42 rezultate
Brașov · 2026 · S2Brașov
38 unități de învățământ
41,60% promovabilitate
1/42 — poziție în selecție
203/488 — reușiți
6,00 — media min.
9,30 — media max.
2 (0,99%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,21% — 6,00–6,99
11,33% — 7,00–7,99
1,48% — 8,00–8,99
0,99% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S2Caraș-Severin
24 unități de învățământ
39,92% promovabilitate
2/42 — poziție în selecție
105/263 — reușiți
6,00 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
13,33% — 7,00–7,99
0,95% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S2Neamț
32 unități de învățământ
39,69% promovabilitate
3/42 — poziție în selecție
204/514 — reușiți
6,00 — media min.
9,56 — media max.
1 (0,49%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,25% — 6,00–6,99
11,76% — 7,00–7,99
0,49% — 8,00–8,99
0,49% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S2Harghita
32 unități de învățământ
39,36% promovabilitate
4/42 — poziție în selecție
172/437 — reușiți
6,00 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,70% — 6,00–6,99
8,14% — 7,00–7,99
1,16% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S2Cluj
51 unități de învățământ
38,48% promovabilitate
5/42 — poziție în selecție
217/564 — reușiți
6,00 — media min.
9,80 — media max.
1 (0,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,57% — 6,00–6,99
17,51% — 7,00–7,99
0,46% — 8,00–8,99
0,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S2Olt
27 unități de învățământ
37,79% promovabilitate
6/42 — poziție în selecție
147/389 — reușiți
6,00 — media min.
9,11 — media max.
1 (0,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
82,31% — 6,00–6,99
15,65% — 7,00–7,99
1,36% — 8,00–8,99
0,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S2Satu Mare
25 unități de învățământ
37,36% promovabilitate
7/42 — poziție în selecție
99/265 — reușiți
6,00 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
16,16% — 7,00–7,99
2,02% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S2București
107 unități de învățământ
36,48% promovabilitate
8/42 — poziție în selecție
1024/2807 — reușiți
6,00 — media min.
9,65 — media max.
2 (0,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
79,49% — 6,00–6,99
16,70% — 7,00–7,99
3,61% — 8,00–8,99
0,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S2Argeș
39 unități de învățământ
35,52% promovabilitate
9/42 — poziție în selecție
227/639 — reușiți
6,00 — media min.
9,15 — media max.
1 (0,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,70% — 6,00–6,99
12,78% — 7,00–7,99
3,08% — 8,00–8,99
0,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S2Dâmbovița
28 unități de învățământ
35,15% promovabilitate
10/42 — poziție în selecție
193/549 — reușiți
6,00 — media min.
8,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,53% — 6,00–6,99
12,44% — 7,00–7,99
1,04% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S2Bacău
32 unități de învățământ
34,52% promovabilitate
11/42 — poziție în selecție
214/620 — reușiți
6,00 — media min.
9,00 — media max.
1 (0,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,58% — 6,00–6,99
13,08% — 7,00–7,99
1,87% — 8,00–8,99
0,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S2Timiș
53 unități de învățământ
34,51% promovabilitate
12/42 — poziție în selecție
265/768 — reușiți
6,00 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,28% — 6,00–6,99
13,58% — 7,00–7,99
1,13% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S2Prahova
41 unități de învățământ
34,10% promovabilitate
13/42 — poziție în selecție
297/871 — reușiți
6,00 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,50% — 6,00–6,99
14,48% — 7,00–7,99
2,02% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S2Constanța
60 unități de învățământ
34,02% promovabilitate
14/42 — poziție în selecție
263/773 — reușiți
6,00 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,69% — 6,00–6,99
12,55% — 7,00–7,99
0,76% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S2Bihor
46 unități de învățământ
32,93% promovabilitate
15/42 — poziție în selecție
164/498 — reușiți
6,00 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,98% — 6,00–6,99
12,80% — 7,00–7,99
1,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S2Dolj
39 unități de învățământ
32,78% promovabilitate
16/42 — poziție în selecție
198/604 — reușiți
6,00 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,34% — 6,00–6,99
13,13% — 7,00–7,99
2,53% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S2Teleorman
18 unități de învățământ
32,46% promovabilitate
17/42 — poziție în selecție
111/342 — reușiți
6,00 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,08% — 6,00–6,99
16,22% — 7,00–7,99
2,70% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S2Galați
31 unități de învățământ
32,41% promovabilitate
18/42 — poziție în selecție
198/611 — reușiți
6,00 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,38% — 6,00–6,99
9,60% — 7,00–7,99
2,02% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S2Vâlcea
24 unități de învățământ
32,29% promovabilitate
19/42 — poziție în selecție
134/415 — reușiți
6,00 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,33% — 6,00–6,99
14,93% — 7,00–7,99
0,75% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S2Covasna
16 unități de învățământ
32,04% promovabilitate
20/42 — poziție în selecție
66/206 — reușiți
6,01 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
74,24% — 6,00–6,99
24,24% — 7,00–7,99
1,52% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S2Vaslui
21 unități de învățământ
31,94% promovabilitate
21/42 — poziție în selecție
138/432 — reușiți
6,00 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,23% — 6,00–6,99
13,77% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S2Alba
29 unități de învățământ
31,54% promovabilitate
22/42 — poziție în selecție
88/279 — reușiți
6,00 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,64% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
2,27% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S2Iași
41 unități de învățământ
31,30% promovabilitate
23/42 — poziție în selecție
272/869 — reușiți
6,00 — media min.
8,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
78,68% — 6,00–6,99
17,65% — 7,00–7,99
3,68% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S2Botoșani
28 unități de învățământ
31,15% promovabilitate
24/42 — poziție în selecție
138/443 — reușiți
6,00 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,06% — 6,00–6,99
15,22% — 7,00–7,99
0,72% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S2Brăila
21 unități de învățământ
30,97% promovabilitate
25/42 — poziție în selecție
83/268 — reușiți
6,00 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,72% — 6,00–6,99
16,87% — 7,00–7,99
2,41% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S2Maramureș
32 unități de învățământ
30,88% promovabilitate
26/42 — poziție în selecție
176/570 — reușiți
6,00 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,64% — 6,00–6,99
10,23% — 7,00–7,99
1,14% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S2Bistrița-Năsăud
25 unități de învățământ
30,65% promovabilitate
27/42 — poziție în selecție
95/310 — reușiți
6,00 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,26% — 6,00–6,99
13,68% — 7,00–7,99
1,05% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S2Tulcea
17 unități de învățământ
30,60% promovabilitate
28/42 — poziție în selecție
71/232 — reușiți
6,01 — media min.
9,11 — media max.
1 (1,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,92% — 6,00–6,99
12,68% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
1,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S2Sibiu
28 unități de învățământ
29,95% promovabilitate
29/42 — poziție în selecție
130/434 — reușiți
6,00 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,85% — 6,00–6,99
13,85% — 7,00–7,99
2,31% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S2Arad
35 unități de învățământ
29,68% promovabilitate
30/42 — poziție în selecție
179/603 — reușiți
6,00 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,71% — 6,00–6,99
10,61% — 7,00–7,99
1,68% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S2Mehedinți
18 unități de învățământ
29,34% promovabilitate
31/42 — poziție în selecție
93/317 — reușiți
6,00 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
91,40% — 6,00–6,99
7,53% — 7,00–7,99
1,08% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S2Hunedoara
32 unități de învățământ
29,27% promovabilitate
32/42 — poziție în selecție
120/410 — reușiți
6,00 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
15,00% — 7,00–7,99
1,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S2Gorj
32 unități de învățământ
28,61% promovabilitate
33/42 — poziție în selecție
109/381 — reușiți
6,00 — media min.
8,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,49% — 6,00–6,99
13,76% — 7,00–7,99
2,75% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S2Buzău
23 unități de învățământ
28,54% promovabilitate
34/42 — poziție în selecție
151/529 — reușiți
6,00 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,09% — 6,00–6,99
12,58% — 7,00–7,99
1,32% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S2Mureș
34 unități de învățământ
28,52% promovabilitate
35/42 — poziție în selecție
170/596 — reușiți
6,00 — media min.
8,22 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,76% — 6,00–6,99
15,88% — 7,00–7,99
2,35% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S2Ilfov
18 unități de învățământ
28,25% promovabilitate
36/42 — poziție în selecție
124/439 — reușiți
6,00 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,87% — 6,00–6,99
12,90% — 7,00–7,99
3,23% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S2Vrancea
21 unități de învățământ
27,58% promovabilitate
37/42 — poziție în selecție
107/388 — reușiți
6,00 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,05% — 6,00–6,99
12,15% — 7,00–7,99
2,80% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S2Sălaj
19 unități de învățământ
27,53% promovabilitate
38/42 — poziție în selecție
68/247 — reușiți
6,00 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
95,59% — 6,00–6,99
4,41% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S2Suceava
40 unități de învățământ
27,18% promovabilitate
39/42 — poziție în selecție
215/791 — reușiți
6,00 — media min.
9,73 — media max.
2 (0,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,58% — 6,00–6,99
12,56% — 7,00–7,99
0,93% — 8,00–8,99
0,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S2Ialomița
14 unități de învățământ
26,86% promovabilitate
40/42 — poziție în selecție
101/376 — reușiți
6,00 — media min.
8,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,16% — 6,00–6,99
11,88% — 7,00–7,99
3,96% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S2Călărași
13 unități de învățământ
26,52% promovabilitate
41/42 — poziție în selecție
83/313 — reușiți
6,00 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,54% — 6,00–6,99
13,25% — 7,00–7,99
1,20% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S2Giurgiu
9 unități de învățământ
24,11% promovabilitate
42/42 — poziție în selecție
61/253 — reușiți
6,00 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,16% — 6,00–6,99
9,84% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10