Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 36.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 63.33% |
PITESTI · Argeș · 2026 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 30 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 30 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 30 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 36.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 63.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 26.92% | |
| A2 | 11 | 42.31% | |
| B1 | 3 | 11.54% | |
| B2 | 5 | 19.23% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 20.00% | |
| Utilizator incepator | 12 | 40.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 25 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 16.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 24 note raportate · Stări: 6 (Fără notă validă: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.17% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 14 note raportate · Stări: 6 (Fără notă validă: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 35.71% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 50.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 50.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 36.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 63.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 26.92% | |
| A2 | 11 | 42.31% | |
| B1 | 3 | 11.54% | |
| B2 | 5 | 19.23% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 20.00% | |
| Utilizator incepator | 12 | 40.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 25 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 16.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 24 note raportate · Stări: 6 (Fără notă validă: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.17% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 14 note raportate · Stări: 6 (Fără notă validă: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 35.71% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 50.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 50.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |