Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 54.29% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 17.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 28.57% |
TARGU JIU · Gorj · 2025 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 35 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 35 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 35 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 54.29% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 17.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 33 rezultate · 32 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 11 | 34.38% | |
| A2 | 15 | 46.88% | |
| B1 | 6 | 18.75% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 35 rezultate · 34 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 29 | 85.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 14.71% |
E a) — Limba și literatura română · 35 rezultate · 33 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 15.15% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.12% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 42.42% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.03% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 35 rezultate · 33 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.03% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 24.24% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.12% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 39.39% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.03% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 26 note raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 46.15% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 34.62% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.85% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 54.29% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 17.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 33 rezultate · 32 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 11 | 34.38% | |
| A2 | 15 | 46.88% | |
| B1 | 6 | 18.75% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 35 rezultate · 34 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 29 | 85.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 14.71% |
E a) — Limba și literatura română · 35 rezultate · 33 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 15.15% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.12% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 42.42% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.03% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 35 rezultate · 33 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.03% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 24.24% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.12% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 39.39% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.03% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 26 note raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 46.15% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 34.62% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.85% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |