Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 35.00% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 30.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 35.00% |
TIMISOARA · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoții anterioare
Date pe probe: 1 unități, 20 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 20 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 20 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 35.00% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 30.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 35.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 17 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 47.06% | |
| A2 | 6 | 35.29% | |
| B1 | 3 | 17.65% |
D — Competențe digitale · 20 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 10.53% | |
| Utilizator incepator | 10 | 52.63% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 36.84% |
E a) — Limba și literatura română · 20 rezultate · 19 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.26% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.26% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 21.05% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 36.84% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 15 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 6.67% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 17 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 11.76% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 35.00% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 30.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 35.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 17 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 47.06% | |
| A2 | 6 | 35.29% | |
| B1 | 3 | 17.65% |
D — Competențe digitale · 20 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 10.53% | |
| Utilizator incepator | 10 | 52.63% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 36.84% |
E a) — Limba și literatura română · 20 rezultate · 19 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.26% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.26% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 21.05% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 36.84% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.79% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 15 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 6.67% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 17 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 11.76% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |