Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 90.91% |
BRAILA · Brăila · 2025 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 11 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 11 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 11 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 90.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 36.36% | |
| A2 | 3 | 27.27% | |
| B2 | 4 | 36.36% |
D — Competențe digitale · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 18.18% | |
| Utilizator incepator | 6 | 54.55% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 27.27% |
E a) — Limba și literatura română · 11 rezultate · 9 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 22.22% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 11 rezultate · 8 note raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 12.50% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 6 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 33.33% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 16.67% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 90.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 36.36% | |
| A2 | 3 | 27.27% | |
| B2 | 4 | 36.36% |
D — Competențe digitale · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 18.18% | |
| Utilizator incepator | 6 | 54.55% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 27.27% |
E a) — Limba și literatura română · 11 rezultate · 9 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 22.22% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 11 rezultate · 8 note raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 12.50% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 6 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 33.33% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 16.67% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |