Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 29.03% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 38.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 32.26% |
PITESTI · Argeș · 2025 · Sesiunea 2 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 31 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 31 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 31 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 29.03% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 38.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 32.26% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 13 | 41.94% | |
| B1 | 9 | 29.03% | |
| B2 | 9 | 29.03% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.23% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.23% | |
| Utilizator incepator | 11 | 35.48% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 58.06% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.45% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 19.35% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 48.39% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 22.58% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 3.23% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 28 note raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 14.29% | |
| 2,00–2,99 | 5 | 17.86% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 10.71% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.71% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 28 note raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 10.71% | |
| 2,00–2,99 | 7 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 57.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 28.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 28.57% | |
| B1 | 3 | 42.86% | |
| B2 | 2 | 28.57% |
D — Competențe digitale · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 1 | 14.29% | |
| Utilizator incepator | 2 | 28.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 57.14% |
E a) — Limba și literatura română · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 57.14% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 14.29% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 28.57% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 14.29% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 42.86% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 50.00% | |
| B1 | 1 | 8.33% | |
| B2 | 5 | 41.67% |
D — Competențe digitale · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 8.33% | |
| Utilizator incepator | 4 | 33.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 58.33% |
E a) — Limba și literatura română · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 12 rezultate · 10 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 30.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 11 note raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 36.36% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 18.18% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 41.67% | |
| B1 | 5 | 41.67% | |
| B2 | 2 | 16.67% |
D — Competențe digitale · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 5 | 41.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 58.33% |
E a) — Limba și literatura română · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 58.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 12 rezultate · 11 note raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 27.27% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 27.27% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 10 note raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 30.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 20.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |