Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 51.11% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 17.78% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 31.11% |
CONSTANTA · Constanța · 2025 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 45 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 45 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 45 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 51.11% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 17.78% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 31.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 42 rezultate · 41 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 16 | 39.02% | |
| A2 | 13 | 31.71% | |
| B1 | 8 | 19.51% | |
| B2 | 4 | 9.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 30 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 45 rezultate · 35 note raportate · Stări: 10 (NEPREZENTAT: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.86% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 11.43% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 11.43% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 57.14% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.86% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 45 rezultate · 35 note raportate · Stări: 10 (NEPREZENTAT: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 51.43% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 17.14% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 2.86% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 23 note raportate · Stări: 5 (NEPREZENTAT: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 26.09% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 30.43% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 13 note raportate · Stări: 4 (NEPREZENTAT: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.69% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 38.46% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 51.11% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 17.78% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 31.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 42 rezultate · 41 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 16 | 39.02% | |
| A2 | 13 | 31.71% | |
| B1 | 8 | 19.51% | |
| B2 | 4 | 9.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 30 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 45 rezultate · 35 note raportate · Stări: 10 (NEPREZENTAT: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.86% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 11.43% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 11.43% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 57.14% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.86% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 45 rezultate · 35 note raportate · Stări: 10 (NEPREZENTAT: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 51.43% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 17.14% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 2.86% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 23 note raportate · Stări: 5 (NEPREZENTAT: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 26.09% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 30.43% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 13 note raportate · Stări: 4 (NEPREZENTAT: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.69% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 38.46% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |