Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 52.38% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 19.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 28.57% |
MIHAILESTI · Giurgiu · 2025 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 21 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 21 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 21 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 52.38% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 19.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 33.33% | |
| B1 | 7 | 38.89% | |
| B2 | 5 | 27.78% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 14.29% | |
| Utilizator incepator | 13 | 61.90% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 23.81% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.52% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.76% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 18 note raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 22.22% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.56% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 27.78% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 52.38% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 19.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 33.33% | |
| B1 | 7 | 38.89% | |
| B2 | 5 | 27.78% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 14.29% | |
| Utilizator incepator | 13 | 61.90% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 23.81% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.52% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.76% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 18 note raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 22.22% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.56% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 27.78% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |