Rezultate Bacalaureat 2025

Statistici pe județe

Sesiunea 2 - promoții anterioare

Filtrare: toate județele · fără filtrare după nume

Sortare: promovabilitate descrescător

← Toți anii




42 rezultate
Argeș · 2025 · S2 · promoții anterioare

Argeș

39 unități de învățământ

36,66% promovabilitate
1/42poziție în selecție
125/341reușiți
6,00media min.
8,81media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

68,80%6,00–6,99
22,40%7,00–7,99
8,80%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Teleorman · 2025 · S2 · promoții anterioare

Teleorman

18 unități de învățământ

35,94% promovabilitate
2/42poziție în selecție
92/256reușiți
6,00media min.
8,98media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

77,17%6,00–6,99
18,48%7,00–7,99
4,35%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Vâlcea · 2025 · S2 · promoții anterioare

Vâlcea

24 unități de învățământ

32,49% promovabilitate
3/42poziție în selecție
77/237reușiți
6,00media min.
8,36media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

77,92%6,00–6,99
19,48%7,00–7,99
2,60%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Sălaj · 2025 · S2 · promoții anterioare

Sălaj

19 unități de învățământ

30,34% promovabilitate
4/42poziție în selecție
44/145reușiți
6,00media min.
7,63media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

88,64%6,00–6,99
11,36%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Bacău · 2025 · S2 · promoții anterioare

Bacău

32 unități de învățământ

29,92% promovabilitate
5/42poziție în selecție
79/264reușiți
6,00media min.
9,10media max.
2 (2,53%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

91,14%6,00–6,99
6,33%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
2,53%9,00–9,99
0,00%10
Timiș · 2025 · S2 · promoții anterioare

Timiș

48 unități de învățământ

29,80% promovabilitate
6/42poziție în selecție
146/490reușiți
6,00media min.
9,13media max.
2 (1,37%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

76,71%6,00–6,99
17,12%7,00–7,99
4,79%8,00–8,99
1,37%9,00–9,99
0,00%10
Olt · 2025 · S2 · promoții anterioare

Olt

24 unități de învățământ

29,64% promovabilitate
7/42poziție în selecție
75/253reușiți
6,00media min.
9,06media max.
1 (1,33%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

86,67%6,00–6,99
10,67%7,00–7,99
1,33%8,00–8,99
1,33%9,00–9,99
0,00%10
Sibiu · 2025 · S2 · promoții anterioare

Sibiu

28 unități de învățământ

29,60% promovabilitate
8/42poziție în selecție
66/223reușiți
6,00media min.
8,33media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

83,33%6,00–6,99
13,64%7,00–7,99
3,03%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Dolj · 2025 · S2 · promoții anterioare

Dolj

37 unități de învățământ

29,48% promovabilitate
9/42poziție în selecție
107/363reușiți
6,00media min.
9,18media max.
1 (0,93%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

88,79%6,00–6,99
10,28%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,93%9,00–9,99
0,00%10
Brașov · 2025 · S2 · promoții anterioare

Brașov

30 unități de învățământ

28,84% promovabilitate
10/42poziție în selecție
77/267reușiți
6,00media min.
8,65media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

87,01%6,00–6,99
10,39%7,00–7,99
2,60%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Iași · 2025 · S2 · promoții anterioare

Iași

39 unități de învățământ

28,75% promovabilitate
11/42poziție în selecție
90/313reușiți
6,00media min.
8,51media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

93,33%6,00–6,99
5,56%7,00–7,99
1,11%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Dâmbovița · 2025 · S2 · promoții anterioare

Dâmbovița

27 unități de învățământ

28,05% promovabilitate
12/42poziție în selecție
85/303reușiți
6,00media min.
8,50media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

85,88%6,00–6,99
9,41%7,00–7,99
4,71%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Ilfov · 2025 · S2 · promoții anterioare

Ilfov

17 unități de învățământ

27,99% promovabilitate
13/42poziție în selecție
75/268reușiți
6,01media min.
9,10media max.
1 (1,33%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

72,00%6,00–6,99
21,33%7,00–7,99
5,33%8,00–8,99
1,33%9,00–9,99
0,00%10
Brăila · 2025 · S2 · promoții anterioare

Brăila

19 unități de învățământ

27,92% promovabilitate
14/42poziție în selecție
43/154reușiți
6,00media min.
8,31media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,70%6,00–6,99
6,98%7,00–7,99
2,33%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Prahova · 2025 · S2 · promoții anterioare

Prahova

36 unități de învățământ

27,78% promovabilitate
15/42poziție în selecție
120/432reușiți
6,00media min.
8,38media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

86,67%6,00–6,99
11,67%7,00–7,99
1,67%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Neamț · 2025 · S2 · promoții anterioare

Neamț

29 unități de învățământ

27,75% promovabilitate
16/42poziție în selecție
58/209reușiți
6,00media min.
7,50media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

89,66%6,00–6,99
10,34%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Satu Mare · 2025 · S2 · promoții anterioare

Satu Mare

27 unități de învățământ

27,75% promovabilitate
17/42poziție în selecție
58/209reușiți
6,00media min.
7,23media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

94,83%6,00–6,99
5,17%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Călărași · 2025 · S2 · promoții anterioare

Călărași

15 unități de învățământ

27,65% promovabilitate
18/42poziție în selecție
47/170reușiți
6,01media min.
8,15media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

87,23%6,00–6,99
10,64%7,00–7,99
2,13%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Constanța · 2025 · S2 · promoții anterioare

Constanța

53 unități de învățământ

27,62% promovabilitate
19/42poziție în selecție
100/362reușiți
6,00media min.
7,75media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

94,00%6,00–6,99
6,00%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Arad · 2025 · S2 · promoții anterioare

Arad

35 unități de învățământ

27,30% promovabilitate
20/42poziție în selecție
80/293reușiți
6,00media min.
8,95media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

88,75%6,00–6,99
5,00%7,00–7,99
6,25%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Suceava · 2025 · S2 · promoții anterioare

Suceava

34 unități de învățământ

26,74% promovabilitate
21/42poziție în selecție
92/344reușiți
6,00media min.
9,38media max.
1 (1,09%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

93,48%6,00–6,99
4,35%7,00–7,99
1,09%8,00–8,99
1,09%9,00–9,99
0,00%10
Giurgiu · 2025 · S2 · promoții anterioare

Giurgiu

12 unități de învățământ

26,59% promovabilitate
22/42poziție în selecție
46/173reușiți
6,00media min.
8,66media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

93,48%6,00–6,99
4,35%7,00–7,99
2,17%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Botoșani · 2025 · S2 · promoții anterioare

Botoșani

23 unități de învățământ

26,56% promovabilitate
23/42poziție în selecție
51/192reușiți
6,01media min.
7,85media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

92,16%6,00–6,99
7,84%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Ialomița · 2025 · S2 · promoții anterioare

Ialomița

16 unități de învățământ

26,39% promovabilitate
24/42poziție în selecție
38/144reușiți
6,01media min.
8,68media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

78,95%6,00–6,99
13,16%7,00–7,99
7,89%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Vaslui · 2025 · S2 · promoții anterioare

Vaslui

18 unități de învățământ

25,76% promovabilitate
25/42poziție în selecție
51/198reușiți
6,00media min.
8,91media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

88,24%6,00–6,99
7,84%7,00–7,99
3,92%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
București · 2025 · S2 · promoții anterioare

București

99 unități de învățământ

25,35% promovabilitate
26/42poziție în selecție
347/1369reușiți
6,00media min.
8,70media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

85,01%6,00–6,99
13,26%7,00–7,99
1,73%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Galați · 2025 · S2 · promoții anterioare

Galați

27 unități de învățământ

25,09% promovabilitate
27/42poziție în selecție
69/275reușiți
6,00media min.
8,01media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

92,75%6,00–6,99
5,80%7,00–7,99
1,45%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Bihor · 2025 · S2 · promoții anterioare

Bihor

42 unități de învățământ

24,45% promovabilitate
28/42poziție în selecție
78/319reușiți
6,00media min.
9,01media max.
1 (1,28%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

88,46%6,00–6,99
10,26%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
1,28%9,00–9,99
0,00%10
Tulcea · 2025 · S2 · promoții anterioare

Tulcea

17 unități de învățământ

24,44% promovabilitate
29/42poziție în selecție
33/135reușiți
6,00media min.
7,40media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

87,88%6,00–6,99
12,12%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Vrancea · 2025 · S2 · promoții anterioare

Vrancea

20 unități de învățământ

24,31% promovabilitate
30/42poziție în selecție
44/181reușiți
6,00media min.
9,03media max.
1 (2,27%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,91%6,00–6,99
6,82%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
2,27%9,00–9,99
0,00%10
Buzău · 2025 · S2 · promoții anterioare

Buzău

24 unități de învățământ

23,91% promovabilitate
31/42poziție în selecție
44/184reușiți
6,00media min.
8,66media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

84,09%6,00–6,99
11,36%7,00–7,99
4,55%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Caraș-Severin · 2025 · S2 · promoții anterioare

Caraș-Severin

27 unități de învățământ

23,89% promovabilitate
32/42poziție în selecție
54/226reușiți
6,00media min.
8,01media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

81,48%6,00–6,99
16,67%7,00–7,99
1,85%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S2 · promoții anterioare

Bistrița-Năsăud

26 unități de învățământ

23,68% promovabilitate
33/42poziție în selecție
36/152reușiți
6,00media min.
7,80media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

88,89%6,00–6,99
11,11%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Cluj · 2025 · S2 · promoții anterioare

Cluj

50 unități de învățământ

23,59% promovabilitate
34/42poziție în selecție
71/301reușiți
6,00media min.
8,11media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,14%6,00–6,99
8,45%7,00–7,99
1,41%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Mureș · 2025 · S2 · promoții anterioare

Mureș

32 unități de învățământ

22,54% promovabilitate
35/42poziție în selecție
78/346reușiți
6,00media min.
8,31media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

91,03%6,00–6,99
7,69%7,00–7,99
1,28%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Alba · 2025 · S2 · promoții anterioare

Alba

29 unități de învățământ

22,37% promovabilitate
36/42poziție în selecție
34/152reușiți
6,01media min.
8,20media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

85,29%6,00–6,99
8,82%7,00–7,99
5,88%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Maramureș · 2025 · S2 · promoții anterioare

Maramureș

39 unități de învățământ

22,34% promovabilitate
37/42poziție în selecție
86/385reușiți
6,00media min.
9,40media max.
1 (1,16%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

91,86%6,00–6,99
5,81%7,00–7,99
1,16%8,00–8,99
1,16%9,00–9,99
0,00%10
Gorj · 2025 · S2 · promoții anterioare

Gorj

32 unități de învățământ

22,30% promovabilitate
38/42poziție în selecție
91/408reușiți
6,00media min.
8,08media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

87,91%6,00–6,99
10,99%7,00–7,99
1,10%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Covasna · 2025 · S2 · promoții anterioare

Covasna

16 unități de învățământ

21,77% promovabilitate
39/42poziție în selecție
32/147reușiți
6,00media min.
7,65media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

93,75%6,00–6,99
6,25%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Hunedoara · 2025 · S2 · promoții anterioare

Hunedoara

29 unități de învățământ

17,07% promovabilitate
40/42poziție în selecție
42/246reușiți
6,00media min.
8,91media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,48%6,00–6,99
4,76%7,00–7,99
4,76%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Mehedinți · 2025 · S2 · promoții anterioare

Mehedinți

19 unități de învățământ

15,16% promovabilitate
41/42poziție în selecție
42/277reușiți
6,00media min.
8,05media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,48%6,00–6,99
4,76%7,00–7,99
4,76%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Harghita · 2025 · S2 · promoții anterioare

Harghita

33 unități de învățământ

14,39% promovabilitate
42/42poziție în selecție
41/285reușiți
6,00media min.
8,15media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

85,37%6,00–6,99
12,20%7,00–7,99
2,44%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10