Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.79% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 84.21% |
CAMPULUNG · Argeș · 2026 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 19 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 19 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 19 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.79% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 84.21% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 33.33% | |
| B1 | 7 | 46.67% | |
| B2 | 3 | 20.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 75.00% | |
| B1 | 1 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 15 | 78.95% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 21.05% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 16 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 68.75% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 17 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 58.82% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 14 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.79% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 84.21% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 33.33% | |
| B1 | 7 | 46.67% | |
| B2 | 3 | 20.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 75.00% | |
| B1 | 1 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 15 | 78.95% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 21.05% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 16 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 68.75% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 17 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 58.82% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 14 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |