42 rezultate
Argeș · 2026 · S1 · promoții anterioareArgeș
39 unități de învățământ
39,74% promovabilitate
1/42 — poziție în selecție
182/458 — reușiți
6,00 — media min.
9,41 — media max.
3 (1,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,82% — 6,00–6,99
14,84% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
1,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1 · promoții anterioareCaraș-Severin
25 unități de învățământ
37,08% promovabilitate
2/42 — poziție în selecție
99/267 — reușiți
6,00 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,70% — 6,00–6,99
24,24% — 7,00–7,99
6,06% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1 · promoții anterioareDolj
40 unități de învățământ
36,96% promovabilitate
3/42 — poziție în selecție
170/460 — reușiți
6,00 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
82,94% — 6,00–6,99
14,12% — 7,00–7,99
2,94% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1 · promoții anterioareAlba
29 unități de învățământ
35,68% promovabilitate
4/42 — poziție în selecție
76/213 — reușiți
6,00 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,53% — 6,00–6,99
13,16% — 7,00–7,99
1,32% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1 · promoții anterioareTeleorman
18 unități de învățământ
35,36% promovabilitate
5/42 — poziție în selecție
99/280 — reușiți
6,00 — media min.
9,20 — media max.
1 (1,01%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
68,69% — 6,00–6,99
21,21% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
1,01% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1 · promoții anterioareBotoșani
25 unități de învățământ
34,53% promovabilitate
6/42 — poziție în selecție
77/223 — reușiți
6,00 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,51% — 6,00–6,99
5,19% — 7,00–7,99
1,30% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1 · promoții anterioarePrahova
40 unități de învățământ
34,09% promovabilitate
7/42 — poziție în selecție
209/613 — reușiți
6,00 — media min.
9,40 — media max.
2 (0,96%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,21% — 6,00–6,99
11,48% — 7,00–7,99
3,35% — 8,00–8,99
0,96% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1 · promoții anterioareGalați
32 unități de învățământ
33,78% promovabilitate
8/42 — poziție în selecție
126/373 — reușiți
6,00 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,10% — 6,00–6,99
9,52% — 7,00–7,99
2,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1 · promoții anterioareBuzău
23 unități de învățământ
33,46% promovabilitate
9/42 — poziție în selecție
85/254 — reușiți
6,00 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,88% — 6,00–6,99
12,94% — 7,00–7,99
1,18% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1 · promoții anterioareVrancea
19 unități de învățământ
33,33% promovabilitate
10/42 — poziție în selecție
82/246 — reușiți
6,00 — media min.
9,53 — media max.
1 (1,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,59% — 6,00–6,99
10,98% — 7,00–7,99
1,22% — 8,00–8,99
1,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1 · promoții anterioareBacău
32 unități de învățământ
32,49% promovabilitate
11/42 — poziție în selecție
103/317 — reușiți
6,00 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,55% — 6,00–6,99
13,59% — 7,00–7,99
4,85% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1 · promoții anterioareBrăila
18 unități de învățământ
32,31% promovabilitate
12/42 — poziție în selecție
63/195 — reușiți
6,00 — media min.
7,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,71% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1 · promoții anterioareGorj
29 unități de învățământ
31,86% promovabilitate
13/42 — poziție în selecție
166/521 — reușiți
6,00 — media min.
8,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,72% — 6,00–6,99
16,27% — 7,00–7,99
3,01% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1 · promoții anterioareMaramureș
38 unități de învățământ
31,27% promovabilitate
14/42 — poziție în selecție
116/371 — reușiți
6,00 — media min.
9,55 — media max.
1 (0,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,79% — 6,00–6,99
8,62% — 7,00–7,99
1,72% — 8,00–8,99
0,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1 · promoții anterioareBistrița-Năsăud
25 unități de învățământ
31,25% promovabilitate
15/42 — poziție în selecție
60/192 — reușiți
6,00 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
1,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1 · promoții anterioareVâlcea
25 unități de învățământ
31,16% promovabilitate
16/42 — poziție în selecție
86/276 — reușiți
6,00 — media min.
8,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,74% — 6,00–6,99
20,93% — 7,00–7,99
2,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1 · promoții anterioareSuceava
36 unități de învățământ
31,03% promovabilitate
17/42 — poziție în selecție
117/377 — reușiți
6,00 — media min.
9,18 — media max.
2 (1,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,32% — 6,00–6,99
9,40% — 7,00–7,99
2,56% — 8,00–8,99
1,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1 · promoții anterioareBrașov
38 unități de învățământ
30,90% promovabilitate
18/42 — poziție în selecție
110/356 — reușiți
6,00 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
89,09% — 6,00–6,99
9,09% — 7,00–7,99
1,82% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1 · promoții anterioareNeamț
30 unități de învățământ
30,62% promovabilitate
19/42 — poziție în selecție
79/258 — reușiți
6,00 — media min.
9,03 — media max.
1 (1,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
89,87% — 6,00–6,99
7,59% — 7,00–7,99
1,27% — 8,00–8,99
1,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1 · promoții anterioareBucurești
95 unități de învățământ
30,37% promovabilitate
20/42 — poziție în selecție
553/1821 — reușiți
6,00 — media min.
9,00 — media max.
1 (0,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,09% — 6,00–6,99
13,02% — 7,00–7,99
2,71% — 8,00–8,99
0,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1 · promoții anterioareIalomița
14 unități de învățământ
30,29% promovabilitate
21/42 — poziție în selecție
53/175 — reușiți
6,00 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,91% — 6,00–6,99
13,21% — 7,00–7,99
1,89% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1 · promoții anterioareCluj
50 unități de învățământ
29,38% promovabilitate
22/42 — poziție în selecție
114/388 — reușiți
6,00 — media min.
9,67 — media max.
1 (0,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
85,09% — 6,00–6,99
9,65% — 7,00–7,99
4,39% — 8,00–8,99
0,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1 · promoții anterioareGiurgiu
12 unități de învățământ
29,31% promovabilitate
23/42 — poziție în selecție
51/174 — reușiți
6,01 — media min.
9,13 — media max.
2 (3,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,39% — 6,00–6,99
15,69% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
3,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1 · promoții anterioareOlt
29 unități de învățământ
29,22% promovabilitate
24/42 — poziție în selecție
90/308 — reușiți
6,00 — media min.
8,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
12,22% — 7,00–7,99
4,44% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1 · promoții anterioareDâmbovița
24 unități de învățământ
29,10% promovabilitate
25/42 — poziție în selecție
110/378 — reușiți
6,00 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
89,09% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
0,91% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1 · promoții anterioareCovasna
16 unități de învățământ
28,79% promovabilitate
26/42 — poziție în selecție
38/132 — reușiți
6,00 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
94,74% — 6,00–6,99
5,26% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1 · promoții anterioareBihor
43 unități de învățământ
28,77% promovabilitate
27/42 — poziție în selecție
103/358 — reușiți
6,00 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,47% — 6,00–6,99
13,59% — 7,00–7,99
1,94% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1 · promoții anterioareTimiș
51 unități de învățământ
28,59% promovabilitate
28/42 — poziție în selecție
195/682 — reușiți
6,00 — media min.
9,31 — media max.
2 (1,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
82,05% — 6,00–6,99
12,82% — 7,00–7,99
4,10% — 8,00–8,99
1,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1 · promoții anterioareIași
34 unități de învățământ
28,57% promovabilitate
29/42 — poziție în selecție
124/434 — reușiți
6,00 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,10% — 6,00–6,99
11,29% — 7,00–7,99
1,61% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1 · promoții anterioareSibiu
28 unități de învățământ
28,12% promovabilitate
30/42 — poziție în selecție
81/288 — reușiți
6,03 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
86,42% — 6,00–6,99
12,35% — 7,00–7,99
1,23% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1 · promoții anterioareConstanța
57 unități de învățământ
28,07% promovabilitate
31/42 — poziție în selecție
160/570 — reușiți
6,00 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
90,00% — 6,00–6,99
8,75% — 7,00–7,99
1,25% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1 · promoții anterioareSatu Mare
27 unități de învățământ
27,72% promovabilitate
32/42 — poziție în selecție
51/184 — reușiți
6,00 — media min.
7,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
94,12% — 6,00–6,99
5,88% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1 · promoții anterioareMureș
33 unități de învățământ
27,45% promovabilitate
33/42 — poziție în selecție
101/368 — reușiți
6,00 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
93,07% — 6,00–6,99
5,94% — 7,00–7,99
0,99% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1 · promoții anterioareTulcea
15 unități de învățământ
26,79% promovabilitate
34/42 — poziție în selecție
45/168 — reușiți
6,01 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
82,22% — 6,00–6,99
17,78% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1 · promoții anterioareHunedoara
31 unități de învățământ
26,71% promovabilitate
35/42 — poziție în selecție
90/337 — reușiți
6,00 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
92,22% — 6,00–6,99
7,78% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1 · promoții anterioareVaslui
19 unități de învățământ
25,64% promovabilitate
36/42 — poziție în selecție
60/234 — reușiți
6,00 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,33% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
3,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1 · promoții anterioareArad
36 unități de învățământ
24,61% promovabilitate
37/42 — poziție în selecție
94/382 — reușiți
6,00 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
88,30% — 6,00–6,99
11,70% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1 · promoții anterioareHarghita
34 unități de învățământ
24,33% promovabilitate
38/42 — poziție în selecție
82/337 — reușiți
6,00 — media min.
7,97 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
95,12% — 6,00–6,99
4,88% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1 · promoții anterioareIlfov
19 unități de învățământ
23,75% promovabilitate
39/42 — poziție în selecție
76/320 — reușiți
6,00 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
19,74% — 7,00–7,99
5,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1 · promoții anterioareMehedinți
19 unități de învățământ
23,62% promovabilitate
40/42 — poziție în selecție
60/254 — reușiți
6,00 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,67% — 6,00–6,99
15,00% — 7,00–7,99
3,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1 · promoții anterioareCălărași
13 unități de învățământ
23,22% promovabilitate
41/42 — poziție în selecție
49/211 — reușiți
6,00 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
89,80% — 6,00–6,99
8,16% — 7,00–7,99
2,04% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1 · promoții anterioareSălaj
18 unități de învățământ
20,65% promovabilitate
42/42 — poziție în selecție
32/155 — reușiți
6,01 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
78,12% — 6,00–6,99
21,88% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10