Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 43.48% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 26.09% |
BACAU · Bacău · 2026 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 23 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 23 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 23 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 43.48% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 26.09% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 27.27% | |
| A2 | 9 | 40.91% | |
| B1 | 5 | 22.73% | |
| B2 | 2 | 9.09% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 4.35% | |
| Utilizator incepator | 13 | 56.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 39.13% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 17.39% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 52.17% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.70% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 30.43% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 47.83% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.35% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 27.78% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 43.48% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 26.09% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 27.27% | |
| A2 | 9 | 40.91% | |
| B1 | 5 | 22.73% | |
| B2 | 2 | 9.09% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 4.35% | |
| Utilizator incepator | 13 | 56.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 39.13% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 17.39% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 52.17% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.70% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 30.43% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 47.83% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.35% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 27.78% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |