Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 36 rezultate · 36 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 11.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 26 | 72.22% |
MIERCUREA CIUC · Harghita · 2026 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 36 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 36 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 36 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 36 rezultate · 36 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 11.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 26 | 72.22% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 36 rezultate · 36 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 66.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 30 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 16.67% | |
| A2 | 9 | 30.00% | |
| B1 | 8 | 26.67% | |
| B2 | 8 | 26.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 36 rezultate · 36 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 22.22% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.78% | |
| Utilizator incepator | 10 | 27.78% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 47.22% |
E a) — Limba și literatura română · 36 rezultate · 35 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 5.71% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.71% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 11.43% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 45.71% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 22.86% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 8.57% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 36 rezultate · 36 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 30.56% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 30.56% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 30.56% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.78% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 36 rezultate · 35 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.86% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 11.43% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.57% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 57.14% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 5.71% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 32 rezultate · 30 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 6.67% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 6.67% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 75.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 2 | 13.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 86.67% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 66.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 10 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 40.00% | |
| A2 | 3 | 30.00% | |
| B1 | 1 | 10.00% | |
| B2 | 2 | 20.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 8 | 53.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 46.67% |
E a) — Limba și literatura română · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 13.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 46.67% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 15 rezultate · 14 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 28.57% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 57.14% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 14 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 14.29% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 21.43% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 35.71% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 18.18% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 81.82% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 36.36% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 63.64% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 10.00% | |
| A2 | 2 | 20.00% | |
| B1 | 4 | 40.00% | |
| B2 | 3 | 30.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 18.18% | |
| Utilizator incepator | 1 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 72.73% |
E a) — Limba și literatura română · 11 rezultate · 10 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 27.27% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 36.36% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 72.73% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 9 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 22.22% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 40.00% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 70.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 40.00% | |
| B1 | 3 | 30.00% | |
| B2 | 3 | 30.00% |
D — Competențe digitale · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 60.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 10.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 10.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 20.00% |
E a) — Limba și literatura română · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 40.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 28.57% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |