Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 37.78% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 53.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 8.89% |
ROSIORI DE VEDE · Teleorman · 2026 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 45 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 45 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 45 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 37.78% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 53.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 8.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 10 | 22.22% | |
| A2 | 27 | 60.00% | |
| B1 | 4 | 8.89% | |
| B2 | 4 | 8.89% |
D — Competențe digitale · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 2.22% | |
| Utilizator incepator | 37 | 82.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 15.56% |
E a) — Limba și literatura română · 45 rezultate · 36 note raportate · Stări: 9 (Fără notă validă: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 13.89% | |
| 5,00–5,99 | 19 | 52.78% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 13.89% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.78% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 45 rezultate · 32 note raportate · Stări: 13 (Fără notă validă: 13)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 15.62% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 9.38% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 31.25% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 15.62% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 3.12% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 44 rezultate · 39 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.56% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.13% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 20.51% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 30.77% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 20.51% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 20.51% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 46.43% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 14.29% | |
| A2 | 21 | 75.00% | |
| B1 | 2 | 7.14% | |
| B2 | 1 | 3.57% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.57% | |
| Utilizator incepator | 23 | 82.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 14.29% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 21 note raportate · Stări: 7 (Fără notă validă: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 19.05% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 52.38% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.76% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 19 note raportate · Stări: 9 (Fără notă validă: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 10.53% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.26% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 15.79% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 15.79% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 36.84% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 23 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.35% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 21.74% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 26.09% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 17.39% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 26.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 10.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 50.00% | |
| A2 | 4 | 40.00% | |
| B1 | 1 | 10.00% |
D — Competențe digitale · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 10 | 100.00% |
E a) — Limba și literatura română · 10 rezultate · 8 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 10 rezultate · 6 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 16.67% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 16.67% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 57.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 14.29% | |
| A2 | 2 | 28.57% | |
| B1 | 1 | 14.29% | |
| B2 | 3 | 42.86% |
D — Competențe digitale · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 4 | 57.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 42.86% |
E a) — Limba și literatura română · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 71.43% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 28.57% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 14.29% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 42.86% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 42.86% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |