Rezultate Bacalaureat 2025

Statistici pe județe

Sesiunea 1 - promoții anterioare

Filtrare: toate județele · fără filtrare după nume

Sortare: promovabilitate descrescător

← Toți anii




42 rezultate
Caraș-Severin · 2025 · S1 · promoții anterioare

Caraș-Severin

27 unități de învățământ

40,64% promovabilitate
1/42poziție în selecție
115/283reușiți
6,00media min.
9,11media max.
1 (0,87%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

84,35%6,00–6,99
14,78%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,87%9,00–9,99
0,00%10
Cluj · 2025 · S1 · promoții anterioare

Cluj

53 unități de învățământ

40,43% promovabilitate
2/42poziție în selecție
133/329reușiți
6,00media min.
8,26media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

86,47%6,00–6,99
12,78%7,00–7,99
0,75%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Brașov · 2025 · S1 · promoții anterioare

Brașov

34 unități de învățământ

37,16% promovabilitate
3/42poziție în selecție
110/296reușiți
6,00media min.
8,08media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

89,09%6,00–6,99
10,00%7,00–7,99
0,91%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Argeș · 2025 · S1 · promoții anterioare

Argeș

40 unități de învățământ

36,69% promovabilitate
4/42poziție în selecție
131/357reușiți
6,00media min.
8,65media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

83,21%6,00–6,99
13,74%7,00–7,99
3,05%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Iași · 2025 · S1 · promoții anterioare

Iași

37 unități de învățământ

36,57% promovabilitate
5/42poziție în selecție
143/391reușiți
6,00media min.
8,86media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,21%6,00–6,99
9,09%7,00–7,99
0,70%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Neamț · 2025 · S1 · promoții anterioare

Neamț

33 unități de învățământ

36,56% promovabilitate
6/42poziție în selecție
83/227reușiți
6,00media min.
9,08media max.
2 (2,41%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

85,54%6,00–6,99
10,84%7,00–7,99
1,20%8,00–8,99
2,41%9,00–9,99
0,00%10
Vaslui · 2025 · S1 · promoții anterioare

Vaslui

16 unități de învățământ

36,41% promovabilitate
7/42poziție în selecție
79/217reușiți
6,00media min.
8,06media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

91,14%6,00–6,99
7,59%7,00–7,99
1,27%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Prahova · 2025 · S1 · promoții anterioare

Prahova

43 unități de învățământ

36,38% promovabilitate
8/42poziție în selecție
199/547reușiți
6,00media min.
9,66media max.
1 (0,50%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

87,94%6,00–6,99
11,06%7,00–7,99
0,50%8,00–8,99
0,50%9,00–9,99
0,00%10
Alba · 2025 · S1 · promoții anterioare

Alba

32 unități de învățământ

35,65% promovabilitate
9/42poziție în selecție
77/216reușiți
6,00media min.
8,88media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

89,61%6,00–6,99
6,49%7,00–7,99
3,90%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Bistrița-Năsăud · 2025 · S1 · promoții anterioare

Bistrița-Năsăud

25 unități de învățământ

35,44% promovabilitate
10/42poziție în selecție
56/158reușiți
6,00media min.
8,45media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

87,50%6,00–6,99
8,93%7,00–7,99
3,57%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Galați · 2025 · S1 · promoții anterioare

Galați

30 unități de învățământ

35,29% promovabilitate
11/42poziție în selecție
108/306reușiți
6,00media min.
8,41media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

81,48%6,00–6,99
14,81%7,00–7,99
3,70%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Bacău · 2025 · S1 · promoții anterioare

Bacău

31 unități de învățământ

35,23% promovabilitate
12/42poziție în selecție
99/281reușiți
6,00media min.
8,43media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

93,94%6,00–6,99
5,05%7,00–7,99
1,01%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Dolj · 2025 · S1 · promoții anterioare

Dolj

40 unități de învățământ

34,07% promovabilitate
13/42poziție în selecție
154/452reușiți
6,00media min.
8,86media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,26%6,00–6,99
8,44%7,00–7,99
1,30%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Brăila · 2025 · S1 · promoții anterioare

Brăila

18 unități de învățământ

33,73% promovabilitate
14/42poziție în selecție
56/166reușiți
6,00media min.
8,76media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

85,71%6,00–6,99
10,71%7,00–7,99
3,57%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Bihor · 2025 · S1 · promoții anterioare

Bihor

46 unități de învățământ

33,33% promovabilitate
15/42poziție în selecție
127/381reușiți
6,00media min.
9,35media max.
2 (1,57%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

91,34%6,00–6,99
6,30%7,00–7,99
0,79%8,00–8,99
1,57%9,00–9,99
0,00%10
Buzău · 2025 · S1 · promoții anterioare

Buzău

23 unități de învățământ

33,33% promovabilitate
16/42poziție în selecție
66/198reușiți
6,00media min.
7,60media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

87,88%6,00–6,99
12,12%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Sibiu · 2025 · S1 · promoții anterioare

Sibiu

27 unități de învățământ

32,57% promovabilitate
17/42poziție în selecție
71/218reușiți
6,00media min.
8,63media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

83,10%6,00–6,99
14,08%7,00–7,99
2,82%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Botoșani · 2025 · S1 · promoții anterioare

Botoșani

26 unități de învățământ

32,54% promovabilitate
18/42poziție în selecție
68/209reușiți
6,00media min.
7,73media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

89,71%6,00–6,99
10,29%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Vrancea · 2025 · S1 · promoții anterioare

Vrancea

20 unități de învățământ

32,54% promovabilitate
19/42poziție în selecție
68/209reușiți
6,00media min.
8,38media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

91,18%6,00–6,99
5,88%7,00–7,99
2,94%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
București · 2025 · S1 · promoții anterioare

București

99 unități de învățământ

32,38% promovabilitate
20/42poziție în selecție
510/1575reușiți
6,00media min.
9,35media max.
1 (0,20%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

87,45%6,00–6,99
10,39%7,00–7,99
1,96%8,00–8,99
0,20%9,00–9,99
0,00%10
Timiș · 2025 · S1 · promoții anterioare

Timiș

52 unități de învățământ

32,24% promovabilitate
21/42poziție în selecție
177/549reușiți
6,00media min.
8,56media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,40%6,00–6,99
7,91%7,00–7,99
1,69%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Maramureș · 2025 · S1 · promoții anterioare

Maramureș

39 unități de învățământ

32,10% promovabilitate
22/42poziție în selecție
130/405reușiți
6,00media min.
9,38media max.
1 (0,77%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

85,38%6,00–6,99
11,54%7,00–7,99
2,31%8,00–8,99
0,77%9,00–9,99
0,00%10
Satu Mare · 2025 · S1 · promoții anterioare

Satu Mare

28 unități de învățământ

31,91% promovabilitate
23/42poziție în selecție
60/188reușiți
6,00media min.
7,71media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,00%6,00–6,99
10,00%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Vâlcea · 2025 · S1 · promoții anterioare

Vâlcea

27 unități de învățământ

31,84% promovabilitate
24/42poziție în selecție
85/267reușiți
6,00media min.
8,90media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

82,35%6,00–6,99
14,12%7,00–7,99
3,53%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Teleorman · 2025 · S1 · promoții anterioare

Teleorman

18 unități de învățământ

31,70% promovabilitate
25/42poziție în selecție
84/265reușiți
6,00media min.
8,15media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

78,57%6,00–6,99
17,86%7,00–7,99
3,57%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Hunedoara · 2025 · S1 · promoții anterioare

Hunedoara

29 unități de învățământ

31,68% promovabilitate
26/42poziție în selecție
96/303reușiți
6,00media min.
8,48media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,62%6,00–6,99
8,33%7,00–7,99
1,04%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Constanța · 2025 · S1 · promoții anterioare

Constanța

56 unități de învățământ

31,35% promovabilitate
27/42poziție în selecție
153/488reușiți
6,00media min.
7,96media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

92,16%6,00–6,99
7,84%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Ialomița · 2025 · S1 · promoții anterioare

Ialomița

17 unități de învățământ

31,29% promovabilitate
28/42poziție în selecție
51/163reușiți
6,00media min.
7,35media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

96,08%6,00–6,99
3,92%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Giurgiu · 2025 · S1 · promoții anterioare

Giurgiu

12 unități de învățământ

31,02% promovabilitate
29/42poziție în selecție
58/187reușiți
6,01media min.
8,56media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

86,21%6,00–6,99
10,34%7,00–7,99
3,45%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Dâmbovița · 2025 · S1 · promoții anterioare

Dâmbovița

28 unități de învățământ

30,34% promovabilitate
30/42poziție în selecție
115/379reușiți
6,00media min.
8,40media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

93,04%6,00–6,99
5,22%7,00–7,99
1,74%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Suceava · 2025 · S1 · promoții anterioare

Suceava

34 unități de învățământ

29,78% promovabilitate
31/42poziție în selecție
137/460reușiți
6,00media min.
8,13media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

89,05%6,00–6,99
10,22%7,00–7,99
0,73%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Ilfov · 2025 · S1 · promoții anterioare

Ilfov

19 unități de învățământ

29,66% promovabilitate
32/42poziție în selecție
78/263reușiți
6,00media min.
9,00media max.
1 (1,28%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

80,77%6,00–6,99
11,54%7,00–7,99
6,41%8,00–8,99
1,28%9,00–9,99
0,00%10
Tulcea · 2025 · S1 · promoții anterioare

Tulcea

17 unități de învățământ

29,41% promovabilitate
33/42poziție în selecție
45/153reușiți
6,00media min.
6,75media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

100,00%6,00–6,99
0,00%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Arad · 2025 · S1 · promoții anterioare

Arad

36 unități de învățământ

29,03% promovabilitate
34/42poziție în selecție
99/341reușiți
6,00media min.
9,91media max.
1 (1,01%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

95,96%6,00–6,99
3,03%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
1,01%9,00–9,99
0,00%10
Olt · 2025 · S1 · promoții anterioare

Olt

26 unități de învățământ

28,73% promovabilitate
35/42poziție în selecție
79/275reușiți
6,00media min.
8,75media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

86,08%6,00–6,99
12,66%7,00–7,99
1,27%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Gorj · 2025 · S1 · promoții anterioare

Gorj

33 unități de învățământ

28,02% promovabilitate
36/42poziție în selecție
153/546reușiți
6,00media min.
8,13media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

86,93%6,00–6,99
11,76%7,00–7,99
1,31%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Călărași · 2025 · S1 · promoții anterioare

Călărași

15 unități de învățământ

27,89% promovabilitate
37/42poziție în selecție
53/190reușiți
6,00media min.
7,56media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,57%6,00–6,99
9,43%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Mureș · 2025 · S1 · promoții anterioare

Mureș

32 unități de învățământ

26,68% promovabilitate
38/42poziție în selecție
103/386reușiți
6,00media min.
7,46media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

95,15%6,00–6,99
4,85%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Sălaj · 2025 · S1 · promoții anterioare

Sălaj

18 unități de învățământ

25,97% promovabilitate
39/42poziție în selecție
40/154reușiți
6,01media min.
7,85media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

92,50%6,00–6,99
7,50%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Mehedinți · 2025 · S1 · promoții anterioare

Mehedinți

19 unități de învățământ

23,08% promovabilitate
40/42poziție în selecție
75/325reușiți
6,00media min.
7,81media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

88,00%6,00–6,99
12,00%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Covasna · 2025 · S1 · promoții anterioare

Covasna

16 unități de învățământ

22,83% promovabilitate
41/42poziție în selecție
42/184reușiți
6,00media min.
7,88media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

90,48%6,00–6,99
9,52%7,00–7,99
0,00%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10
Harghita · 2025 · S1 · promoții anterioare

Harghita

35 unități de învățământ

18,23% promovabilitate
42/42poziție în selecție
68/373reușiți
6,00media min.
8,08media max.
0 (0,00%)medii ≥ 9

Distribuția mediilor (% din total reușiți)

95,59%6,00–6,99
2,94%7,00–7,99
1,47%8,00–8,99
0,00%9,00–9,99
0,00%10