BUCURESTI SECTORUL 6
46,67% promovabilitate
436/1313 — poziție în selecție
21/45 — reușiți
6,01 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,48% — 6,00–6,99
9,52% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "LASCAR ROSETTI", RADUCANENI
RADUCANENI
46,67% promovabilitate
437/1313 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,16 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
46,67% promovabilitate
438/1313 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,01 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SF. GHEORGHE" BOTOSANI
BOTOSANI
46,67% promovabilitate
439/1313 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,01 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "PARTENIE COSMA" ORADEA
ORADEA
46,15% promovabilitate
440/1313 — poziție în selecție
12/26 — reușiți
6,15 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "KOS KAROLY" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
46,15% promovabilitate
441/1313 — poziție în selecție
6/13 — reușiți
6,08 — media min.
7,52 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"
BUCURESTI SECTORUL 3
46,15% promovabilitate
442/1313 — poziție în selecție
6/13 — reușiți
6,03 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SPIRU HARET" MOINESTI
MOINESTI
46,15% promovabilitate
443/1313 — poziție în selecție
6/13 — reușiți
6,18 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC BANEASA
BANEASA
46,15% promovabilitate
444/1313 — poziție în selecție
6/13 — reușiți
6,18 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "VIILOR"
BUCURESTI SECTORUL 5
45,90% promovabilitate
445/1313 — poziție în selecție
56/122 — reușiți
6,01 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
78,57% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "IULIU MANIU" CAREI
CAREI
45,83% promovabilitate
446/1313 — poziție în selecție
11/24 — reușiți
6,06 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CAROL I" FETESTI
FETESTI
45,83% promovabilitate
447/1313 — poziție în selecție
11/24 — reușiți
6,00 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TRAIAN VUIA" RESITA
RESITA
45,83% promovabilitate
448/1313 — poziție în selecție
11/24 — reușiți
6,01 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL 'NICOLAE TITULESCU' BRASOV
BRASOV
45,45% promovabilitate
449/1313 — poziție în selecție
10/22 — reușiți
6,01 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIALE" MORENI
MORENI
45,45% promovabilitate
450/1313 — poziție în selecție
10/22 — reușiți
6,10 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "TEODOR NES" SALONTA
SALONTA
45,45% promovabilitate
451/1313 — poziție în selecție
5/11 — reușiți
6,06 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL "GHEORGHE SURDU", ORAS BREZOI
BREZOI
45,45% promovabilitate
452/1313 — poziție în selecție
5/11 — reușiți
6,01 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC DE TURISM, IASI
IASI
45,45% promovabilitate
453/1313 — poziție în selecție
10/22 — reușiți
6,18 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" ULMENI
ULMENI
45,45% promovabilitate
454/1313 — poziție în selecție
5/11 — reușiți
6,31 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "ANGHEL RUGINA", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
45,16% promovabilitate
455/1313 — poziție în selecție
14/31 — reușiți
6,05 — media min.
7,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GHEORGHE MUNTEANU MURGOCI" MACIN
MACIN
45,16% promovabilitate
456/1313 — poziție în selecție
14/31 — reușiți
6,01 — media min.
9,11 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
78,57% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ARMAND CALINESCU" PITESTI
PITESTI
45,00% promovabilitate
457/1313 — poziție în selecție
18/40 — reușiți
6,03 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
5,56% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "MARIN SORESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
45,00% promovabilitate
458/1313 — poziție în selecție
9/20 — reușiți
6,23 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL FEG
BUCURESTI SECTORUL 1
45,00% promovabilitate
459/1313 — poziție în selecție
9/20 — reușiți
6,01 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2SCOALA PROFESIONALA GERMANA 'KRONSTADT' BRASOV
BRASOV
45,00% promovabilitate
460/1313 — poziție în selecție
9/20 — reușiți
6,05 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "BANATUL" TIMISOARA
TIMISOARA
44,83% promovabilitate
461/1313 — poziție în selecție
13/29 — reușiți
6,00 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" CORABIA
CORABIA
44,68% promovabilitate
462/1313 — poziție în selecție
21/47 — reușiți
6,03 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
95,24% — 6,00–6,99
4,76% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ELENA GHIBA BIRTA" ARAD
ARAD
44,44% promovabilitate
463/1313 — poziție în selecție
8/18 — reușiți
6,38 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "CETATE" DEVA
DEVA
44,44% promovabilitate
464/1313 — poziție în selecție
8/18 — reușiți
6,05 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "GEORGE GEORGESCU" TULCEA
TULCEA
44,44% promovabilitate
465/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,10 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "VICTOR BRAUNER", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
44,44% promovabilitate
466/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,21 — media min.
9,56 — media max.
1 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CRISAN" CRISCIOR
CRISCIOR
44,44% promovabilitate
467/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,35 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" HIDA
HIDA
44,44% promovabilitate
468/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,11 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN HELL" SANTANA
SANTANA
44,44% promovabilitate
469/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,13 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC CORUND
CORUND
44,44% promovabilitate
470/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,02 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DARMANESTI
DARMANESTI
44,44% promovabilitate
471/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,23 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM ’SPIRU HARET’ CONSTANTA
CONSTANTA
44,44% promovabilitate
472/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,08 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’NICOLAE TITULESCU’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
44,44% promovabilitate
473/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,10 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAIL SEBASTIAN"
BRAILA
44,44% promovabilitate
474/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,05 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEORETIC CAREI
CAREI
44,44% promovabilitate
475/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,01 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEORETIC, COMUNA FILIPESTII DE PADURE
FILIPESTII DE PADURE
44,44% promovabilitate
476/1313 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,01 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "IONITA ASAN" CARACAL
CARACAL
44,19% promovabilitate
477/1313 — poziție în selecție
19/43 — reușiți
6,01 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
89,47% — 6,00–6,99
10,53% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC 'MARIA BAIULESCU' BRASOV
BRASOV
44,00% promovabilitate
478/1313 — poziție în selecție
11/25 — reușiți
6,03 — media min.
7,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL "FERDINAND I" COMUNA MANECIU
GHEABA
43,75% promovabilitate
479/1313 — poziție în selecție
7/16 — reușiți
6,00 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "TRANSILVANIA" TARGU MURES
TARGU MURES
43,75% promovabilitate
480/1313 — poziție în selecție
7/16 — reușiți
6,01 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
43,75% promovabilitate
481/1313 — poziție în selecție
7/16 — reușiți
6,06 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2COLEGIUL PARTICULAR "VASILE GOLDIS" ARAD
ARAD
43,75% promovabilitate
482/1313 — poziție în selecție
7/16 — reușiți
6,01 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL "SEVER BOCU" LIPOVA
LIPOVA
43,75% promovabilitate
483/1313 — poziție în selecție
7/16 — reușiți
6,05 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TOMA SOCOLESCU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
43,75% promovabilitate
484/1313 — poziție în selecție
21/48 — reușiți
6,00 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,48% — 6,00–6,99
9,52% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TRAIAN VUIA" FAGET
FAGET
43,75% promovabilitate
485/1313 — poziție în selecție
14/32 — reușiți
6,00 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
92,86% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC 'GEORGE MOROIANU' SACELE
SACELE
43,75% promovabilitate
486/1313 — poziție în selecție
7/16 — reușiți
6,01 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "INFOEL" BISTRITA
BISTRITA
43,59% promovabilitate
487/1313 — poziție în selecție
17/39 — reușiți
6,08 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,24% — 6,00–6,99
11,76% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "STEFAN CEL MARE" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
43,59% promovabilitate
488/1313 — poziție în selecție
17/39 — reușiți
6,08 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BACAU
BACAU
43,48% promovabilitate
489/1313 — poziție în selecție
10/23 — reușiți
6,01 — media min.
7,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE
BAIA MARE
43,48% promovabilitate
490/1313 — poziție în selecție
10/23 — reușiți
6,05 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "VIITORUL" PITESTI
PITESTI
43,33% promovabilitate
491/1313 — poziție în selecție
13/30 — reușiți
6,00 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,62% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "JOANNES KAJONI" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
43,33% promovabilitate
492/1313 — poziție în selecție
13/30 — reușiți
6,03 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,62% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2COLEGIUL DE ARTE BAIA MARE
BAIA MARE
42,86% promovabilitate
493/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,36 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "DIACONOVICI TIETZ" RESITA
RESITA
42,86% promovabilitate
494/1313 — poziție în selecție
9/21 — reușiți
6,10 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI"
BUCURESTI SECTORUL 4
42,86% promovabilitate
495/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,56 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "OCTAV BANCILA", IASI
IASI
42,86% promovabilitate
496/1313 — poziție în selecție
6/14 — reușiți
6,08 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL "VASILE CONTA", ORASUL TARGU-NEAMT
TARGU NEAMT
42,86% promovabilitate
497/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,10 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
42,86% promovabilitate
498/1313 — poziție în selecție
9/21 — reușiți
6,05 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL PARTICULAR NR. 1, SAT BISTRITA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
BISTRITA
42,86% promovabilitate
499/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,01 — media min.
7,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" SATU MARE
SATU MARE
42,86% promovabilitate
500/1313 — poziție în selecție
6/14 — reușiți
6,00 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST CRAIOVA
CRAIOVA
42,86% promovabilitate
501/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,78 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GH. VASILICHI" CETATE
CETATE
42,86% promovabilitate
502/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,25 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"
BUCURESTI SECTORUL 6
42,86% promovabilitate
503/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,35 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC 'I.C. DRAGUSANU' VICTORIA
VICTORIA
42,86% promovabilitate
504/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,05 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC 'MIHAIL KOGALNICEANU' MIHAIL KOGALNICEANU
MIHAIL KOGALNICEANU
42,86% promovabilitate
505/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,20 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC, SAT OVESELU, COM. MACIUCA
OVESELU
42,86% promovabilitate
506/1313 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,25 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE CARTIANU", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
42,50% promovabilitate
507/1313 — poziție în selecție
17/40 — reușiți
6,00 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,24% — 6,00–6,99
11,76% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL "TRAIAN VUIA" CRAIOVA
CRAIOVA
42,37% promovabilitate
508/1313 — poziție în selecție
25/59 — reușiți
6,00 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,00% — 6,00–6,99
12,00% — 7,00–7,99
4,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HYPERION"
BUCURESTI SECTORUL 3
42,37% promovabilitate
509/1313 — poziție în selecție
25/59 — reușiți
6,00 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
16,00% — 7,00–7,99
4,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PAMFIL SEICARU" CIOROGARLA
CIOROGARLA
42,31% promovabilitate
510/1313 — poziție în selecție
11/26 — reușiți
6,15 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL "N.V. KARPEN" BACAU
BACAU
42,11% promovabilitate
511/1313 — poziție în selecție
8/19 — reușiți
6,16 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "NICOLAE TITULESCU" SLATINA
SLATINA
42,11% promovabilitate
512/1313 — poziție în selecție
8/19 — reușiți
6,16 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL ECONOMIC "PETRE S.AURELIAN" SLATINA
SLATINA
41,94% promovabilitate
513/1313 — poziție în selecție
13/31 — reușiți
6,03 — media min.
7,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,23% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "BARBU A. STIRBEY" BUFTEA
BUFTEA
41,86% promovabilitate
514/1313 — poziție în selecție
18/43 — reușiți
6,01 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA
SUCEAVA
41,67% promovabilitate
515/1313 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,11 — media min.
6,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI" TARGU OCNA
TARGU OCNA
41,67% promovabilitate
516/1313 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,01 — media min.
6,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL "CHARLES LAUGIER" CRAIOVA
CRAIOVA
41,67% promovabilitate
517/1313 — poziție în selecție
10/24 — reușiți
6,00 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"
BUCURESTI SECTORUL 6
41,67% promovabilitate
518/1313 — poziție în selecție
15/36 — reușiți
6,03 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TOPOLOG
TOPOLOG
41,67% promovabilitate
519/1313 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,23 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "EFTIMIE MURGU" BOZOVICI
BOZOVICI
41,67% promovabilitate
520/1313 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,03 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GHEORGHE LAZAR" AVRIG
AVRIG
41,67% promovabilitate
521/1313 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,00 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION LUCA" VATRA DORNEI
VATRA DORNEI
41,67% promovabilitate
522/1313 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,18 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC NR.1 BRATCA
BRATCA
41,67% promovabilitate
523/1313 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,00 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC PERIAM
PERIAM
41,67% promovabilitate
524/1313 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,10 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’CARMEN SYLVA’ EFORIE
EFORIE SUD
41,67% promovabilitate
525/1313 — poziție în selecție
5/12 — reușiți
6,03 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ALESANDRU PAPIU ILARIAN" ZALAU
ZALAU
41,46% promovabilitate
526/1313 — poziție în selecție
17/41 — reușiți
6,08 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
41,18% promovabilitate
527/1313 — poziție în selecție
7/17 — reușiți
6,00 — media min.
7,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
41,18% promovabilitate
528/1313 — poziție în selecție
14/34 — reușiți
6,00 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL "MIHAIL SADOVEANU", COMUNA BORCA
BORCA
41,18% promovabilitate
529/1313 — poziție în selecție
7/17 — reușiți
6,08 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEORETIC PANCOTA
PANCOTA
41,18% promovabilitate
530/1313 — poziție în selecție
7/17 — reușiți
6,10 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU"
ORSOVA
40,91% promovabilitate
531/1313 — poziție în selecție
9/22 — reușiți
6,01 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC ARAD
ARAD
40,74% promovabilitate
532/1313 — poziție în selecție
11/27 — reușiți
6,00 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ZIMNICEA
ZIMNICEA
40,74% promovabilitate
533/1313 — poziție în selecție
11/27 — reușiți
6,01 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNOLOGIC "VIACESLAV HARNAJ"
BUCURESTI SECTORUL 1
40,62% promovabilitate
534/1313 — poziție în selecție
26/64 — reușiți
6,00 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
96,15% — 6,00–6,99
3,85% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’LAZAR EDELEANU’ NAVODARI
NAVODARI
40,54% promovabilitate
535/1313 — poziție în selecție
15/37 — reușiți
6,03 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,67% — 6,00–6,99
13,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL DE ARTA "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA
SUCEAVA
40,00% promovabilitate
536/1313 — poziție în selecție
6/15 — reușiți
6,13 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "FRANCESCO SAVERIO NITTI" TIMISOARA
TIMISOARA
40,00% promovabilitate
537/1313 — poziție în selecție
6/15 — reușiți
6,16 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "AVRAM IANCU" STEI
STEI
40,00% promovabilitate
538/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,23 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL DE ARTE VIZUALE "ROMULUS LADEA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
40,00% promovabilitate
539/1313 — poziție în selecție
4/10 — reușiți
6,06 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL SANITAR "VASILE VOICULESCU" ORADEA
ORADEA
40,00% promovabilitate
540/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,76 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" TURT
TURT
40,00% promovabilitate
541/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,01 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRINCOVEANU" SCORNICESTI
SCORNICESTI
40,00% promovabilitate
542/1313 — poziție în selecție
6/15 — reușiți
6,05 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE K.CONSTANTINESCU"
BRAILA
40,00% promovabilitate
543/1313 — poziție în selecție
6/15 — reușiți
6,01 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION GHICA" OLTENITA
OLTENITA
40,00% promovabilitate
544/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,88 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION.I.C.BRATIANU" TIMISOARA
TIMISOARA
40,00% promovabilitate
545/1313 — poziție în selecție
12/30 — reușiți
6,05 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" MOZACENI
MOZACENI
40,00% promovabilitate
546/1313 — poziție în selecție
4/10 — reușiți
6,10 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC COMUNA BECENI
MARGARITI
40,00% promovabilitate
547/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,10 — media min.
6,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "NICOLAE STEINHARDT" SATU MARE
SATU MARE
40,00% promovabilitate
548/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,05 — media min.
6,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC TARGU JIU
TARGU JIU
40,00% promovabilitate
549/1313 — poziție în selecție
8/20 — reușiți
6,00 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU MOCIONI" CIACOVA
CIACOVA
40,00% promovabilitate
550/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,45 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN ANGELESCU"
IANCA
40,00% promovabilitate
551/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,10 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" BAIA MARE
BAIA MARE
40,00% promovabilitate
552/1313 — poziție în selecție
8/20 — reușiți
6,05 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "VIRGIL IERUNCA", COMUNA LADESTI
LADESTI
40,00% promovabilitate
553/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,31 — media min.
6,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC NR. 1 PERIS
PERIS
40,00% promovabilitate
554/1313 — poziție în selecție
4/10 — reușiți
6,00 — media min.
6,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’NICOLAE BALCESCU’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
40,00% promovabilitate
555/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,23 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’PONTUS EUXINUS’ LUMINA
LUMINA
40,00% promovabilitate
556/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,08 — media min.
6,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEORETIC, ORASUL AZUGA
AZUGA
40,00% promovabilitate
557/1313 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,51 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "VENIAMIN COSTACHI", SAT MANASTIREA NEAMT, COMUNA VANATORI-NEAMT
MANASTIREA NEAMT
40,00% promovabilitate
558/1313 — poziție în selecție
4/10 — reușiți
6,66 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA
SUCEAVA
39,53% promovabilitate
559/1313 — poziție în selecție
17/43 — reușiți
6,03 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
82,35% — 6,00–6,99
17,65% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "1 MAI", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
39,47% promovabilitate
560/1313 — poziție în selecție
15/38 — reușiți
6,00 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "EMIL BOTTA" ADJUD
ADJUD
39,29% promovabilitate
561/1313 — poziție în selecție
11/28 — reușiți
6,00 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIRCEA ELIADE" RESITA
RESITA
39,29% promovabilitate
562/1313 — poziție în selecție
11/28 — reușiți
6,03 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION GHICA" RACARI
RACARI
39,29% promovabilitate
563/1313 — poziție în selecție
11/28 — reușiți
6,05 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "DELTA DUNARII" TULCEA
TULCEA
38,89% promovabilitate
564/1313 — poziție în selecție
7/18 — reușiți
6,03 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU" PITESTI
PITESTI
38,89% promovabilitate
565/1313 — poziție în selecție
7/18 — reușiți
6,10 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "EREMIA GRIGORESCU", ORAS TG.BUJOR
TARGU BUJOR
38,89% promovabilitate
566/1313 — poziție în selecție
7/18 — reușiți
6,06 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "EMANUIL UNGUREANU" TIMISOARA
TIMISOARA
38,78% promovabilitate
567/1313 — poziție în selecție
19/49 — reușiți
6,06 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
78,95% — 6,00–6,99
21,05% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SLATINA
SLATINA
38,71% promovabilitate
568/1313 — poziție în selecție
12/31 — reușiți
6,05 — media min.
7,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "DAVID PRODAN" CUGIR
CUGIR
38,46% promovabilitate
569/1313 — poziție în selecție
5/13 — reușiți
6,01 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL "MARIN PREDA" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
38,46% promovabilitate
570/1313 — poziție în selecție
10/26 — reușiți
6,00 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL ROMANO-CATOLIC "JOSEPHUS CALASANTIUS" CAREI
CAREI
38,46% promovabilitate
571/1313 — poziție în selecție
5/13 — reușiți
6,33 — media min.
7,67 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "KOS KAROLY" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
38,46% promovabilitate
572/1313 — poziție în selecție
10/26 — reușiți
6,16 — media min.
6,92 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "BRASSAI SAMUEL" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
38,46% promovabilitate
573/1313 — poziție în selecție
5/13 — reușiți
6,05 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "JOSEPH HALTRICH" SIGHISOARA
SIGHISOARA
38,24% promovabilitate
574/1313 — poziție în selecție
13/34 — reușiți
6,13 — media min.
7,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEORETIC SEBIS
SEBIS
38,24% promovabilitate
575/1313 — poziție în selecție
13/34 — reușiți
6,00 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2COLEGIUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU"
BAIA DE ARAMA
38,10% promovabilitate
576/1313 — poziție în selecție
8/21 — reușiți
6,00 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ’NICOLAE ROTARU’ CONSTANTA
CONSTANTA
38,10% promovabilitate
577/1313 — poziție în selecție
16/42 — reușiți
6,03 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,75% — 6,00–6,99
6,25% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DR. MIHAI CIUCA" SAVENI
SAVENI
38,10% promovabilitate
578/1313 — poziție în selecție
8/21 — reușiți
6,05 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SERBAN CIOCULESCU"
DROBETA-TURNU SEVERIN
38,10% promovabilitate
579/1313 — poziție în selecție
8/21 — reușiți
6,05 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SERBAN VODA", ORASUL SLANIC
SLANIC
38,10% promovabilitate
580/1313 — poziție în selecție
8/21 — reușiți
6,10 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SILVIU DRAGOMIR" ILIA
ILIA
38,10% promovabilitate
581/1313 — poziție în selecție
8/21 — reușiți
6,03 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC CALARASI
CALARASI
37,84% promovabilitate
582/1313 — poziție în selecție
14/37 — reușiți
6,03 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
92,86% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "MIHAIL KOGALNICEANU" FOCSANI
FOCSANI
37,50% promovabilitate
583/1313 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,36 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN ODOBLEJA"
DROBETA-TURNU SEVERIN
37,50% promovabilitate
584/1313 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,18 — media min.
6,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC SIBIU
SIBIU
37,50% promovabilitate
585/1313 — poziție în selecție
6/16 — reușiți
6,05 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2COLEGIUL"CSIKY GERGELY" ARAD
ARAD
37,50% promovabilitate
586/1313 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,45 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL 'ST.O.IOSIF' RUPEA
RUPEA
37,50% promovabilitate
587/1313 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,01 — media min.
6,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA
ALBA IULIA
37,50% promovabilitate
588/1313 — poziție în selecție
6/16 — reușiți
6,28 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV TARGU JIU
TARGU JIU
37,50% promovabilitate
589/1313 — poziție în selecție
9/24 — reușiți
6,08 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "SABIN PAUTA" RESITA
RESITA
37,50% promovabilitate
590/1313 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,08 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL ECONOMIC "BERDE ARON" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
37,50% promovabilitate
591/1313 — poziție în selecție
6/16 — reușiți
6,40 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "HORIA VINTILA" SEGARCEA
SEGARCEA
37,50% promovabilitate
592/1313 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,18 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CORIOLAN BREDICEANU" LUGOJ
LUGOJ
37,50% promovabilitate
593/1313 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,11 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"
BUCURESTI SECTORUL 6
37,50% promovabilitate
594/1313 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,11 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "IULIA HASDEU" LUGOJ
LUGOJ
37,50% promovabilitate
595/1313 — poziție în selecție
6/16 — reușiți
6,10 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PETRU MAIOR" GHERLA
GHERLA
37,50% promovabilitate
596/1313 — poziție în selecție
3/8 — reușiți
6,28 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGE BARITIU" BAIA MARE
BAIA MARE
37,04% promovabilitate
597/1313 — poziție în selecție
10/27 — reușiți
6,00 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL "EMIL NEGRUTIU" TURDA
TURDA
36,84% promovabilitate
598/1313 — poziție în selecție
7/19 — reușiți
6,00 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" BACAU
BACAU
36,84% promovabilitate
599/1313 — poziție în selecție
28/76 — reușiți
6,00 — media min.
9,00 — media max.
1 (3,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
10,71% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
3,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "TRANSILVANIA" DEVA
DEVA
36,84% promovabilitate
600/1313 — poziție în selecție
7/19 — reușiți
6,26 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE METROLOGIE "TRAIAN VUIA"
BUCURESTI SECTORUL 4
36,84% promovabilitate
601/1313 — poziție în selecție
42/114 — reușiți
6,01 — media min.
7,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,19% — 6,00–6,99
23,81% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "HELMUT DUCKADAM" CLINCENI
CLINCENI
36,59% promovabilitate
602/1313 — poziție în selecție
15/41 — reușiți
6,00 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,67% — 6,00–6,99
13,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE TITULESCU" BAIA MARE
BAIA MARE
36,36% promovabilitate
603/1313 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,05 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL CATOLIC "SF. IOSIF" BACAU
BACAU
36,36% promovabilitate
604/1313 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,55 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL "CONSTANTIN BANCOVEANU", ORAS HOREZU
HOREZU
36,36% promovabilitate
605/1313 — poziție în selecție
20/55 — reușiți
6,06 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV FOCSANI
FOCSANI
36,36% promovabilitate
606/1313 — poziție în selecție
8/22 — reușiți
6,01 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TASE DUMITRESCU", ORASUL MIZIL
MIZIL
36,36% promovabilitate
607/1313 — poziție în selecție
8/22 — reușiți
6,13 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VLADEASA" HUEDIN
HUEDIN
36,36% promovabilitate
608/1313 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,05 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TASNAD
TASNAD
36,36% promovabilitate
609/1313 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,23 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" DEJ
DEJ
36,36% promovabilitate
610/1313 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,08 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI", IASI
IASI
36,28% promovabilitate
611/1313 — poziție în selecție
41/113 — reușiți
6,01 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,37% — 6,00–6,99
9,76% — 7,00–7,99
4,88% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL DE MARINA CONSTANTA
CONSTANTA
36,11% promovabilitate
612/1313 — poziție în selecție
13/36 — reușiți
6,01 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "VLADIMIR STREINU" GAESTI
GAESTI
36,00% promovabilitate
613/1313 — poziție în selecție
9/25 — reușiți
6,15 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "IOLANDA BALAS SOTER" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
35,94% promovabilitate
614/1313 — poziție în selecție
23/64 — reușiți
6,06 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,30% — 6,00–6,99
8,70% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNOLOGIC "GRIGORE CERCHEZ"
BUCURESTI SECTORUL 5
35,90% promovabilitate
615/1313 — poziție în selecție
28/78 — reușiți
6,00 — media min.
7,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
78,57% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
35,85% promovabilitate
616/1313 — poziție în selecție
19/53 — reușiți
6,00 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "GENERAL GHEORGHE MAGHERU" TARGU JIU
TARGU JIU
35,71% promovabilitate
617/1313 — poziție în selecție
5/14 — reușiți
6,28 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL "PROFESIA"
BUCURESTI SECTORUL 3
35,71% promovabilitate
618/1313 — poziție în selecție
5/14 — reușiți
6,11 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL ECONOMIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
35,71% promovabilitate
619/1313 — poziție în selecție
10/28 — reușiți
6,23 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE MOISIL" DEVA
DEVA
35,71% promovabilitate
620/1313 — poziție în selecție
5/14 — reușiți
6,03 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN SLAVICI" TIMISOARA
TIMISOARA
35,71% promovabilitate
621/1313 — poziție în selecție
5/14 — reușiți
6,30 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE DIMA" PITESTI
PITESTI
35,59% promovabilitate
622/1313 — poziție în selecție
21/59 — reușiți
6,01 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,95% — 6,00–6,99
4,76% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE GUSTI"
BUCURESTI SECTORUL 5
35,56% promovabilitate
623/1313 — poziție în selecție
16/45 — reușiți
6,03 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "LATCU VODA" SIRET
SIRET
35,48% promovabilitate
624/1313 — poziție în selecție
11/31 — reușiți
6,00 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI"
BUCURESTI SECTORUL 2
35,48% promovabilitate
625/1313 — poziție în selecție
11/31 — reușiți
6,00 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRACHE POENARU", ORAS BALCESTI
BALCESTI
35,48% promovabilitate
626/1313 — poziție în selecție
11/31 — reușiți
6,01 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "GHEORGHE CHITU" CRAIOVA
CRAIOVA
35,38% promovabilitate
627/1313 — poziție în selecție
23/65 — reușiți
6,00 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ELECTROMURES" TARGU MURES
TARGU MURES
35,38% promovabilitate
628/1313 — poziție în selecție
23/65 — reușiți
6,00 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,30% — 6,00–6,99
8,70% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ANASTASESCU" ROSIORI DE VEDE
ROSIORI DE VEDE
35,29% promovabilitate
629/1313 — poziție în selecție
6/17 — reușiți
6,00 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" DEJ
DEJ
35,29% promovabilitate
630/1313 — poziție în selecție
12/34 — reușiți
6,01 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,67% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA" REGHIN
REGHIN
35,29% promovabilitate
631/1313 — poziție în selecție
6/17 — reușiți
6,03 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SATU MARE
SATU MARE
35,00% promovabilitate
632/1313 — poziție în selecție
7/20 — reușiți
6,15 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’IOAN N.ROMAN’ CONSTANTA
CONSTANTA
35,00% promovabilitate
633/1313 — poziție în selecție
7/20 — reușiți
6,01 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "AVRAM IANCU" SIBIU
SIBIU
34,92% promovabilitate
634/1313 — poziție în selecție
22/63 — reușiți
6,00 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,36% — 6,00–6,99
13,64% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "HERMES" PETROSANI
PETROSANI
34,78% promovabilitate
635/1313 — poziție în selecție
8/23 — reușiți
6,05 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ARAD
ARAD
34,78% promovabilitate
636/1313 — poziție în selecție
8/23 — reușiți
6,11 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "BARÓTI SZABÓ DÁVID" BARAOLT
BARAOLT
34,78% promovabilitate
637/1313 — poziție în selecție
8/23 — reușiți
6,13 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MARIN COMAN", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
34,78% promovabilitate
638/1313 — poziție în selecție
8/23 — reușiți
6,03 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "MIRON COSTIN", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
34,62% promovabilitate
639/1313 — poziție în selecție
9/26 — reușiți
6,01 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL GALATI
GALATI
34,62% promovabilitate
640/1313 — poziție în selecție
9/26 — reușiți
6,06 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, IASI
IASI
34,48% promovabilitate
641/1313 — poziție în selecție
10/29 — reușiți
6,00 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL "DIMITRIE CANTEMIR" DARABANI
DARABANI
34,38% promovabilitate
642/1313 — poziție în selecție
11/32 — reușiți
6,10 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL ECONOMIC "THEODOR COSTESCU"
DROBETA-TURNU SEVERIN
33,90% promovabilitate
643/1313 — poziție în selecție
20/59 — reușiți
6,01 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "LAZAR EDELEANU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
33,78% promovabilitate
644/1313 — poziție în selecție
25/74 — reușiți
6,00 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,00% — 6,00–6,99
12,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "ELIE RADU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
33,65% promovabilitate
645/1313 — poziție în selecție
35/104 — reușiți
6,03 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
97,14% — 6,00–6,99
2,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC, MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
33,33% promovabilitate
646/1313 — poziție în selecție
16/48 — reușiți
6,13 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "AL. I. CUZA" FOCSANI
FOCSANI
33,33% promovabilitate
647/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,85 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ANA ASLAN" TIMISOARA
TIMISOARA
33,33% promovabilitate
648/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
7,05 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" MOTRU
MOTRU
33,33% promovabilitate
649/1313 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,21 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" NASAUD
NASAUD
33,33% promovabilitate
650/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,48 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ION MAIORESCU" GIURGIU
GIURGIU
33,33% promovabilitate
651/1313 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
6,23 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "LIVIU REBREANU" BISTRITA
BISTRITA
33,33% promovabilitate
652/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,38 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NAGY MÓZES" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
33,33% promovabilitate
653/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
7,06 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE IORGA", ORASUL VALENII DE MUNTE
VALENII DE MUNTE
33,33% promovabilitate
654/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,78 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "VLAICU VODA" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
33,33% promovabilitate
655/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,90 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL MILITAR 'ALEXANDRU IOAN CUZA' CONSTANTA
CONSTANTA
33,33% promovabilitate
656/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,63 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
33,33% promovabilitate
657/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
8,91 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC ’CONSTANTIN BRATESCU’ CONSTANTA
CONSTANTA
33,33% promovabilitate
658/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,03 — media min.
6,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL"GRIGORE MOISIL" URZICENI
URZICENI
33,33% promovabilitate
659/1313 — poziție în selecție
6/18 — reușiți
6,01 — media min.
7,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL ORTODOX MITROPOLITUL "NICOLAE COLAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
33,33% promovabilitate
660/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,36 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICA "HENRI COANDA"
BUCURESTI SECTORUL 1
33,33% promovabilitate
661/1313 — poziție în selecție
21/63 — reușiți
6,08 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,95% — 6,00–6,99
19,05% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL "GHEORGHE TATARESCU" ROVINARI
ROVINARI
33,33% promovabilitate
662/1313 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,00 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL "PROF. BORA TIT LIVIU" BARU
PETROS
33,33% promovabilitate
663/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,25 — media min.
6,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2LICEUL "UDRISTE NASTUREL" HOTARELE
HOTARELE
33,33% promovabilitate
664/1313 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,15 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL 'SEXTIL PUSCARIU' BRAN
BRAN
33,33% promovabilitate
665/1313 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,01 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL COBADIN
COBADIN
33,33% promovabilitate
666/1313 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
6,03 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "CONSTANTIN BRAILOIU" TARGU JIU
TARGU JIU
33,33% promovabilitate
667/1313 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,25 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL DE ARTE "NAGY ISTVAN" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
33,33% promovabilitate
668/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
7,03 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA "OCTAVIAN STROIA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
33,33% promovabilitate
669/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,83 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL DE INDUSTRIE ALIMENTARA CRAIOVA
CRAIOVA
33,33% promovabilitate
670/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
7,51 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"
BUCURESTI SECTORUL 1
33,33% promovabilitate
671/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,90 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL PEDAGOGIC "BOD PÉTER" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
33,33% promovabilitate
672/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,13 — media min.
6,17 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL PEDAGOGIC "NICOLAE IORGA" BOTOSANI
BOTOSANI
33,33% promovabilitate
673/1313 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,23 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CLISURA DUNARII" MOLDOVA NOUA
MOLDOVA NOUA
33,33% promovabilitate
674/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,25 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "COSTACHE CONACHI", COMUNA PECHEA
PECHEA
33,33% promovabilitate
675/1313 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,08 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DORIN PAVEL" ALBA IULIA
ALBA IULIA
33,33% promovabilitate
676/1313 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
6,01 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "EOTVOS JOZSEF" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
33,33% promovabilitate
677/1313 — poziție în selecție
9/27 — reușiți
6,10 — media min.
6,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "FELIX" SANMARTIN
SANMARTIN
33,33% promovabilitate
678/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,78 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "HOREA" MARGHITA
MARGHITA
33,33% promovabilitate
679/1313 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
6,26 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ILIE MACELARIU" MIERCUREA SIBIULUI
MIERCUREA SIBIULUI
33,33% promovabilitate
680/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
7,93 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "JOHANNES LEBEL" TALMACIU
TALMACIU
33,33% promovabilitate
681/1313 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,18 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MOGA VOIEVOD" HALMAGIU
HALMAGIU
33,33% promovabilitate
682/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
8,05 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" FLAMANZI
NICOLAE BALCESCU
33,33% promovabilitate
683/1313 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,00 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROSTENI
BROSTENI
33,33% promovabilitate
684/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,05 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL GHEORGHE" SANGEORGIU DE PADURE
SANGEORGIU DE PADURE
33,33% promovabilitate
685/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,38 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SOVER ELEK" JOSENI
JOSENI
33,33% promovabilitate
686/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,12 — media min.
6,12 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN CEL MARE SI SFANT" VORONA
VORONA
33,33% promovabilitate
687/1313 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
6,00 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "UNIREA" STEI
STEI
33,33% promovabilitate
688/1313 — poziție în selecție
6/18 — reușiți
6,03 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI
VATRA DORNEI
33,33% promovabilitate
689/1313 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,53 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR MIHAILESCU CRAIU", BELCESTI
BELCESTI
33,33% promovabilitate
690/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,70 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VINTILA BRATIANU" DRAGOMIRESTI VALE
DRAGOMIRESTI-VALE
33,33% promovabilitate
691/1313 — poziție în selecție
7/21 — reușiți
6,00 — media min.
7,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC BUCECEA
BUCECEA
33,33% promovabilitate
692/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,05 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC FIERBINTI-TARG
FIERBINTI-TARG
33,33% promovabilitate
693/1313 — poziție în selecție
6/18 — reușiți
6,05 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
33,33% promovabilitate
694/1313 — poziție în selecție
7/21 — reușiți
6,05 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NUCET
NUCET
33,33% promovabilitate
695/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,86 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC PLOPENII MARI
PLOPENII MARI
33,33% promovabilitate
696/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,46 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ROSIA DE AMARADIA
ROSIA DE AMARADIA
33,33% promovabilitate
697/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,73 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TISMANA
TISMANA
33,33% promovabilitate
698/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,25 — media min.
6,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" BAIA MARE
BAIA MARE
33,33% promovabilitate
699/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,01 — media min.
6,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’GHEORGHE MIRON COSTIN’ CONSTANTA
CONSTANTA
33,33% promovabilitate
700/1313 — poziție în selecție
9/27 — reușiți
6,01 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST "STEFAN DEMETRESCU"
BUCURESTI SECTORUL 4
33,33% promovabilitate
701/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,66 — media min.
6,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC BAPTIST TIMISOARA
TIMISOARA
33,33% promovabilitate
702/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,00 — media min.
6,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "CUVIOASA PARASCHEVA", COMUNA AGAPIA
AGAPIA
33,33% promovabilitate
703/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,46 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BAIA MARE
BAIA MARE
33,33% promovabilitate
704/1313 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,16 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SFANTUL FRANCISC DE ASSISI", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
33,33% promovabilitate
705/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,13 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRATESCU" ISACCEA
ISACCEA
33,33% promovabilitate
706/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,71 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GABRIEL TEPELEA" BOROD
BOROD
33,33% promovabilitate
707/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,11 — media min.
6,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GUSTAV GUNDISCH" CISNADIE
CISNADIE
33,33% promovabilitate
708/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,13 — media min.
6,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "IOAN PETRUS" OTOPENI
OTOPENI
33,33% promovabilitate
709/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,30 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAI VITEAZUL" VISINA
VISINA
33,33% promovabilitate
710/1313 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,33 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PETRE PANDREA" BALS
BALS
33,33% promovabilitate
711/1313 — poziție în selecție
7/21 — reușiți
6,05 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PETRU RARES" TARGU LAPUS
TARGU LAPUS
33,33% promovabilitate
712/1313 — poziție în selecție
7/21 — reușiți
6,06 — media min.
6,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PINTEA VITEAZUL" CAVNIC
CAVNIC
33,33% promovabilitate
713/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,68 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "VLAD TEPES" TIMISOARA
TIMISOARA
33,33% promovabilitate
714/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,68 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC MILLENIUM TIMISOARA
TIMISOARA
33,33% promovabilitate
715/1313 — poziție în selecție
6/18 — reușiți
6,00 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ORAS POGOANELE
POGOANELE
33,33% promovabilitate
716/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,95 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC PECIU NOU
PECIU NOU
33,33% promovabilitate
717/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,11 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’CALLATIS’ MANGALIA
MANGALIA
33,33% promovabilitate
718/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,00 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’GEORGE CALINESCU’ CONSTANTA
CONSTANTA
33,33% promovabilitate
719/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,33 — media min.
6,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC, COMUNA GRADISTEA
GRADISTEA
33,33% promovabilitate
720/1313 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,20 — media min.
6,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC "NICOLAE BOLCAS" BEIUS
BEIUS
33,33% promovabilitate
721/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,40 — media min.
6,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "EPISCOP IOAN POPASU" CARANSEBES
CARANSEBES
33,33% promovabilitate
722/1313 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,41 — media min.
6,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC DE POSTA SI TELECOMUNICATII "GHEORGHE AIRINEI"
BUCURESTI SECTORUL 6
32,71% promovabilitate
723/1313 — poziție în selecție
35/107 — reușiți
6,01 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
82,86% — 6,00–6,99
17,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’C.A.ROSETTI’ CONSTANTA
CONSTANTA
32,56% promovabilitate
724/1313 — poziție în selecție
14/43 — reușiți
6,00 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL ECONOMIC NR. 1
BUCURESTI SECTORUL 4
32,54% promovabilitate
725/1313 — poziție în selecție
41/126 — reușiți
6,01 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
95,12% — 6,00–6,99
4,88% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "BANYAI JANOS" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
32,50% promovabilitate
726/1313 — poziție în selecție
13/40 — reușiți
6,07 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION MIHALACHE" TOPOLOVENI
TOPOLOVENI
32,50% promovabilitate
727/1313 — poziție în selecție
13/40 — reușiți
6,01 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" BACAU
BACAU
32,35% promovabilitate
728/1313 — poziție în selecție
11/34 — reușiți
6,00 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC 'REMUS RADULET' BRASOV
BRASOV
32,14% promovabilitate
729/1313 — poziție în selecție
9/28 — reușiți
6,11 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV
BRAILA
32,00% promovabilitate
730/1313 — poziție în selecție
8/25 — reușiți
6,11 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
32,00% promovabilitate
731/1313 — poziție în selecție
8/25 — reușiți
6,01 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL ECOLOGIC "PROF.UNIV.DR. ALEXANDRU IONESCU" PITESTI
PITESTI
31,82% promovabilitate
732/1313 — poziție în selecție
7/22 — reușiți
6,08 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION I.C. BRATIANU"
BUCURESTI SECTORUL 2
31,82% promovabilitate
733/1313 — poziție în selecție
14/44 — reușiți
6,08 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TURCENI
TURCENI
31,58% promovabilitate
734/1313 — poziție în selecție
12/38 — reușiți
6,03 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SOLOMON HALITA" SANGEORZ-BAI
SANGEORZ-BAI
31,58% promovabilitate
735/1313 — poziție în selecție
6/19 — reușiți
6,00 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2COLEGIUL DE ARTE "SABIN DRAGOI" ARAD
ARAD
31,25% promovabilitate
736/1313 — poziție în selecție
5/16 — reușiți
6,05 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2COLEGIUL ENERGETIC, MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
31,25% promovabilitate
737/1313 — poziție în selecție
10/32 — reușiți
6,03 — media min.
6,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL "GH. RUSET ROZNOVANU", ORASUL ROZNOV
ROZNOV
31,25% promovabilitate
738/1313 — poziție în selecție
5/16 — reușiți
6,30 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL ENERGETIC CRAIOVA
CRAIOVA
31,25% promovabilitate
739/1313 — poziție în selecție
5/16 — reușiți
6,05 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU VLAHUTA" PODU TURCULUI
PODU TURCULUI
31,25% promovabilitate
740/1313 — poziție în selecție
5/16 — reușiți
6,30 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
31,25% promovabilitate
741/1313 — poziție în selecție
5/16 — reușiți
6,45 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT LASZLO" ORADEA
ORADEA
31,25% promovabilitate
742/1313 — poziție în selecție
5/16 — reușiți
6,23 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION AGARBICEANU" JIBOU
JIBOU
31,25% promovabilitate
743/1313 — poziție în selecție
10/32 — reușiți
6,01 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "PETRU PONI", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
31,11% promovabilitate
744/1313 — poziție în selecție
14/45 — reușiți
6,01 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
31,11% promovabilitate
745/1313 — poziție în selecție
14/45 — reușiți
6,08 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PUSKÁS TIVADAR" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
30,95% promovabilitate
746/1313 — poziție în selecție
13/42 — reușiți
6,01 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,92% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ION CREANGA", ORASUL TARGU-NEAMT
TARGU NEAMT
30,91% promovabilitate
747/1313 — poziție în selecție
17/55 — reușiți
6,00 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,24% — 6,00–6,99
11,76% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BACESCU" FALTICENI
FALTICENI
30,88% promovabilitate
748/1313 — poziție în selecție
21/68 — reușiți
6,00 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
95,24% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
4,76% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL 'APRILY LAJOS' BRASOV
BRASOV
30,77% promovabilitate
749/1313 — poziție în selecție
4/13 — reușiți
6,01 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL MATASARI
MATASARI
30,77% promovabilitate
750/1313 — poziție în selecție
4/13 — reușiți
6,36 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE POP DE BASESTI" CEHU SILVANIEI
CEHU SILVANIEI
30,77% promovabilitate
751/1313 — poziție în selecție
8/26 — reușiți
6,03 — media min.
6,97 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MARCEL GUGUIANU", SAT ZORLENI
ZORLENI
30,77% promovabilitate
752/1313 — poziție în selecție
8/26 — reușiți
6,01 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI NOVAC" ORAVITA
ORAVITA
30,77% promovabilitate
753/1313 — poziție în selecție
4/13 — reușiți
6,11 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE SILVICULTURA SI AGRICULTURA "CASA VERDE" TIMISOARA
TIMISOARA
30,77% promovabilitate
754/1313 — poziție în selecție
4/13 — reușiți
6,26 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "IANCU C VISSARION" TITU
TITU
30,77% promovabilitate
755/1313 — poziție în selecție
12/39 — reușiți
6,11 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PANAIT CERNA"
BRAILA
30,77% promovabilitate
756/1313 — poziție în selecție
4/13 — reușiți
6,21 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU" BRANESTI
BRANESTI
30,77% promovabilitate
757/1313 — poziție în selecție
4/13 — reușiți
6,21 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2COLEGIUL "ION KALINDERU", ORASUL BUSTENI
BUSTENI
30,43% promovabilitate
758/1313 — poziție în selecție
7/23 — reușiți
6,11 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL DE SERVICII IN TURISM "NAPOCA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
30,43% promovabilitate
759/1313 — poziție în selecție
7/23 — reușiți
6,08 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" CARANSEBES
CARANSEBES
30,43% promovabilitate
760/1313 — poziție în selecție
7/23 — reușiți
6,08 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAI VITEAZUL" BAILESTI
BAILESTI
30,43% promovabilitate
761/1313 — poziție în selecție
7/23 — reușiți
6,01 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC MURFATLAR
MURFATLAR
30,43% promovabilitate
762/1313 — poziție în selecție
7/23 — reușiți
6,08 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE TITULESCU" INSURATEI
INSURATEI
30,30% promovabilitate
763/1313 — poziție în selecție
10/33 — reușiți
6,06 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC RASNOV
RASNOV
30,30% promovabilitate
764/1313 — poziție în selecție
10/33 — reușiți
6,05 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI
GURA HUMORULUI
30,00% promovabilitate
765/1313 — poziție în selecție
21/70 — reușiți
6,00 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
95,24% — 6,00–6,99
4,76% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "BIHORUL" ORADEA
ORADEA
30,00% promovabilitate
766/1313 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
6,06 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ELISA ZAMFIRESCU" SATU MARE
SATU MARE
30,00% promovabilitate
767/1313 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
6,26 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN LUPAS" SALISTE
SALISTE
30,00% promovabilitate
768/1313 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
6,08 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1, COMUNA CUDALBI
CUDALBI
30,00% promovabilitate
769/1313 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
6,41 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" TIMISOARA
TIMISOARA
30,00% promovabilitate
770/1313 — poziție în selecție
6/20 — reușiți
6,03 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"
BUCURESTI SECTORUL 2
30,00% promovabilitate
771/1313 — poziție în selecție
6/20 — reușiți
6,10 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA TIMISOARA
TIMISOARA
29,73% promovabilitate
772/1313 — poziție în selecție
11/37 — reușiți
6,01 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAIL KOGALNICEANU" SNAGOV
SNAGOV
29,73% promovabilitate
773/1313 — poziție în selecție
11/37 — reușiți
6,06 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY"
BUCURESTI SECTORUL 3
29,69% promovabilitate
774/1313 — poziție în selecție
19/64 — reușiți
6,01 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN CEL MARE" CAJVANA
CAJVANA
29,41% promovabilitate
775/1313 — poziție în selecție
5/17 — reușiți
6,01 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC CISNADIE
CISNADIE
29,41% promovabilitate
776/1313 — poziție în selecție
5/17 — reușiți
6,15 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’ION BANESCU’ MANGALIA
MANGALIA
29,41% promovabilitate
777/1313 — poziție în selecție
10/34 — reușiți
6,11 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PETOFI SANDOR" SACUENI
SACUENI
29,41% promovabilitate
778/1313 — poziție în selecție
5/17 — reușiți
6,26 — media min.
6,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "MEDIA"
BUCURESTI SECTORUL 1
29,29% promovabilitate
779/1313 — poziție în selecție
29/99 — reușiți
6,01 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
82,76% — 6,00–6,99
13,79% — 7,00–7,99
3,45% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER, MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
29,27% promovabilitate
780/1313 — poziție în selecție
12/41 — reușiți
6,00 — media min.
7,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,67% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN MANCIULEA" BLAJ
BLAJ
29,17% promovabilitate
781/1313 — poziție în selecție
7/24 — reușiți
6,08 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HORIA HULUBEI" MAGURELE
MAGURELE
29,03% promovabilitate
782/1313 — poziție în selecție
9/31 — reușiți
6,08 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
28,95% promovabilitate
783/1313 — poziție în selecție
11/38 — reușiți
6,03 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC DE CAI FERATE "UNIREA", PASCANI
PASCANI
28,81% promovabilitate
784/1313 — poziție în selecție
17/59 — reușiți
6,05 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,59% — 6,00–6,99
29,41% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "BETHLEN GABOR" AIUD
AIUD
28,57% promovabilitate
785/1313 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
6,12 — media min.
6,17 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" ONESTI
ONESTI
28,57% promovabilitate
786/1313 — poziție în selecție
16/56 — reușiți
6,01 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA
SUCEAVA
28,57% promovabilitate
787/1313 — poziție în selecție
8/28 — reușiți
6,00 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL "MIRON CRISTEA" SUBCETATE
SUBCETATE
28,57% promovabilitate
788/1313 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
6,11 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO", ORASUL BAICOI
BAICOI
28,57% promovabilitate
789/1313 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
6,50 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION VLASIU" TARGU MURES
TARGU MURES
28,57% promovabilitate
790/1313 — poziție în selecție
8/28 — reușiți
6,01 — media min.
7,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN MILCU" CALAFAT
CALAFAT
28,57% promovabilitate
791/1313 — poziție în selecție
6/21 — reușiți
6,25 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC BUSTUCHIN
BUSTUCHIN
28,57% promovabilitate
792/1313 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
7,75 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC CORBU
CORBU
28,57% promovabilitate
793/1313 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
6,03 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SALONTA
SALONTA
28,57% promovabilitate
794/1313 — poziție în selecție
4/14 — reușiți
6,35 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" CRAIOVA
CRAIOVA
28,57% promovabilitate
795/1313 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
6,18 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC COSTESTI
COSTESTI
28,57% promovabilitate
796/1313 — poziție în selecție
6/21 — reușiți
6,01 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SFANTUL IOAN IACOB" DOROHOI
DOROHOI
28,57% promovabilitate
797/1313 — poziție în selecție
4/14 — reușiți
6,06 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU" FOCSANI
FOCSANI
28,21% promovabilitate
798/1313 — poziție în selecție
11/39 — reușiți
6,06 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "IULIU MANIU"
BUCURESTI SECTORUL 6
28,21% promovabilitate
799/1313 — poziție în selecție
22/78 — reușiți
6,08 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,27% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
13,64% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DRAGOMIR HURMUZESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
28,12% promovabilitate
800/1313 — poziție în selecție
9/32 — reușiți
6,03 — media min.
7,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’DIMITRIE LEONIDA’ CONSTANTA
CONSTANTA
28,12% promovabilitate
801/1313 — poziție în selecție
9/32 — reușiți
6,06 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL PENTRU AGRICULTURA SI INDUSTRIE ALIMENTARA 'TARA BARSEI' PREJMER
PREJMER
28,00% promovabilitate
802/1313 — poziție în selecție
7/25 — reușiți
6,01 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI CAI FERATE CRAIOVA
CRAIOVA
28,00% promovabilitate
803/1313 — poziție în selecție
7/25 — reușiți
6,25 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"
BUCURESTI SECTORUL 2
27,91% promovabilitate
804/1313 — poziție în selecție
12/43 — reușiți
6,00 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,67% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" TOPLITA
TOPLITA
27,78% promovabilitate
805/1313 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,01 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI" ONESTI
ONESTI
27,78% promovabilitate
806/1313 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,03 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ROMULUS PARASCHIVOIU" LOVRIN
LOVRIN
27,78% promovabilitate
807/1313 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,08 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTU NICOLAE" DETA
DETA
27,78% promovabilitate
808/1313 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,25 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SZEKELY KAROLY" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
27,78% promovabilitate
809/1313 — poziție în selecție
10/36 — reușiți
6,15 — media min.
7,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’TOMIS’ CONSTANTA
CONSTANTA
27,78% promovabilitate
810/1313 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,11 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU" CALARASI
CALARASI
27,78% promovabilitate
811/1313 — poziție în selecție
5/18 — reușiți
6,10 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" CRAIOVA
CRAIOVA
27,59% promovabilitate
812/1313 — poziție în selecție
8/29 — reușiți
6,05 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" BACAU
BACAU
27,50% promovabilitate
813/1313 — poziție în selecție
11/40 — reușiți
6,03 — media min.
7,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2COLEGIUL COMERCIAL ’CAROL I’ CONSTANTA
CONSTANTA
27,27% promovabilitate
814/1313 — poziție în selecție
3/11 — reușiți
6,00 — media min.
6,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL "AUGUST TREBONIU LAURIAN" AGNITA
AGNITA
27,27% promovabilitate
815/1313 — poziție în selecție
3/11 — reușiți
6,25 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
27,27% promovabilitate
816/1313 — poziție în selecție
6/22 — reușiți
6,36 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL IOAN CULCER" TARGU JIU
TARGU JIU
27,27% promovabilitate
817/1313 — poziție în selecție
6/22 — reușiți
6,11 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE GHIKA" COMANESTI
COMANESTI
27,08% promovabilitate
818/1313 — poziție în selecție
13/48 — reușiți
6,10 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,62% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL "DANUBIUS" CALARASI
CALARASI
27,08% promovabilitate
819/1313 — poziție în selecție
13/48 — reușiți
6,01 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
92,31% — 6,00–6,99
7,69% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE C. MOISIL" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
27,08% promovabilitate
820/1313 — poziție în selecție
13/48 — reușiți
6,00 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,23% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA", IASI
IASI
27,03% promovabilitate
821/1313 — poziție în selecție
10/37 — reușiți
6,01 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI"
BUCURESTI SECTORUL 6
26,92% promovabilitate
822/1313 — poziție în selecție
21/78 — reușiți
6,05 — media min.
8,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
95,24% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
4,76% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BISTRITA
BISTRITA
26,92% promovabilitate
823/1313 — poziție în selecție
14/52 — reușiți
6,01 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
78,57% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU BORZA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
26,92% promovabilitate
824/1313 — poziție în selecție
7/26 — reușiți
6,06 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE ANTIPA" BACAU
BACAU
26,92% promovabilitate
825/1313 — poziție în selecție
7/26 — reușiți
6,21 — media min.
7,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE SERVICII "SFANTUL APOSTOL ANDREI", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
26,92% promovabilitate
826/1313 — poziție în selecție
7/26 — reușiți
6,11 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC MARMATIA SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
26,92% promovabilitate
827/1313 — poziție în selecție
7/26 — reușiți
6,08 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" PITESTI
PITESTI
26,87% promovabilitate
828/1313 — poziție în selecție
18/67 — reușiți
6,01 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "VALTER MARACINEANU"
BUCURESTI SECTORUL 1
26,67% promovabilitate
829/1313 — poziție în selecție
12/45 — reușiți
6,16 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC CAMPULUNG
CAMPULUNG
26,67% promovabilitate
830/1313 — poziție în selecție
4/15 — reușiți
6,25 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
26,67% promovabilitate
831/1313 — poziție în selecție
8/30 — reușiți
6,00 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL "DIMITRIE CANTEMIR" BABADAG
BABADAG
26,67% promovabilitate
832/1313 — poziție în selecție
4/15 — reușiți
6,36 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE
BAIA MARE
26,67% promovabilitate
833/1313 — poziție în selecție
8/30 — reușiți
6,00 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE IONESCU MUSCEL" DOMNESTI
DOMNESTI
26,67% promovabilitate
834/1313 — poziție în selecție
4/15 — reușiți
6,06 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VIRGIL MADGEARU" ROSIORI DE VEDE
ROSIORI DE VEDE
26,67% promovabilitate
835/1313 — poziție în selecție
12/45 — reușiți
6,00 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VIRGIL MADGEARU" SUCEAVA
SUCEAVA
26,67% promovabilitate
836/1313 — poziție în selecție
4/15 — reușiți
6,23 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC CAMPENI
CAMPENI
26,67% promovabilitate
837/1313 — poziție în selecție
4/15 — reușiți
6,03 — media min.
6,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" LUPENI
LUPENI
26,67% promovabilitate
838/1313 — poziție în selecție
4/15 — reușiți
6,26 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC RECAS
RECAS
26,67% promovabilitate
839/1313 — poziție în selecție
4/15 — reușiți
6,08 — media min.
6,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEORETIC VIDELE
VIDELE
26,67% promovabilitate
840/1313 — poziție în selecție
8/30 — reușiți
6,10 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2COLEGIUL AGRICOL "DANIIL POPOVICI BARCIANU" SIBIU
SIBIU
26,32% promovabilitate
841/1313 — poziție în selecție
5/19 — reușiți
6,00 — media min.
6,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA "DUMITRU MOTOC"
BUCURESTI SECTORUL 5
26,32% promovabilitate
842/1313 — poziție în selecție
10/38 — reușiți
6,01 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "FOGARASY MIHALY" GHEORGHENI
GHEORGHENI
26,32% promovabilitate
843/1313 — poziție în selecție
5/19 — reușiți
6,12 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" TULCEA
TULCEA
26,32% promovabilitate
844/1313 — poziție în selecție
10/38 — reușiți
6,20 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ARANY JANOS" SALONTA
SALONTA
26,32% promovabilitate
845/1313 — poziție în selecție
5/19 — reușiți
6,33 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "NICOLAE CARTOJAN" GIURGIU
GIURGIU
26,32% promovabilitate
846/1313 — poziție în selecție
15/57 — reușiți
6,01 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "CIBINIUM" SIBIU
SIBIU
26,23% promovabilitate
847/1313 — poziție în selecție
16/61 — reușiți
6,11 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2COLEGIUL "MIHAI VITEAZUL" INEU
INEU
26,19% promovabilitate
848/1313 — poziție în selecție
11/42 — reușiți
6,00 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI
BOTOSANI
26,09% promovabilitate
849/1313 — poziție în selecție
6/23 — reușiți
6,10 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CRISTOFOR NAKO" SANNICOLAU MARE
SANNICOLAU MARE
26,09% promovabilitate
850/1313 — poziție în selecție
6/23 — reușiți
6,20 — media min.
7,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "LORIN SALAGEAN"
DROBETA-TURNU SEVERIN
25,93% promovabilitate
851/1313 — poziție în selecție
7/27 — reușiți
6,08 — media min.
6,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN NOICA" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
25,93% promovabilitate
852/1313 — poziție în selecție
14/54 — reușiți
6,00 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’ION PODARU’ OVIDIU
OVIDIU
25,81% promovabilitate
853/1313 — poziție în selecție
8/31 — reușiți
6,00 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "IOAN SLAVICI" PANCIU
PANCIU
25,81% promovabilitate
854/1313 — poziție în selecție
8/31 — reușiți
6,26 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL ENERGETIC CONSTANTA
CONSTANTA
25,58% promovabilitate
855/1313 — poziție în selecție
11/43 — reușiți
6,10 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE
BAIA MARE
25,45% promovabilitate
856/1313 — poziție în selecție
14/55 — reușiți
6,05 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL ECONOMIC NASAUD
NASAUD
25,45% promovabilitate
857/1313 — poziție în selecție
14/55 — reușiți
6,05 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
92,86% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ECATERINA TEODOROIU" TARGU JIU
TARGU JIU
25,00% promovabilitate
858/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,91 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GARABET IBRAILEANU", IASI
IASI
25,00% promovabilitate
859/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
7,05 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE GHICA" DOROHOI
DOROHOI
25,00% promovabilitate
860/1313 — poziție în selecție
6/24 — reușiți
6,06 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "INOCHENTIE MICU CLAIN" BLAJ
BLAJ
25,00% promovabilitate
861/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
7,01 — media min.
7,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "IULIA HASDEU"
BUCURESTI SECTORUL 2
25,00% promovabilitate
862/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,11 — media min.
6,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
25,00% promovabilitate
863/1313 — poziție în selecție
6/24 — reușiți
6,01 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "HARALAMB VASILIU", PODU ILOAIEI
PODU ILOAIEI
25,00% promovabilitate
864/1313 — poziție în selecție
5/20 — reușiți
6,08 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "MIHAIL STURDZA", IASI
IASI
25,00% promovabilitate
865/1313 — poziție în selecție
6/24 — reușiți
6,00 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "VALERIU D. COTEA" FOCSANI
FOCSANI
25,00% promovabilitate
866/1313 — poziție în selecție
16/64 — reușiți
6,05 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI BRASOV
BRASOV
25,00% promovabilitate
867/1313 — poziție în selecție
7/28 — reușiți
6,05 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL "HOREA, CLOSCA SI CRISAN" ABRUD
ABRUD
25,00% promovabilitate
868/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,85 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL "VOIEVODUL MIRCEA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
25,00% promovabilitate
869/1313 — poziție în selecție
18/72 — reușiți
6,00 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
94,44% — 6,00–6,99
5,56% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "FLORIN FLESERIU" SEBES
SEBES
25,00% promovabilitate
870/1313 — poziție în selecție
4/16 — reușiți
6,10 — media min.
6,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL ORTODOX "SF. NICOLAE" ZALAU
ZALAU
25,00% promovabilitate
871/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,85 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL PARTICULAR "ONICESCU-MIHOC"
BUCURESTI SECTORUL 1
25,00% promovabilitate
872/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,88 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXE MARIN" SLATINA
SLATINA
25,00% promovabilitate
873/1313 — poziție în selecție
4/16 — reușiți
6,06 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
25,00% promovabilitate
874/1313 — poziție în selecție
3/12 — reușiți
6,08 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "AZUR" TIMISOARA
TIMISOARA
25,00% promovabilitate
875/1313 — poziție în selecție
7/28 — reușiți
6,00 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CAROL I", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
25,00% promovabilitate
876/1313 — poziție în selecție
12/48 — reușiți
6,21 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,67% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIERNA"
ORSOVA
25,00% promovabilitate
877/1313 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,06 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL DAVID PRAPORGESCU" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
25,00% promovabilitate
878/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
8,13 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL DE MARINA NICOLAE DUMITRESCU MAICAN", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
25,00% promovabilitate
879/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,25 — media min.
6,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" TARGU JIU
TARGU JIU
25,00% promovabilitate
880/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,20 — media min.
6,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION CREANGA" CURTICI
CURTICI
25,00% promovabilitate
881/1313 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,10 — media min.
6,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU" TARGU JIU
TARGU JIU
25,00% promovabilitate
882/1313 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,26 — media min.
6,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" MAIERU
MAIERU
25,00% promovabilitate
883/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,01 — media min.
6,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MARIN GRIGORE NASTASE" TARTASESTI
TARTASESTI
25,00% promovabilitate
884/1313 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,80 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE P.CARP", TIBANESTI
TIBANESTI
25,00% promovabilitate
885/1313 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,08 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA
MARGINEA
25,00% promovabilitate
886/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,00 — media min.
6,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL COMUNA SMEENI
SMEENI
25,00% promovabilitate
887/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,21 — media min.
6,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC CONSTRUCTII DE MASINI MIOVENI
MIOVENI
25,00% promovabilitate
888/1313 — poziție în selecție
13/52 — reușiți
6,06 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,92% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE
BAIA SPRIE
25,00% promovabilitate
889/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,16 — media min.
6,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC JIMBOLIA
JIMBOLIA
25,00% promovabilitate
890/1313 — poziție în selecție
8/32 — reușiți
6,01 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC LECHINTA
LECHINTA
25,00% promovabilitate
891/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,28 — media min.
6,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
25,00% promovabilitate
892/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,41 — media min.
6,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUNCUIUS
SUNCUIUS
25,00% promovabilitate
893/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,95 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 VALEA LUI MIHAI
VALEA LUI MIHAI
25,00% promovabilitate
894/1313 — poziție în selecție
3/12 — reușiți
6,01 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TOPOLOVENI
TOPOLOVENI
25,00% promovabilitate
895/1313 — poziție în selecție
3/12 — reușiți
6,05 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC VALENI
VALENI
25,00% promovabilitate
896/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,65 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC "ELIM" PITESTI
PITESTI
25,00% promovabilitate
897/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,13 — media min.
6,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "LOGOS"
BUCURESTI SECTORUL 3
25,00% promovabilitate
898/1313 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,61 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ADRIAN PAUNESCU" BARCA
BARCA
25,00% promovabilitate
899/1313 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,26 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DR.VICTOR GOMOIU"
VANJU MARE
25,00% promovabilitate
900/1313 — poziție în selecție
4/16 — reușiți
6,10 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" VISEU DE SUS
VISEU DE SUS
25,00% promovabilitate
901/1313 — poziție în selecție
4/16 — reușiți
6,05 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "NICOLAE JIGA" TINCA
TINCA
25,00% promovabilitate
902/1313 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,10 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "SFINTII KIRIL SI METODII" DUDESTII VECHI
DUDESTII VECHI
25,00% promovabilitate
903/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,36 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’EMIL RACOVITA’ TECHIRGHIOL
TECHIRGHIOL
25,00% promovabilitate
904/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,75 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL VOCATIONAL DE ARTE PLASTICE 'HANS MATTIS-TEUTSCH' BRASOV
BRASOV
25,00% promovabilitate
905/1313 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,46 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "NEAGOE VODA BASARAB" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
25,00% promovabilitate
906/1313 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,06 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ELIE RADU"
BUCURESTI SECTORUL 3
24,64% promovabilitate
907/1313 — poziție în selecție
17/69 — reușiți
6,00 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,24% — 6,00–6,99
11,76% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AGROMONTAN "ROMEO CONSTANTINESCU", ORASUL VALENII DE MUNTE
VALENII DE MUNTE
24,44% promovabilitate
908/1313 — poziție în selecție
11/45 — reușiți
6,05 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
72,73% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI SI DE CONSTRUCTII, IASI
IASI
24,32% promovabilitate
909/1313 — poziție în selecție
9/37 — reușiți
6,08 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA ARAD
ARAD
24,24% promovabilitate
910/1313 — poziție în selecție
8/33 — reușiți
6,00 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUSAT" SUCEAVA
SUCEAVA
24,14% promovabilitate
911/1313 — poziție în selecție
7/29 — reușiți
6,01 — media min.
6,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA" ORAS NEHOIU
NEHOIU
24,14% promovabilitate
912/1313 — poziție în selecție
7/29 — reușiți
6,01 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" FOCSANI
FOCSANI
24,00% promovabilitate
913/1313 — poziție în selecție
6/25 — reușiți
6,00 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "NADIA COMANECI" ONESTI
ONESTI
24,00% promovabilitate
914/1313 — poziție în selecție
6/25 — reușiți
6,08 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL ECONOMIC ’VIRGIL MADGEARU’ CONSTANTA
CONSTANTA
24,00% promovabilitate
915/1313 — poziție în selecție
6/25 — reușiți
6,11 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"
BUCURESTI SECTORUL 1
23,91% promovabilitate
916/1313 — poziție în selecție
11/46 — reușiți
6,00 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC AUTO "TRAIAN VUIA" FOCSANI
FOCSANI
23,81% promovabilitate
917/1313 — poziție în selecție
5/21 — reușiți
6,05 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "COSTIN D. NENITESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
23,81% promovabilitate
918/1313 — poziție în selecție
5/21 — reușiți
6,08 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB" CARACAL
CARACAL
23,81% promovabilitate
919/1313 — poziție în selecție
5/21 — reușiți
6,11 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TEODOR DIAMANT", ORASUL BOLDESTI-SCAENI
BOLDESTI-SCAENI
23,81% promovabilitate
920/1313 — poziție în selecție
5/21 — reușiți
6,71 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
80,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TIU DUMITRESCU" MIHAILESTI
MIHAILESTI
23,81% promovabilitate
921/1313 — poziție în selecție
5/21 — reușiți
6,06 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC METALURGIC SLATINA
SLATINA
23,81% promovabilitate
922/1313 — poziție în selecție
5/21 — reușiți
6,01 — media min.
6,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "RADU VLADESCU" ORAS PATARLAGELE
PATARLAGELE
23,81% promovabilitate
923/1313 — poziție în selecție
5/21 — reușiți
6,08 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL "CAROL I", ORASUL BICAZ
BICAZ
23,68% promovabilitate
924/1313 — poziție în selecție
9/38 — reușiți
6,06 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL "ATANASIE MARIENESCU" LIPOVA
LIPOVA
23,53% promovabilitate
925/1313 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,00 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL "KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR" COVASNA
COVASNA
23,53% promovabilitate
926/1313 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,07 — media min.
6,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "PETRACHE TRISCU" CRAIOVA
CRAIOVA
23,53% promovabilitate
927/1313 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,36 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL DE TRANSPORTURI AUTO "TRAIAN VUIA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
23,53% promovabilitate
928/1313 — poziție în selecție
8/34 — reușiți
6,01 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DOMOKOS KAZMER" SOVATA
SOVATA
23,53% promovabilitate
929/1313 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,00 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS
VICOVU DE SUS
23,53% promovabilitate
930/1313 — poziție în selecție
8/34 — reușiți
6,01 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI CORVIN" HUNEDOARA
HUNEDOARA
23,53% promovabilitate
931/1313 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,08 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI"
BUCURESTI SECTORUL 6
23,53% promovabilitate
932/1313 — poziție în selecție
12/51 — reușiți
6,00 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,67% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR
DORNA CANDRENILOR
23,53% promovabilitate
933/1313 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,48 — media min.
6,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "BOGDAN VODA" VISEU DE SUS
VISEU DE SUS
23,53% promovabilitate
934/1313 — poziție în selecție
8/34 — reușiți
6,10 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION BORCEA" BUHUSI
BUHUSI
23,53% promovabilitate
935/1313 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,10 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TARGU FRUMOS
TARGU FRUMOS
23,53% promovabilitate
936/1313 — poziție în selecție
8/34 — reușiți
6,05 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC GATAIA
GATAIA
23,53% promovabilitate
937/1313 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,11 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE FILISANU" FILIASI
FILIASI
23,40% promovabilitate
938/1313 — poziție în selecție
11/47 — reușiți
6,01 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2COLEGIUL "SCOALA NATIONALA DE GAZ" MEDIAS
MEDIAS
23,33% promovabilitate
939/1313 — poziție în selecție
7/30 — reușiți
6,03 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ASTRA" PITESTI
PITESTI
23,26% promovabilitate
940/1313 — poziție în selecție
10/43 — reușiți
6,05 — media min.
9,15 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SF.ECATERINA" URZICENI
URZICENI
23,21% promovabilitate
941/1313 — poziție în selecție
13/56 — reușiți
6,05 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,92% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "CONSTANTIN BRANCUSI" PETRILA
PETRILA
23,08% promovabilitate
942/1313 — poziție în selecție
6/26 — reușiți
6,01 — media min.
6,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "IOAN CIORDAS" BEIUS
BEIUS
23,08% promovabilitate
943/1313 — poziție în selecție
6/26 — reușiți
6,20 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC 'SIMION MEHEDINTI' CODLEA
CODLEA
23,08% promovabilitate
944/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,06 — media min.
6,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL "DIMITRIE NEGREANU" BOTOSANI
BOTOSANI
23,08% promovabilitate
945/1313 — poziție în selecție
6/26 — reușiți
6,05 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL "TIMOTEI CIPARIU" DUMBRAVENI
DUMBRAVENI
23,08% promovabilitate
946/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,16 — media min.
6,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL 'EDUCATIA VIITORULUI' CONSTANTA
CONSTANTA
23,08% promovabilitate
947/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,40 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL AUTO "TRAIAN VUIA" TARGU JIU
TARGU JIU
23,08% promovabilitate
948/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,33 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL SILVIC "REGELE MIHAI I" GURGHIU
GURGHIU
23,08% promovabilitate
949/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,35 — media min.
7,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" ROSIORI DE VEDE
ROSIORI DE VEDE
23,08% promovabilitate
950/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,16 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "APOR PÉTER" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
23,08% promovabilitate
951/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,37 — media min.
6,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "EREMIA GRIGORESCU" MARASESTI
MARASESTI
23,08% promovabilitate
952/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,03 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAUS OLAHUS" ORASTIE
ORASTIE
23,08% promovabilitate
953/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,01 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 LUDUS
LUDUS
23,08% promovabilitate
954/1313 — poziție în selecție
12/52 — reușiți
6,06 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,67% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION GH. ROSCA" OSICA DE SUS
OSICA DE SUS
23,08% promovabilitate
955/1313 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,05 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "CAROL I"
BUCURESTI SECTORUL 6
22,92% promovabilitate
956/1313 — poziție în selecție
11/48 — reușiți
6,13 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "GRIGORE COBALCESCU" MOINESTI
MOINESTI
22,92% promovabilitate
957/1313 — poziție în selecție
11/48 — reușiți
6,06 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" FOCSANI
FOCSANI
22,73% promovabilitate
958/1313 — poziție în selecție
5/22 — reușiți
6,05 — media min.
6,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ELECTROTIMIS" TIMISOARA
TIMISOARA
22,73% promovabilitate
959/1313 — poziție în selecție
5/22 — reușiți
6,15 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEORETIC CUJMIR
CUJMIR
22,73% promovabilitate
960/1313 — poziție în selecție
5/22 — reușiți
6,00 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI VITEAZUL" ZALAU
ZALAU
22,58% promovabilitate
961/1313 — poziție în selecție
7/31 — reușiți
6,00 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "NICOLAE CORNATEANU" TULCEA
TULCEA
22,58% promovabilitate
962/1313 — poziție în selecție
7/31 — reușiți
6,16 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA" ORADEA
ORADEA
22,50% promovabilitate
963/1313 — poziție în selecție
9/40 — reușiți
6,00 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
22,50% promovabilitate
964/1313 — poziție în selecție
9/40 — reușiți
6,01 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "AL.IOAN CUZA" SLOBOZIA
SLOBOZIA
22,34% promovabilitate
965/1313 — poziție în selecție
21/94 — reușiți
6,06 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,48% — 6,00–6,99
9,52% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "GHEORGHE DRAGOS" SATU MARE
SATU MARE
22,22% promovabilitate
966/1313 — poziție în selecție
4/18 — reușiți
6,38 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE MOISIL"
BRAILA
22,22% promovabilitate
967/1313 — poziție în selecție
4/18 — reușiți
6,03 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION D. LAZARESCU" CUGIR
CUGIR
22,22% promovabilitate
968/1313 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
6,08 — media min.
6,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MEDIENSIS" MEDIAS
MEDIAS
22,22% promovabilitate
969/1313 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
6,11 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" OLTENITA
OLTENITA
22,22% promovabilitate
970/1313 — poziție în selecție
12/54 — reușiți
6,03 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE STOICA DE HATEG" MEHADIA
MEHADIA
22,22% promovabilitate
971/1313 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
6,31 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NIKOLA TESLA"
BUCURESTI SECTORUL 2
22,22% promovabilitate
972/1313 — poziție în selecție
6/27 — reușiți
6,01 — media min.
8,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN ANGHEL" BAILESTI
BAILESTI
22,22% promovabilitate
973/1313 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
6,28 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AIUD
AIUD
22,22% promovabilitate
974/1313 — poziție în selecție
4/18 — reușiți
6,51 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI "TRANSILVANIA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
22,22% promovabilitate
975/1313 — poziție în selecție
4/18 — reușiți
6,15 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "BOCSKAI ISTVAN" MIERCUREA NIRAJULUI
MIERCUREA NIRAJULUI
22,22% promovabilitate
976/1313 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
6,53 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ION CONSTANTIN BRATIANU" HATEG
HATEG
22,22% promovabilitate
977/1313 — poziție în selecție
10/45 — reușiți
6,01 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC 'ANGHEL SALIGNY' CERNAVODA
CERNAVODA
22,22% promovabilitate
978/1313 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
6,23 — media min.
6,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL WALDORF CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
22,22% promovabilitate
979/1313 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
6,96 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL ’REGELE CAROL I’ OSTROV
OSTROV
22,22% promovabilitate
980/1313 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
6,36 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE LEONIDA"
BUCURESTI SECTORUL 2
21,74% promovabilitate
981/1313 — poziție în selecție
10/46 — reușiți
6,10 — media min.
7,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GÁBOR ARON" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
21,74% promovabilitate
982/1313 — poziție în selecție
5/23 — reușiți
6,06 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
21,74% promovabilitate
983/1313 — poziție în selecție
5/23 — reușiți
6,03 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA
SUCEAVA
21,57% promovabilitate
984/1313 — poziție în selecție
11/51 — reușiți
6,00 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL "STEFAN PROCOPIU", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
21,54% promovabilitate
985/1313 — poziție în selecție
14/65 — reușiți
6,06 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
92,86% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "REGELE FERDINAND I" RADAUTI
RADAUTI
21,43% promovabilitate
986/1313 — poziție în selecție
9/42 — reușiți
6,01 — media min.
9,61 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL "REGINA MARIA" DOROHOI
DOROHOI
21,43% promovabilitate
987/1313 — poziție în selecție
6/28 — reușiți
6,00 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL "SIMION MEHEDINTI" VIDRA
VIDRA
21,43% promovabilitate
988/1313 — poziție în selecție
3/14 — reușiți
6,13 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL PEDAGOGIC "STEFAN BANULESCU" CALARASI
CALARASI
21,43% promovabilitate
989/1313 — poziție în selecție
6/28 — reușiți
6,03 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL PEDAGOGIC "TARAS SEVCENKO" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
21,43% promovabilitate
990/1313 — poziție în selecție
3/14 — reușiți
6,41 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL REFORMAT "LORANTFFY ZSUZSANNA" ORADEA
ORADEA
21,43% promovabilitate
991/1313 — poziție în selecție
3/14 — reușiți
6,10 — media min.
6,27 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "BRAD SEGAL" TULCEA
TULCEA
21,43% promovabilitate
992/1313 — poziție în selecție
6/28 — reușiți
6,13 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "FRANCISC NEUMAN" ARAD
ARAD
21,43% promovabilitate
993/1313 — poziție în selecție
6/28 — reușiți
6,05 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC "NICOLAE IORGA", PASCANI
PASCANI
21,43% promovabilitate
994/1313 — poziție în selecție
3/14 — reușiți
6,16 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC CHISINEU CRIS
CHISINEU-CRIS
21,05% promovabilitate
995/1313 — poziție în selecție
4/19 — reușiți
6,00 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "DANUBIANA", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
20,83% promovabilitate
996/1313 — poziție în selecție
5/24 — reușiți
6,40 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "SZASZ ADALBERT" TARGU MURES
TARGU MURES
20,83% promovabilitate
997/1313 — poziție în selecție
5/24 — reușiți
6,01 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" VOLUNTARI
VOLUNTARI
20,75% promovabilitate
998/1313 — poziție în selecție
11/53 — reușiți
6,05 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,91% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL "MATEI BASARAB" CRAIOVA
CRAIOVA
20,69% promovabilitate
999/1313 — poziție în selecție
6/29 — reușiți
6,05 — media min.
6,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC 'DR. IOAN SENCHEA' FAGARAS
FAGARAS
20,69% promovabilitate
1000/1313 — poziție în selecție
6/29 — reușiți
6,10 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI VITEAZU" VULCAN
VULCAN
20,59% promovabilitate
1001/1313 — poziție în selecție
7/34 — reușiți
6,11 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU"
BUCURESTI SECTORUL 1
20,00% promovabilitate
1002/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
7,03 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "MIHAI EMINESCU" TARGU MURES
TARGU MURES
20,00% promovabilitate
1003/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,85 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU"
BRAILA
20,00% promovabilitate
1004/1313 — poziție în selecție
4/20 — reușiți
6,21 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "DINICU GOLESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
20,00% promovabilitate
1005/1313 — poziție în selecție
8/40 — reușiți
6,05 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA
SUCEAVA
20,00% promovabilitate
1006/1313 — poziție în selecție
6/30 — reușiți
6,03 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL UCECOM "SPIRU HARET"
BUCURESTI SECTORUL 6
20,00% promovabilitate
1007/1313 — poziție în selecție
4/20 — reușiți
6,08 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL "DEMOSTENE BOTEZ" TRUSESTI
TRUSESTI
20,00% promovabilitate
1008/1313 — poziție în selecție
3/15 — reușiți
6,01 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL "STEFAN D. LUCHIAN" STEFANESTI
STEFANESTI
20,00% promovabilitate
1009/1313 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,10 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL 'PETRU RARES' FELDIOARA
FELDIOARA
20,00% promovabilitate
1010/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,86 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL GRECO-CATOLIC "INOCHENTIE MICU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
20,00% promovabilitate
1011/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,31 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU DOMSA" ALBA IULIA
ALBA IULIA
20,00% promovabilitate
1012/1313 — poziție în selecție
4/20 — reușiți
6,21 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU MACEDONSKI" MELINESTI
MELINESTI
20,00% promovabilitate
1013/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,25 — media min.
6,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BURSAN" HUNEDOARA
HUNEDOARA
20,00% promovabilitate
1014/1313 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,01 — media min.
6,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL CONSTANTIN SANDRU" BALTA, RUNCU
BALTA
20,00% promovabilitate
1015/1313 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,01 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
20,00% promovabilitate
1016/1313 — poziție în selecție
7/35 — reușiți
6,06 — media min.
7,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" BALAN
BALAN
20,00% promovabilitate
1017/1313 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,25 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB"
STREHAIA
20,00% promovabilitate
1018/1313 — poziție în selecție
4/20 — reușiți
6,03 — media min.
6,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
20,00% promovabilitate
1019/1313 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,10 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PANAIT ISTRATI" BRAILA
BRAILA
20,00% promovabilitate
1020/1313 — poziție în selecție
4/20 — reușiți
6,05 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI", IASI
IASI
20,00% promovabilitate
1021/1313 — poziție în selecție
9/45 — reușiți
6,03 — media min.
7,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PUSKAS TIVADAR" DITRAU
DITRAU
20,00% promovabilitate
1022/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,73 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL BISTRITA
BISTRITA
20,00% promovabilitate
1023/1313 — poziție în selecție
3/15 — reușiți
6,00 — media min.
6,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC BARSESTI
BARSESTI
20,00% promovabilitate
1024/1313 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,08 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC BRATIANU, MUNICIPIUL DRAGASANI
DRAGASANI
20,00% promovabilitate
1025/1313 — poziție în selecție
4/20 — reușiți
6,03 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO TARGOVISTE
TARGOVISTE
20,00% promovabilitate
1026/1313 — poziție în selecție
3/15 — reușiți
6,55 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "DRAGOMIR HURMUZESCU" DEVA
DEVA
20,00% promovabilitate
1027/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,08 — media min.
6,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC, MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
20,00% promovabilitate
1028/1313 — poziție în selecție
9/45 — reușiți
6,06 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 MARACINENI
MARACINENI
20,00% promovabilitate
1029/1313 — poziție în selecție
3/15 — reușiți
6,26 — media min.
6,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC REGELE MIHAI I CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
20,00% promovabilitate
1030/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,05 — media min.
6,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC, HARLAU
HARLAU
20,00% promovabilitate
1031/1313 — poziție în selecție
6/30 — reușiți
6,08 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC, SAT VLADIA
VLADIA
20,00% promovabilitate
1032/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,25 — media min.
6,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "C.A. ROSETTI"
BUCURESTI SECTORUL 2
20,00% promovabilitate
1033/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,28 — media min.
6,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GEORGE VALSAN"
FAUREI
20,00% promovabilitate
1034/1313 — poziție în selecție
3/15 — reușiți
6,11 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "JOSIKA MIKLOS" TURDA
TURDA
20,00% promovabilitate
1035/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,06 — media min.
6,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ORBAN BALAZS" CRISTURU SECUIESC
CRISTURU SECUIESC
20,00% promovabilitate
1036/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,33 — media min.
6,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PAUL GEORGESCU" TANDAREI
TANDAREI
20,00% promovabilitate
1037/1313 — poziție în selecție
5/25 — reușiți
6,05 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC GERMAN "FRIEDRICH SCHILLER" ORADEA
ORADEA
20,00% promovabilitate
1038/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,93 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMISOARA
TIMISOARA
20,00% promovabilitate
1039/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,50 — media min.
6,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTUL GRIGORIE TEOLOGUL" CRAIOVA
CRAIOVA
20,00% promovabilitate
1040/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
7,05 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ARAD
ARAD
20,00% promovabilitate
1041/1313 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,30 — media min.
6,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "IOAN C. STEFANESCU", IASI
IASI
19,78% promovabilitate
1042/1313 — poziție în selecție
18/91 — reușiți
6,00 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "IORDACHE GOLESCU" GAESTI
GAESTI
19,44% promovabilitate
1043/1313 — poziție în selecție
7/36 — reușiți
6,00 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CEZAR NICOLAU" BRANESTI
BRANESTI
19,15% promovabilitate
1044/1313 — poziție în selecție
9/47 — reușiți
6,05 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,89% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL BORSA
BORSA
19,12% promovabilitate
1045/1313 — poziție în selecție
13/68 — reușiți
6,18 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,62% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU VLAHUTA" SENDRICENI
SENDRICENI
19,05% promovabilitate
1046/1313 — poziție în selecție
4/21 — reușiți
6,11 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" FETESTI
FETESTI
19,05% promovabilitate
1047/1313 — poziție în selecție
4/21 — reușiți
6,26 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "EMANUIL GOJDU" HUNEDOARA
HUNEDOARA
18,75% promovabilitate
1048/1313 — poziție în selecție
6/32 — reușiți
6,20 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" BOTOSANI
BOTOSANI
18,75% promovabilitate
1049/1313 — poziție în selecție
15/80 — reușiți
6,00 — media min.
7,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,33% — 6,00–6,99
6,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GHEORGHE LAZAR" PECICA
PECICA
18,75% promovabilitate
1050/1313 — poziție în selecție
3/16 — reușiți
6,13 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "PETRU MAIOR" OCNA MURES
OCNA MURES
18,75% promovabilitate
1051/1313 — poziție în selecție
3/16 — reușiți
6,61 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "VICTOR UNGUREANU" CAMPIA TURZII
CAMPIA TURZII
18,60% promovabilitate
1052/1313 — poziție în selecție
8/43 — reușiți
6,05 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTRONICA SI TELECOMUNICATII "GHEORGHE MARZESCU", IASI
IASI
18,60% promovabilitate
1053/1313 — poziție în selecție
8/43 — reușiți
6,05 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL "VASILE LOVINESCU" FALTICENI
FALTICENI
18,57% promovabilitate
1054/1313 — poziție în selecție
13/70 — reușiți
6,01 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,92% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "JOZEF GREGOR TAJOVSKY" NADLAC
NADLAC
18,52% promovabilitate
1055/1313 — poziție în selecție
5/27 — reușiți
6,51 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
18,42% promovabilitate
1056/1313 — poziție în selecție
7/38 — reușiți
6,21 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE STIINTE APLICATE ARAD
ARAD
18,31% promovabilitate
1057/1313 — poziție în selecție
13/71 — reușiți
6,18 — media min.
6,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RADAUTI
RADAUTI
18,18% promovabilitate
1058/1313 — poziție în selecție
12/66 — reușiți
6,06 — media min.
7,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC LUPENI
LUPENI
18,18% promovabilitate
1059/1313 — poziție în selecție
2/11 — reușiți
6,48 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’GHEORGHE DUCA’ CONSTANTA
CONSTANTA
18,18% promovabilitate
1060/1313 — poziție în selecție
2/11 — reușiți
6,16 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN BOJOR" REGHIN
REGHIN
17,86% promovabilitate
1061/1313 — poziție în selecție
5/28 — reușiți
6,13 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL "GEORGE TARNEA", ORAS BABENI
BABENI
17,65% promovabilitate
1062/1313 — poziție în selecție
3/17 — reușiți
6,00 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
17,65% promovabilitate
1063/1313 — poziție în selecție
9/51 — reușiți
6,00 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DOMNUL TUDOR"
DROBETA-TURNU SEVERIN
17,65% promovabilitate
1064/1313 — poziție în selecție
3/17 — reușiți
6,28 — media min.
6,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "OVID CALEDONIU", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
17,65% promovabilitate
1065/1313 — poziție în selecție
3/17 — reușiți
6,06 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "RADU NEGRU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
17,65% promovabilitate
1066/1313 — poziție în selecție
6/34 — reușiți
6,25 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DOAMNA CHIAJNA" ROSU - CHIAJNA
CHIAJNA
17,39% promovabilitate
1067/1313 — poziție în selecție
4/23 — reușiți
6,11 — media min.
8,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA FETESTI
FETESTI
17,24% promovabilitate
1068/1313 — poziție în selecție
5/29 — reușiți
6,05 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC
BUCURESTI SECTORUL 5
16,92% promovabilitate
1069/1313 — poziție în selecție
11/65 — reușiți
6,03 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL ’KEMAL ATATURK’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
16,67% promovabilitate
1070/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,28 — media min.
6,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL "CAROL I ", ORASUL PLOPENI
PLOPENI
16,67% promovabilitate
1071/1313 — poziție în selecție
4/24 — reușiți
6,10 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL "SIMION STOLNICU", ORASUL COMARNIC
COMARNIC
16,67% promovabilitate
1072/1313 — poziție în selecție
3/18 — reușiți
6,46 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL PEDAGOGIC "GHEORGHE SINCAI" ZALAU
ZALAU
16,67% promovabilitate
1073/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,38 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN DOBRESCU" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
16,67% promovabilitate
1074/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,06 — media min.
6,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN NICOLAESCU-PLOPSOR" PLENITA
PLENITA
16,67% promovabilitate
1075/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,45 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DUMITRU DUMITRESCU" BUFTEA
BUFTEA
16,67% promovabilitate
1076/1313 — poziție în selecție
8/48 — reușiți
6,18 — media min.
7,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGE BARITIU" LIVADA
LIVADA
16,67% promovabilitate
1077/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,00 — media min.
6,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SOMES" DEJ
DEJ
16,67% promovabilitate
1078/1313 — poziție în selecție
2/12 — reușiți
6,05 — media min.
6,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU"
SIMIAN
16,67% promovabilitate
1079/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,31 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AUTOMECANICA MEDIAS
MEDIAS
16,67% promovabilitate
1080/1313 — poziție în selecție
3/18 — reușiți
6,03 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC PUCIOASA
PUCIOASA
16,67% promovabilitate
1081/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,08 — media min.
6,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET", IASI
IASI
16,67% promovabilitate
1082/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,35 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC VITOMIRESTI
VITOMIRESTI
16,67% promovabilitate
1083/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
9,11 — media min.
9,11 — media max.
1 (100,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
100,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GRIGORE GHEBA" DUMITRESTI
DUMITRESTI
16,67% promovabilitate
1084/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,01 — media min.
6,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEORETIC PIATRA
PIATRA
16,67% promovabilitate
1085/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,91 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. IOAN CASIAN" TULCEA
TULCEA
16,67% promovabilitate
1086/1313 — poziție în selecție
1/6 — reușiți
6,70 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2COLEGIUL DE INDUSTRIE ALIMENTARA "ELENA DOAMNA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
16,39% promovabilitate
1087/1313 — poziție în selecție
10/61 — reușiți
6,25 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL AGRICOL "DIMITRIE CANTEMIR", MUNICIPIUL HUSI
HUSI
16,33% promovabilitate
1088/1313 — poziție în selecție
8/49 — reușiți
6,00 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ELENA CARAGIANI", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
16,22% promovabilitate
1089/1313 — poziție în selecție
6/37 — reușiți
6,13 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"
BOLINTIN-VALE
16,18% promovabilitate
1090/1313 — poziție în selecție
11/68 — reușiți
6,03 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
16,13% promovabilitate
1091/1313 — poziție în selecție
10/62 — reușiți
6,10 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2COLEGIUL AGRICOL "TRAIAN SAVULESCU" TARGU MURES
TARGU MURES
16,07% promovabilitate
1092/1313 — poziție în selecție
9/56 — reușiți
6,01 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL AGRICOL "SANDU ALDEA" CALARASI
CALARASI
16,00% promovabilitate
1093/1313 — poziție în selecție
4/25 — reușiți
6,11 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE PETROL MORENI
MORENI
15,79% promovabilitate
1094/1313 — poziție în selecție
3/19 — reușiți
6,16 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC MESERII SI SERVICII MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
15,79% promovabilitate
1095/1313 — poziție în selecție
6/38 — reușiți
6,00 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL "ALEXANDRU ODOBESCU" LEHLIU GARA
LEHLIU-GARA
15,62% promovabilitate
1096/1313 — poziție în selecție
5/32 — reușiți
6,01 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ION HOLBAN", IASI
IASI
15,38% promovabilitate
1097/1313 — poziție în selecție
4/26 — reușiți
6,30 — media min.
6,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL VLAICU" LUGOJ
LUGOJ
15,38% promovabilitate
1098/1313 — poziție în selecție
4/26 — reușiți
6,00 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 BALS
BALS
15,38% promovabilitate
1099/1313 — poziție în selecție
2/13 — reușiți
6,00 — media min.
6,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" PLOIESTI
PLOIESTI
15,38% promovabilitate
1100/1313 — poziție în selecție
2/13 — reușiți
6,13 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’NICOLAE DUMITRESCU’ CUMPANA
CUMPANA
15,38% promovabilitate
1101/1313 — poziție în selecție
2/13 — reușiți
6,13 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL DE TURISM SI SERVICII PUBLICE "NEAGOE BASARAB ", ORAS CALIMANESTI
CALIMANESTI
15,00% promovabilitate
1102/1313 — poziție în selecție
3/20 — reușiți
6,73 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC 'MALAXA' ZARNESTI
ZARNESTI
15,00% promovabilitate
1103/1313 — poziție în selecție
3/20 — reușiți
6,10 — media min.
6,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC MOTRU
MOTRU
15,00% promovabilitate
1104/1313 — poziție în selecție
6/40 — reușiți
6,11 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "IONITA G. ANDRON" NEGRESTI-OAS
NEGRESTI-OAS
14,81% promovabilitate
1105/1313 — poziție în selecție
4/27 — reușiți
6,31 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE BALS" ADJUD
ADJUD
14,29% promovabilitate
1106/1313 — poziție în selecție
4/28 — reușiți
6,31 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL "AUREL RAINU" FIENI
FIENI
14,29% promovabilitate
1107/1313 — poziție în selecție
4/28 — reușiți
6,01 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL "CORNELIU MEDREA" ZLATNA
ZLATNA
14,29% promovabilitate
1108/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,60 — media min.
6,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" TULCEA
TULCEA
14,29% promovabilitate
1109/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,01 — media min.
6,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "EDMOND NICOLAU" BRAILA
BRAILA
14,29% promovabilitate
1110/1313 — poziție în selecție
2/14 — reușiți
6,13 — media min.
6,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "EMIL CRACIUN LAZUREANU" BELIU
BELIU
14,29% promovabilitate
1111/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,58 — media min.
6,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GABOR ARON" VLAHITA
VLAHITA
14,29% promovabilitate
1112/1313 — poziție în selecție
2/14 — reușiți
6,08 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "INALTAREA DOMNULUI" SLOBOZIA
SLOBOZIA
14,29% promovabilitate
1113/1313 — poziție în selecție
3/21 — reușiți
6,18 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" DUMBRAVENI
DUMBRAVENI
14,29% promovabilitate
1114/1313 — poziție în selecție
2/14 — reușiți
6,13 — media min.
6,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE ONCESCU"
IANCA
14,29% promovabilitate
1115/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,23 — media min.
6,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "OCTAVIAN GOGA" JIBOU
JIBOU
14,29% promovabilitate
1116/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,23 — media min.
6,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "RETEZAT" URICANI
URICANI
14,29% promovabilitate
1117/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,00 — media min.
6,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE MECATRONICA SI AUTOMATIZARI, IASI
IASI
14,29% promovabilitate
1118/1313 — poziție în selecție
3/21 — reușiți
6,13 — media min.
6,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORT FEROVIAR "ANGHEL SALIGNY" SIMERIA
SIMERIA
14,29% promovabilitate
1119/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,45 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
14,29% promovabilitate
1120/1313 — poziție în selecție
3/21 — reușiți
6,31 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN ROMANU VIVU" TEACA
TEACA
14,29% promovabilitate
1121/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,23 — media min.
6,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" SATU MARE
SATU MARE
14,29% promovabilitate
1122/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,63 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
14,29% promovabilitate
1123/1313 — poziție în selecție
3/21 — reușiți
6,06 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC NEGRU VODA
NEGRU VODA
14,29% promovabilitate
1124/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
7,30 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEORETIC OLTENI
OLTENI
14,29% promovabilitate
1125/1313 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,31 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BRAVU"
BUCURESTI SECTORUL 3
13,98% promovabilitate
1126/1313 — poziție în selecție
13/93 — reușiți
6,00 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
92,31% — 6,00–6,99
7,69% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL DE TURISM SI ALIMENTATIE "DUMITRU MOTOC", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
13,79% promovabilitate
1127/1313 — poziție în selecție
4/29 — reușiți
6,16 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN ISTRATI", MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
13,33% promovabilitate
1128/1313 — poziție în selecție
4/30 — reușiți
6,03 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA
DOLHASCA
13,33% promovabilitate
1129/1313 — poziție în selecție
2/15 — reușiți
6,65 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 SIGHISOARA
SIGHISOARA
13,33% promovabilitate
1130/1313 — poziție în selecție
2/15 — reușiți
6,20 — media min.
6,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. VASILE CEL MARE", IASI
IASI
13,33% promovabilitate
1131/1313 — poziție în selecție
2/15 — reușiți
7,51 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GOGA IONESCU" TITU
TITU
13,04% promovabilitate
1132/1313 — poziție în selecție
3/23 — reușiți
6,06 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC CONSTRUCTII SI ARHITECTURA "CAROL I" SIBIU
SIBIU
13,04% promovabilitate
1133/1313 — poziție în selecție
3/23 — reușiți
6,23 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU"
BUCURESTI SECTORUL 2
12,96% promovabilitate
1134/1313 — poziție în selecție
7/54 — reușiți
6,01 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "MIHAI VITEAZUL" ORADEA
ORADEA
12,70% promovabilitate
1135/1313 — poziție în selecție
8/63 — reușiți
6,05 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
12,50% promovabilitate
1136/1313 — poziție în selecție
5/40 — reușiți
6,16 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DANUBIUS" CORABIA
CORABIA
12,50% promovabilitate
1137/1313 — poziție în selecție
1/8 — reușiți
6,25 — media min.
6,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DECEBAL" CARANSEBES
CARANSEBES
12,50% promovabilitate
1138/1313 — poziție în selecție
1/8 — reușiți
7,03 — media min.
7,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE MOISIL" BISTRITA
BISTRITA
12,50% promovabilitate
1139/1313 — poziție în selecție
2/16 — reușiți
6,03 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION BARBU" GIURGIU
GIURGIU
12,50% promovabilitate
1140/1313 — poziție în selecție
2/16 — reușiți
6,43 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PROFESOR ILIE GAVRILA", SAT CIORANII DE JOS, COMUNA CIORANI
CIORANII DE JOS
12,50% promovabilitate
1141/1313 — poziție în selecție
1/8 — reușiți
7,16 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" ORADEA
ORADEA
12,50% promovabilitate
1142/1313 — poziție în selecție
1/8 — reușiți
6,18 — media min.
6,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" TIMISOARA
TIMISOARA
12,50% promovabilitate
1143/1313 — poziție în selecție
2/16 — reușiți
6,13 — media min.
7,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL ENERGETIC TARGU JIU
TARGU JIU
12,00% promovabilitate
1144/1313 — poziție în selecție
3/25 — reușiți
6,10 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
12,00% promovabilitate
1145/1313 — poziție în selecție
3/25 — reușiți
6,11 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’AXIOPOLIS’ CERNAVODA
CERNAVODA
12,00% promovabilitate
1146/1313 — poziție în selecție
3/25 — reușiți
6,63 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VALERIU BRANISTE" LUGOJ
LUGOJ
11,76% promovabilitate
1147/1313 — poziție în selecție
4/34 — reușiți
6,08 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
SEBES
11,76% promovabilitate
1148/1313 — poziție în selecție
4/34 — reușiți
6,10 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TARNAVENI
TARNAVENI
11,76% promovabilitate
1149/1313 — poziție în selecție
2/17 — reușiți
6,73 — media min.
6,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE SINCAI" TARGU MURES
TARGU MURES
11,63% promovabilitate
1150/1313 — poziție în selecție
5/43 — reușiți
6,00 — media min.
6,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "IULIU MANIU" SIMLEU SILVANIEI
SIMLEU SILVANIEI
11,54% promovabilitate
1151/1313 — poziție în selecție
3/26 — reușiți
6,10 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PAUL DIMO", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
11,43% promovabilitate
1152/1313 — poziție în selecție
4/35 — reușiți
6,33 — media min.
6,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL "IOAN BUTEANU" GURAHONT
GURAHONT
11,11% promovabilitate
1153/1313 — poziție în selecție
2/18 — reușiți
6,26 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE FILIPESCU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
11,11% promovabilitate
1154/1313 — poziție în selecție
1/9 — reușiți
6,05 — media min.
6,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA" PETROSANI
PETROSANI
11,11% promovabilitate
1155/1313 — poziție în selecție
1/9 — reușiți
6,03 — media min.
6,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CRAIOVA
CRAIOVA
11,11% promovabilitate
1156/1313 — poziție în selecție
2/18 — reușiți
6,11 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’PONTICA’ CONSTANTA
CONSTANTA
11,11% promovabilitate
1157/1313 — poziție în selecție
1/9 — reușiți
6,06 — media min.
6,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "VICTOR BABES" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
11,11% promovabilitate
1158/1313 — poziție în selecție
1/9 — reușiți
6,90 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC AL BANATULUI MONTAN RESITA
RESITA
10,53% promovabilitate
1159/1313 — poziție în selecție
2/19 — reușiți
6,56 — media min.
6,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI"- PESTISANI
PESTISANI
10,00% promovabilitate
1160/1313 — poziție în selecție
1/10 — reușiți
8,46 — media min.
8,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC BALTENI
BALTENI
10,00% promovabilitate
1161/1313 — poziție în selecție
1/10 — reușiți
6,18 — media min.
6,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA "TEREZIANUM" SIBIU
SIBIU
10,00% promovabilitate
1162/1313 — poziție în selecție
3/30 — reușiți
6,08 — media min.
6,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE SERVICII BISTRITA
BISTRITA
10,00% promovabilitate
1163/1313 — poziție în selecție
1/10 — reușiți
7,18 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE VEST TIMISOARA
TIMISOARA
10,00% promovabilitate
1164/1313 — poziție în selecție
2/20 — reușiți
6,38 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 COMANA
COMANA
10,00% promovabilitate
1165/1313 — poziție în selecție
2/20 — reușiți
6,23 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC THEODOR PALLADY
BUCURESTI SECTORUL 3
10,00% promovabilitate
1166/1313 — poziție în selecție
4/40 — reușiți
6,06 — media min.
6,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "DAN BARBILIAN" CAMPULUNG
CAMPULUNG
10,00% promovabilitate
1167/1313 — poziție în selecție
1/10 — reușiți
6,40 — media min.
6,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU ROMAN" ALESD
ALESD
9,52% promovabilitate
1168/1313 — poziție în selecție
2/21 — reușiți
6,40 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "AVRAM IANCU" TARGU MURES
TARGU MURES
9,52% promovabilitate
1169/1313 — poziție în selecție
2/21 — reușiți
6,15 — media min.
7,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI AUTO TIMISOARA
TIMISOARA
9,52% promovabilitate
1170/1313 — poziție în selecție
2/21 — reușiți
6,08 — media min.
7,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU
GEOAGIU
9,09% promovabilitate
1171/1313 — poziție în selecție
1/11 — reușiți
6,31 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA "GEORGE EMIL PALADE" SATU MARE
SATU MARE
9,09% promovabilitate
1172/1313 — poziție în selecție
1/11 — reușiți
6,05 — media min.
6,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "MIRCEA CEL BATRAN"
BUCURESTI SECTORUL 1
8,82% promovabilitate
1173/1313 — poziție în selecție
3/34 — reușiți
6,05 — media min.
6,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC TURDA
TURDA
8,70% promovabilitate
1174/1313 — poziție în selecție
2/23 — reușiți
6,01 — media min.
7,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION I. C. BRATIANU" SATU MARE
SATU MARE
8,70% promovabilitate
1175/1313 — poziție în selecție
2/23 — reușiți
6,20 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC IERNUT
IERNUT
8,70% promovabilitate
1176/1313 — poziție în selecție
2/23 — reușiți
6,13 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC "VICEAMIRAL IOAN BALANESCU" GIURGIU
GIURGIU
8,33% promovabilitate
1177/1313 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
6,68 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2COLEGIUL TEHNIC RESITA
RESITA
8,33% promovabilitate
1178/1313 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
6,43 — media min.
6,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "REGINA MARIA" ARAD
ARAD
8,33% promovabilitate
1179/1313 — poziție în selecție
2/24 — reușiți
6,15 — media min.
6,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE NETEA" DEDA
DEDA
8,33% promovabilitate
1180/1313 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
6,30 — media min.
6,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC "ELINA MATEI BASARAB" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
8,33% promovabilitate
1181/1313 — poziție în selecție
3/36 — reușiți
6,26 — media min.
6,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU ROSETTI" VIDRA
VIDRA
8,33% promovabilitate
1182/1313 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
6,56 — media min.
6,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL MAGHERU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
8,00% promovabilitate
1183/1313 — poziție în selecție
2/25 — reușiți
6,16 — media min.
6,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL BECLEAN
BECLEAN
8,00% promovabilitate
1184/1313 — poziție în selecție
2/25 — reușiți
6,15 — media min.
6,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DINU BRATIANU" STEFANESTI
STEFANESTI
7,69% promovabilitate
1185/1313 — poziție în selecție
1/13 — reușiți
6,05 — media min.
6,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "ROTH - OBERTH" MEDIAS
MEDIAS
7,69% promovabilitate
1186/1313 — poziție în selecție
1/13 — reușiți
6,33 — media min.
6,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" SLOBOZIA
SLOBOZIA
7,41% promovabilitate
1187/1313 — poziție în selecție
2/27 — reușiți
6,25 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY"
BRAILA
7,14% promovabilitate
1188/1313 — poziție în selecție
1/14 — reușiți
7,68 — media min.
7,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" ORADEA
ORADEA
7,14% promovabilitate
1189/1313 — poziție în selecție
1/14 — reușiți
6,41 — media min.
6,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GEORGE ST. MARINCU" POIANA MARE
POIANA MARE
7,14% promovabilitate
1190/1313 — poziție în selecție
1/14 — reușiți
6,08 — media min.
6,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL AGRICOL "DR. C. ANGELESCU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
6,67% promovabilitate
1191/1313 — poziție în selecție
3/45 — reușiți
6,16 — media min.
6,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DECEBAL"
DROBETA-TURNU SEVERIN
6,67% promovabilitate
1192/1313 — poziție în selecție
3/45 — reușiți
6,00 — media min.
6,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "ALEXIU BERINDE" SEINI
SEINI
6,67% promovabilitate
1193/1313 — poziție în selecție
1/15 — reușiți
6,68 — media min.
6,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "RADU POPESCU" POPESTI LEORDENI
POPESTI LEORDENI
6,67% promovabilitate
1194/1313 — poziție în selecție
1/15 — reușiți
6,15 — media min.
6,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DUMITRU MANGERON" BACAU
BACAU
6,25% promovabilitate
1195/1313 — poziție în selecție
1/16 — reușiți
6,53 — media min.
6,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SAVA BRANCOVICI" INEU
INEU
5,88% promovabilitate
1196/1313 — poziție în selecție
1/17 — reușiți
6,33 — media min.
6,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 FUNDULEA
FUNDULEA
5,26% promovabilitate
1197/1313 — poziție în selecție
1/19 — reușiți
6,10 — media min.
6,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL VLAICU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
5,00% promovabilitate
1198/1313 — poziție în selecție
1/20 — reușiți
6,71 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE IONESCU-SISESTI", COMUNA VALEA CALUGAREASCA
VALEA CALUGAREASCA
4,76% promovabilitate
1199/1313 — poziție în selecție
1/21 — reușiți
6,40 — media min.
6,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VOIEVODUL GELU" ZALAU
ZALAU
4,76% promovabilitate
1200/1313 — poziție în selecție
1/21 — reușiți
7,16 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2CENTRUL DE STUDII "STEFAN CEL MARE SI SFANT - BUCOVINA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
0,00% promovabilitate
1201/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2COLEGIUL ECONOMIC "IULIAN POP" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
0,00% promovabilitate
1202/1313 — poziție în selecție
0/11 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2COLEGIUL GERMAN "GOETHE"
BUCURESTI SECTORUL 1
0,00% promovabilitate
1203/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "A.T.LAURIAN" BOTOSANI
BOTOSANI
0,00% promovabilitate
1204/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU LAHOVARI", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
0,00% promovabilitate
1205/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "ANA ASLAN"
BRAILA
0,00% promovabilitate
1206/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "FERDINAND I" BACAU
BACAU
0,00% promovabilitate
1207/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE MUNTEANU MURGOCI"
BRAILA
0,00% promovabilitate
1208/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SATU MARE
SATU MARE
0,00% promovabilitate
1209/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA
SUCEAVA
0,00% promovabilitate
1210/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "PREPARANDIA-DIMITRIE TICHINDEAL" ARAD
ARAD
0,00% promovabilitate
1211/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
SUCEAVA
0,00% promovabilitate
1212/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2COLEGIUL NATIONAL MILITAR "STEFAN CEL MARE" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
0,00% promovabilitate
1213/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL "MIHAI VITEAZUL" BUMBESTI-JIU
BUMBESTI-JIU
0,00% promovabilitate
1214/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL "ROMANO-FINLANDEZ"
BUCURESTI SECTORUL 6
0,00% promovabilitate
1215/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL AGRICOL POARTA ALBA
POARTA ALBA
0,00% promovabilitate
1216/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL DE AGRICULTURA SI INDUSTRIE ALIMENTARA ODOBESTI
ODOBESTI
0,00% promovabilitate
1217/1313 — poziție în selecție
0/11 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL REFORMAT "WESSELENYI" ZALAU
ZALAU
0,00% promovabilitate
1218/1313 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL SPECIAL "MOLDOVA", TARGU FRUMOS
TARGU FRUMOS
0,00% promovabilitate
1219/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL PERSU" TARGU MURES
TARGU MURES
0,00% promovabilitate
1220/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CAPITAN NICOLAE PLESOIANU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
0,00% promovabilitate
1221/1313 — poziție în selecție
0/7 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN FILIPESCU" CARACAL
CARACAL
0,00% promovabilitate
1222/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "CSEREY-GOGA" CRASNA
CRASNA
0,00% promovabilitate
1223/1313 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" ONESTI
ONESTI
0,00% promovabilitate
1224/1313 — poziție în selecție
0/7 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DAN MATEESCU" CALARASI
CALARASI
0,00% promovabilitate
1225/1313 — poziție în selecție
0/17 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE PETRESCU" CARACAL
CARACAL
0,00% promovabilitate
1226/1313 — poziție în selecție
0/8 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DR. FLORIAN ULMEANU" ULMENI
ULMENI
0,00% promovabilitate
1227/1313 — poziție în selecție
0/7 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "DUILIU ZAMFIRESCU" DRAGALINA
DRAGALINA
0,00% promovabilitate
1228/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "FERDINAND I", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
0,00% promovabilitate
1229/1313 — poziție în selecție
0/15 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "FLORIAN PORCIUS" RODNA
RODNA
0,00% promovabilitate
1230/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "G.G. LONGINESCU" FOCSANI
FOCSANI
0,00% promovabilitate
1231/1313 — poziție în selecție
0/13 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGE BIBESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
0,00% promovabilitate
1232/1313 — poziție în selecție
0/8 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE C MOISIL" TARGU LAPUS
TARGU LAPUS
0,00% promovabilitate
1233/1313 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "I.C. PETRESCU" STILPENI
STALPENI
0,00% promovabilitate
1234/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "IOACHIM POP" ILEANDA
ILEANDA
0,00% promovabilitate
1235/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION CAIAN ROMANUL" CAIANU MIC
CAIANU MIC
0,00% promovabilitate
1236/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION CREANGA", COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG
0,00% promovabilitate
1237/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION IONESCU DE LA BRAD", COMUNA HORIA
HORIA
0,00% promovabilitate
1238/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU" TULCEA
TULCEA
0,00% promovabilitate
1239/1313 — poziție în selecție
0/10 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ION POPESCU-CILIENI" CILIENI
CILIENI
0,00% promovabilitate
1240/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB" MAXINENI
MAXINENI
0,00% promovabilitate
1241/1313 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI BUSUIOC", PASCANI
PASCANI
0,00% promovabilitate
1242/1313 — poziție în selecție
0/8 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" INTORSURA BUZAULUI
INTORSURA BUZAULUI
0,00% promovabilitate
1243/1313 — poziție în selecție
0/13 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE TECLU" COPSA MICA
COPSA MICA
0,00% promovabilitate
1244/1313 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "OVID DENSUSIANU" CALAN
CALAN
0,00% promovabilitate
1245/1313 — poziție în selecție
0/11 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE BANITA" CALARASI
CALARASI
0,00% promovabilitate
1246/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES" BACAU
BACAU
0,00% promovabilitate
1247/1313 — poziție în selecție
0/12 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES" BOTOSANI
BOTOSANI
0,00% promovabilitate
1248/1313 — poziție în selecție
0/10 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", SAT VETRISOAIA
VETRISOAIA
0,00% promovabilitate
1249/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "REGELE MIHAI I" SAVARSIN
SAVARSIN
0,00% promovabilitate
1250/1313 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SF. HARALAMBIE" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
0,00% promovabilitate
1251/1313 — poziție în selecție
0/8 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "SIMION LEONESCU" LUNCAVITA
LUNCAVITA
0,00% promovabilitate
1252/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TIMOTEI CIPARIU" BLAJ
BLAJ
0,00% promovabilitate
1253/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TIVAI NAGY IMRE" SANMARTIN
SANMARTIN
0,00% promovabilitate
1254/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TRAIAN GROZAVESCU" NADRAG
NADRAG
0,00% promovabilitate
1255/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "TRAIAN VUIA" TARGU MURES
TARGU MURES
0,00% promovabilitate
1256/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "UNIO-TRAIAN VUIA" SATU MARE
SATU MARE
0,00% promovabilitate
1257/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVITA
MOLDOVITA
0,00% promovabilitate
1258/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR SLAVESCU" RUCAR
RUCAR
0,00% promovabilitate
1259/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC "ZIMMETHAUSEN" BORSEC
BORSEC
0,00% promovabilitate
1260/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC 'DR. ALEXANDRU BARBAT' VICTORIA
VICTORIA
0,00% promovabilitate
1261/1313 — poziție în selecție
0/7 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "OLGA STURDZA", MIROSLAVA
MIROSLAVA
0,00% promovabilitate
1262/1313 — poziție în selecție
0/15 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL, COMUNA BARCANESTI
BARCANESTI
0,00% promovabilitate
1263/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CAMPULUNG
CAMPULUNG
0,00% promovabilitate
1264/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
0,00% promovabilitate
1265/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC COGEALAC
COGEALAC
0,00% promovabilitate
1266/1313 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC COJASCA
FANTANELE
0,00% promovabilitate
1267/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC COMUNA VERNESTI
VERNESTI
0,00% promovabilitate
1268/1313 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC CRUCEA
CRUCEA
0,00% promovabilitate
1269/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO CRAIOVA
CRAIOVA
0,00% promovabilitate
1270/1313 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIESENI
ARIESENI
0,00% promovabilitate
1271/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC FELDRU
FELDRU
0,00% promovabilitate
1272/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC HALANGA
HALANGA
0,00% promovabilitate
1273/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 GALGAU
GALGAU
0,00% promovabilitate
1274/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUPLACU DE BARCAU
SUPLACU DE BARCAU
0,00% promovabilitate
1275/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SURDUC
SURDUC
0,00% promovabilitate
1276/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC PIATRA-OLT
PIATRA-OLT
0,00% promovabilitate
1277/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ROSIA JIU, FARCASESTI
ROSIA JIU
0,00% promovabilitate
1278/1313 — poziție în selecție
0/9 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL "BEETHOVEN" CRAIOVA
CRAIOVA
0,00% promovabilitate
1279/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL NR. 3
BUCURESTI SECTORUL 2
0,00% promovabilitate
1280/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TARGU OCNA
TARGU OCNA
0,00% promovabilitate
1281/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TICLENI
TICLENI
0,00% promovabilitate
1282/1313 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TOPRAISAR
TOPRAISAR
0,00% promovabilitate
1283/1313 — poziție în selecție
0/10 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC TUFENI
TUFENI
0,00% promovabilitate
1284/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC VEDEA
VEDEA
0,00% promovabilitate
1285/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC VINGA
VINGA
0,00% promovabilitate
1286/1313 — poziție în selecție
0/9 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC VOINESTI
VOINESTI
0,00% promovabilitate
1287/1313 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’MIHAI VITEAZUL’ MIHAI VITEAZU
MIHAI VITEAZU
0,00% promovabilitate
1288/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC ’NICOLAE ISTRATOIU’ DELENI
DELENI
0,00% promovabilitate
1289/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC, ORAS BAILE GOVORA
PRAJILA
0,00% promovabilitate
1290/1313 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2LICEUL TEHNOLOGIC, SAT PUIESTI
PUIESTI
0,00% promovabilitate
1291/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "EMANUEL" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
0,00% promovabilitate
1292/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "EMANUEL" ORADEA
ORADEA
0,00% promovabilitate
1293/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC BAPTIST RESITA
RESITA
0,00% promovabilitate
1294/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC "SFANTUL VASILE CEL MARE" BLAJ
BLAJ
0,00% promovabilitate
1295/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SEGITO MARIA" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
0,00% promovabilitate
1296/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "GRIGORE MOISIL" TULCEA
TULCEA
0,00% promovabilitate
1297/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "JEAN BART" SULINA
SULINA
0,00% promovabilitate
1298/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "JOZEF KOZAČEK" BUDOI
BUDOI
0,00% promovabilitate
1299/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "KEMENY JANOS" TOPLITA
TOPLITA
0,00% promovabilitate
1300/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
0,00% promovabilitate
1301/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "RADU PETRESCU" PRUNDU BARGAULUI
PRUNDU BARGAULUI
0,00% promovabilitate
1302/1313 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2LICEUL TEORETIC "TEGLAS GABOR" DEVA
DEVA
0,00% promovabilitate
1303/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC 'MIHAIL SAULESCU' PREDEAL
PREDEAL
0,00% promovabilitate
1304/1313 — poziție în selecție
0/7 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S2LICEUL TEORETIC 'ZAJZONI RAB ISTVAN' SACELE
SACELE
0,00% promovabilitate
1305/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC AMARASTII DE JOS
AMARASTII DE JOS
0,00% promovabilitate
1306/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2LICEUL TEORETIC BECHET
BECHET
0,00% promovabilitate
1307/1313 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"
BUCURESTI SECTORUL 2
0,00% promovabilitate
1308/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2LICEUL TEORETIC BILINGV ROMANO-CROAT CARASOVA
CARASOVA
0,00% promovabilitate
1309/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2LICEUL TEORETIC DRAGANESTI-VLASCA
DRAGANESTI-VLASCA
0,00% promovabilitate
1310/1313 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2LICEUL TEORETIC SOCRATES TIMISOARA
TIMISOARA
0,00% promovabilitate
1311/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2LICEUL TEORETIC ’LUCIAN BLAGA’ CONSTANTA
CONSTANTA
0,00% promovabilitate
1312/1313 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA
SUCEAVA
0,00% promovabilitate
1313/1313 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10