Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 30.77% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 11.54% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 57.69% |
BUCURESTI SECTORUL 3 · București · 2025 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 26 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 26 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 26 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 30.77% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 11.54% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 57.69% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 15.38% | |
| A2 | 11 | 42.31% | |
| B1 | 5 | 19.23% | |
| B2 | 6 | 23.08% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.85% | |
| Utilizator incepator | 16 | 61.54% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 34.62% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 24 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 75.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 22 note raportate · Stări: 4 (NEPREZENTAT: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 13.64% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 13.64% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 31.82% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.64% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 7 note raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 14.29% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 42.86% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 28.57% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 13 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 15.38% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 53.85% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 37.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 75.00% | |
| B2 | 2 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 6 | 75.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 8 rezultate · 6 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 8 rezultate · 5 note raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 20.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 40.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 6 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 33.33% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 62.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 37.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 25.00% | |
| A2 | 2 | 25.00% | |
| B1 | 1 | 12.50% | |
| B2 | 3 | 37.50% |
D — Competențe digitale · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 12.50% | |
| Utilizator incepator | 4 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 37.50% |
E a) — Limba și literatura română · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 8 rezultate · 7 note raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 14.29% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 7 note raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 14.29% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 42.86% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 28.57% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 80.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 20.00% | |
| A2 | 3 | 30.00% | |
| B1 | 4 | 40.00% | |
| B2 | 1 | 10.00% |
D — Competențe digitale · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 6 | 60.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 40.00% |
E a) — Limba și literatura română · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 10.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 42.86% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |